Kurtyny powietrzne - zastosowanie osłony powietrznej świetnym rozwiązaniem dla dużych domów handlowych, itd.

Ileż to razy w zimną porą idąc do galerii już w samych drzwiach odczuliśmy ciepło, dlatego że wyczuliśmy ciepłe powietrze? Dzieję się to poprzez kurtyny powietrzne.


aleklima. logo aleklima
Klimatyzatory MDV jest urządzeniem energooszczędnym, z zastosowaniem do domu, biur, hal czy dużych powierzchni zakładowych. Również używane są klimatyzatory chłodzące w chłodniach, wielkich lodówkach orklimatyzatory - serwis -. Możemy je odczuwać w obiektach sportowych i magazynowych, a oraz w biurowcach, w instytucjach, w urzędach, w supermarketach, w dworcach, w aptekach, w pensjonatach, na stacjach benzynowych, w szpitalach, w przychodniach, w restauracjach, itd.

Wykorzystanie klimatyzatorów jest rozległe, a jego rola to wypływ powietrza przynoszącego cyrkulację powietrza i ma znaczenie na szybkie i równomierne chłodzenie lub ogrzewanie pomieszczenia. W okresie zimowym, nawiewany strumień ciepłego powietrza zapobiega przenikaniu powietrza zimnego do pomieszczenia blokując utratę ciepła, dodatkowo stratę energii. Latem jednak stanowi znakomitą barierę przed ciepłym powietrzem spływającym z zewnątrz pomieszczenia, dzięki temu chroni przed dostawaniem się do niego insektów, kurzów oraz różnych zabrudzeń. Kurtyny powietrzne stanowią zasłonę powietrzną - duży wybór. Intencją kurtyny powietrznej jest odizolowanie pduży wybór środku budynku od powietrza z poza wnętrza. Kurtyna powietrzna tworzy się z klimatyzatora pracującego na powietrzu obiegowym i wymianą ciepła.


Klimatyzatory MDV ogrzewające powietrze z reguły montowane w przedsionkach wejściowych dodatkowo bramach wjazdowych - ich celem jest zabezpieczenie przed wyziębieniem wejścia np. do budynku w czasie zimy. Natomiast klimatyzatory chłodzące powietrze wykorzystywane zwykle przy drzwiach do chłodni i mroźni. Celem jest zapobiegnięcie przepływu gorącego powietrza do środka pomieszczenia chłodniczego. Instalowane klimatyzatory są poziomo, czyli nad drzwiami lub w podłodze. Również pionowo obok wejścia czy wkomponowane w aranżację budynku.
2020/08/11