Co musi być zamontowane do kominka z płaszczem wodnym? Które dodatkowe rzeczy warto zainstalować?

Po długich rozmyślaniach, dyskutowaniu za oraz przeciw nareszcie zdecydowaliśmy się na kominek z płaszczem wodnym. Jednak o czym pamiętać instalując go?


Nie możemy zapominać o zainstalowaniu naczynia wzbiorczego nad najwyżej umieszczoną częścią w instalacji.


nowatorski kominek


To takie zabezpieczenie na wypadek za dużego ciśnienia. Kominki tego typu powinny posiadać takie naczynie, do którego będzie trafiał nadmiar wody gorącej. Takie naczynie jest otwarte, dlatego powstałe, za duże ciśnienie właśnie w tym miejscu się ulatnia. Czasami można zakupić wkłady kominkowe z płaszczem wodnym /tlo razem z już dopasowanymi częściami, które pozwolą na zainstalowanie tego typu naczynia wyrównawczego. Więcej informacji ciekawe zdjecia


Więcej tekstów

Co warto mieć na uwadze przy wyborze wymarzonego kominka?

apartamenty
Któż z nas nie pomyślał o spędzeniu zimowego wieczoru przy blasku żarzącego się ognia z kominka w naszym własnym mieszkaniu? Analizy zachować klientów pokazują, że kominek jest jednym z wielu popularnych zachcianek Polaków jeżeli chodzi o budowę domu czy też mieszkania.


Instalując kominki z płaszczem wodnym trzeba pamiętać również o wężownicy schładzającej. Jest to urządzenie instalowane dookoła płaszcza wodnego. Jest zabezpieczeniem przed zbyt wysoką temperaturą cieczy w instalacji. Do tego typu wężownicy dopływa zimna woda, kiedy temperatura w płaszczu wodnym jest byt duża. Z taką chłodnicą montuje się też czujnik, który uruchamia wpływ zimnej wody do chłodnicy przy osiągnięciu maksymalnej temperatury. Z reguły jest to około dziewięćdziesiąt pięć stopni.


Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym powinny posiadać też dodatkowy zbiornik na gorącą wodę, akumulujący pokłady ciepła na zapas Pojemnik - zapoznaj się z ofertą pojemnik z otwieranym dnem http://www.pojemniki-metalowe.com/pojemniki-z-otwieranym-dnem/ - ten utrzymuje ciepło za sprawą doskonalej izolacji. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie ulatnia się bezpowrotnie nadmiar energii, a jest ona wykorzystywana w późniejszym czasie.


Z takim zakumulowanym zapasem ciepła prościej jest też utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniach, nawet gdy piec - zgarnij rabat na kotły kondensacyjne -> thermagen.pl/ - nie wykorzystuje całej swojej mocy. Pamiętajmy o tym zakładając tego typu kominek w swoim domu.
2018/10/12