Jak klasyfikujemy rodzaje klimatyzatorów

Wszystkie systemy klimatyzacyjne, które zaliczane są do split wymagają fachowego montażu. Klimatyzatory tego rodzaju bardzo łatwo rozpoznać, ponieważ ich sposób budowy jest niezwykle charakterystyczny. Składają się one z jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej.

klimatyzatory
Wyjątkowość budowy sprawia, że w tym przypadku nie wystarczy jedynie wykonać parę elementarnych czynności, typu wycięcie otworu w ścianie, aby wykonać potrzebne instalacje chłodnicze jak i przewody elektryczne. W przypadku tych klimatyzatorów rodzi się jeszcze potrzeba opróżnienia instalacji chłodniczej z powietrza oraz pary wodnej. Nie możemy również zapomnieć o tym, że niezbędne jest odprowadzenie skroplin z jednostki wewnętrznej.

Jedynie klimatyzatory zainstalowane przez kompetentne osoby będą dawały gwarant tego, że będą przez długi czas pracowały efektywnie i nie będzie z nimi jakichkolwiek dużych kłopotów. Ażeby zostać pracownikiem ekipy monterskiej takich systemów klimatyzacyjnych należy posiadać szereg specjalistycznych umiejętności, które pozyskiwane są na wielu kursach, które wymagane są z racji zmienności technologii, które wymagają innego rodzaju sposobu montażu.

Aby zainstalować klimatyzatory split (sprawdzone modele) należy być przygotowanym na koszt ponad 1 000 złotych. Tyle właśnie za wykonanie zlecenia biorą ekipy montażowe. W skład tzw. podstawowego montażu wliczamy wiele usług tj. sam montaż części wewnętrznej oraz zewnętrznej, który polega przede wszystkim na specjalistycznych wspornikach instalacyjnych. W cenę specjalistycznego montażu wchodzi także połączenie modułów z instalacją chłodniczą oraz dopełnienie układu chłodniczego płynem chłodniczym. Do realizowanych usług zaliczanych do podstawowego montażu wchodzi również wykonanie próżni w samym układzie chłodniczym jak również i sprawdzenie jego szczelności.

Więcej tekstów

Odmienne typy klimatyzatorów – jak je rozróżnić

Klimatyzator kasetonowy
Klimatyzatory w uproszczeniu możemy scharakteryzować jako urządzenia, które odpowiedzialne są za dostawę powietrza o wybranej przez człowieka temperaturze. Klimatyzatory posiadają opcję zarówno schładzania jak również i ogrzewania powietrza wewnętrznego. Dziś na rynku sprzedażowym funkcjonuje wiele rodzajów klimatyzatorów, które możemy dopasować do swoich subiektywnych potrzeb.
Klimatyzatory możemy klasyfikować ze względu na wiele różnych kryteriów.


Montaż systemu klimatyzacyjnego, choć zdaje się bardzo skomplikowanym zadaniem nie jest tak zajmujący, jak mogłoby się to zdawać- . Doświadczone ekipy montażowe potrafią wykonać swe zadanie już w przeciągu czterech godzin. Jest to bardzo mało zważywszy na to, że usługa musi być zrealizowana bez minimalnych ingerencji w instalację elektryczną w danym obiekcie.
Admin: A.T.
2020/02/06