Jak bezpiecznie nabyć lokal mieszkalny od dewelopera?

Zakup nieruchomości może być jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Ażeby nie popełnić przy tym istotnych omyłek, warto korzystać ze wskazówek Polskiego Związku Przedsiębiorstw Deweloperskich, który zwraca uwagę na podstawowe wytyczne, którymi warto się kierować szukając własnego M na rynku pierwotnym. Na starcie sprawdź nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław po czym wybierz dewelopera.


nowe inwestycje
Jeżeli ciekawią cię apartamenty na sprzedaż Wrocław (apartamenty na sprzedaż wrocław) jest miastem w którym powstaje wiele nowych inwestycji. W pierwszej kolejności polecamy zaznajomienie się ze spisem członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Członkostwo to obliguje dewelopera do przestrzegania standardów zamieszczonych w Kodeksie Dobrych Praktyk. Członkiem nie może zostać pierwsza lepsza firma. Każdy deweloper Wrocław pragnący przystąpić do PZFD powinien posiadać przeszłość inwestycyjną, otrzymać rekomendacje należących już do Związku jednostek jak też przedstawić dokumenty zaświadczające o dobrej kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Spytaj dewelopera o prospekt informacyjny. Począwszy od 29 kwietnia 2012 roku, w związku z wejściem w życie regulacji tak zwanej ustawy deweloperskiej, deweloperzy zaczynający inwestycje zobowiązani są do prowadzenia konta powierniczego, stanowiącego zabezpieczenie dla budowanej inwestycji a tym samym dla konsumentów. Deweloper nie dostaje z góry środków na inwestycję – rachunek powierniczy prowadzony przez bank zasilany jest kolejnymi partiami kredytu udzielonego na cel zbudowania mieszkania. Pieniądze te mogą zostać spożytkowane dopiero w momencie zakończenia całej inwestycji bądź kolejnych faz. Kolejnym obowiązkiem, jaki nakłada na dewelopera ustawa, jest przekazanie klientowi prospektu informacyjnego. Stanowi on instrument ochrony praw konsumentów, obejmujący dane tyczące się spółki jak też dotychczas podjętych działań, takich jak chociażby nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław (więcej na

inwestycje budowalne
Prospekt obejmuje wiele istotnych danych, takich jak stan prawny parceli, na jakiej wznoszona będzie nieruchomość, źródła sfinansowania inwestycji, podstawowy realizator, posiadane obciążenia hipoteczne, a również czas realizacji budowy. By dowiedzieć się, czy deweloper, u którego chcemy nabyć mieszkanie, nie posiada przeterminowanych zobowiązań, powinniśmy sprawdzić go rejestrach dłużników, które posiadają spisy niesolidnych kredytobiorców.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju branżowe wątki? Zatem kliknij tutaj folia uszczelniająca w płynie i przeczytaj nasze nowe newsy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Wystarczy w przeglądarkę wpisać deweloper Wrocław. Jeśli deweloper nie widnieje w żadnym spisie, jest to dobry znak. Jednak dla pewności można poprosić go o wgląd do protokółów finansowych za ostatnie dwa lata aktywności, więcej: .
2019/07/19