Na jakich założeniach się opiera idea domów inteligentnych, najważniejsze zalety użycia takiej technologii

Inteligentne domy to bardzo popularne od pewnego czasu hasło, którym chętnie się posługują zarówno firmy które się zajmują automatyzacją obiektów, jak i ich właściciele. Jednak dość często wychodzi w praktyce, że nawet jeśli któryś z budynków jest wypełniony elektronicznymi układami sterującymi, to jednak do miana inteligentnego będzie mu trochę brakować. Przede wszystkim to wynika z tego, że podstawową sprawą w domach tego typu jest centralny układ sterujący, który na podstawie informacji z różnego rodzaju czujników sam dostosowuje swoje parametry do oczekiwań domowników.


inteligentny dom
Jeżeli w budynku będzie jedynie duża liczba różnych czujników i niezależnych układów, to raczej da rady on pretendować do miana inteligentnego.

Jeżeli ten temat Cię interesuje oraz poszukujesz więcej danych, to po przejściu na stronę www odnajdziesz ich wiele - będą one podobne tematycznie, ale równie ciekawe.

W praktyce wykorzystuje się do sterowania zaawansowane, wydajne sterowniki programowalne, a do wymiany danych pomiędzy danymi elementami uniwersalną szynę danych EIB / KNX. Dzięki takim rozwiązaniom możliwości sterujące są praktycznie nieograniczone, będą zależeć tak naprawdę od fantazji właściciela i możliwości firmy uruchamiającej instalację.


W budynku, który stara się o to miano wszelakie instalacje inteligentnego domu przyłączone są do centralnego układu sterowania, przez co widzi on wszystkie elementy i kieruje ich pracą przy uwzględnieniu pozostałych - .

Nasz wpis jest doprawdy zajmujący? Myślimy zatem, że przypadnie Ci do gustu też kolejna strona, na której jest wiele dodatkowych detali.

Przykładowo sterowanie oświetleniem w domu powinno uwzględniać zarówno poziom światła słonecznego na zewnątrz, o czym informacji dostarczą odpowiednie czujniki, lecz również stan żaluzji w oknach.

inteligentny dom
Przez uwzględnienie tych wszystkich parametrów i zaawansowanej logice sterującej układ sterowania sam pilnuje tego, żeby w odpowiednim momencie załączyć oświetlenie w miejscu, w którym właśnie przebywają domownicy. Przeważnie z taką instalacją jest również zintegrowany system alarmowy i monitorujący. Dzięki temu w razie problemów nie tylko mieszkańcy są szybko powiadamiani o próbie włamania, przykładowo za pomocą informacji sms-owej na podany numer telefonu, ale również naśladować obecność mieszkańców, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa w budynku.
2020/06/03