Programy partnerskie – rozwiązanie opłacalne dla firm oraz ich klientów

Z coraz większa częstotliwością słyszymy o różnorodnych programach partnerskich i poszukujemy odpowiedzi na pytanie, czy to naprawdę się opłaca. Jeśli program jest dobrze zaprojektowany, zyska dzięki niemu zarówno firma, jak również jej partnerzy, a także klienci.


ochroniarz
Programy partnerskie mogą przyjąć bardzo różną formę.

Nie zwlekaj - czytaj artykuł na temat, który tu omówiliśmy. Więcej informacji znajdziesz we wpisie dołączonym pod wskazanym linkiem.

Czasem liczy się wzajemne promowanie swoich produktów albo usług przez przedsiębiorstwa, obecne w internecie – wówczas partnerom oferowana jest prowizja od sprzedaży, do której się przyczynili, wstawiając hiperłącza, albo reklamy graficzne firmy na swojej stronie internetowej. Coraz częściej jednak programy partnerskie przyjmują formę wielopoziomowych zależności, konstruujących siatkę stosunków na linii firma – partnerzy programu – konsument. Doskonałym przykładem, ilustrującym sposób funkcjonowania tego typu promocji marki jest program partnerski (nasza strona) Solid Security - Czym jest Solid Club.

Chodzi w nim o to, iż klienci, korzystający z usług firmy, mogą przystąpić do programu i korzystać z atrakcyjnych cenowo ofert partnerów programu. Korzyści powstałe z takiego rozwiązania są rozmaite. Po pierwsze, program partnerski Solid Security jest skuteczną pokusą, przyciągającą nowych klientów. Stały klient z kolei czuje się wyróżniony i z pewnością nie odejdzie do konkurencji. Partnerzy programu otrzymują dodatkową reklamę i także mają sposobność pozyskania nowych klientów.

Co prawda, aby program był atrakcyjny, muszą przedstawić naprawdę okazyjne ceny sprzedawanych produktów, albo usług, lecz w perspektywie wieloletniej niewątpliwie przełoży się to na dodatkowy zysk. Bycie partnerem słynnej oraz silnej marki to ponadto sposób na podniesienie prestiżu swojego przedsiębiorstwa. Funkcjonuje powszechna – zresztą prawidłowa – opinia, iż do programów partnerskich silne marki wybierają tylko solidne firmy, mające towar najwyższej jakości. Jeśli nasze przedsiębiorstwo wejdzie do takiego programu , zdobywamy wizytówkę mówiącą: to jest dobra firma, można jej zaufać. Im więcej firm z różnych obszarów gospodarki włączonych jest do danego programu, tym bardziej atrakcyjny jest program dla klienta. Badania rynku wskazują, iż ludzie chętniej korzystają z oferty przedsiębiorstw, które proponują dodatkowe korzyści, m.in. w formie tańszych zakupów u innych sprzedających.
2019/04/15