Jednym z najbardziej popularnych sposobów laminowania jest foliowanie. W kolejnym przypadku - w przemyśle szklarskim taki proces laminowania szkła odnosi się do sklejania za pomocą profesjonalnej folii dwóch albo więcej tafli szkła. To sprawia, iż szkło jest bardziej odporne mechanicznie i w momencie rozbicia, odłamki się nie rozsypią. Typ użytej folii decydował będzie również o innych właściwościach szkła laminowanego, przykładowo przepuszczalność promieni UV.
Szkło laminowane jest dosyć często używane w różnorodnych dziedzinach. Bardzo interesującym przypadkiem są tak zwane żywice do laminowania. Za ich sprawą możliwe jest wyprodukowanie lekkich, sztywnych, naprawdę wytrzymałych narzędzi i detali. Przy produkcji najczęściej stosuje się techniki laminowania ręcznego, worka próżniowego albo infuzji. Żywice do laminowania są też używane do zrobienia wytrzymałych mieszanin żywicznych z dodatkiem lekkich lub ciężkich wypełniaczy. Bardzo dobre żywice epopast produkuje firma ze Skawiny -
zobacz ofertę. Laminowanie jest też używane w przemyśle meblowym. W tego typu sytuacji laminowanie to po prostu pokrycie nośnika, czyli płyty wiórowej, MDF albo płyty pilśniowej laminatem. Lub też specjalną folią podczas procesu pracowania pod wysokim ciśnieniem w ramach półkowych dla polepszenia właściwości estetycznych oraz wytrzymałościowych. Jak więc widać laminowanie posiada wiele zastosowań i na pewno to zjawisko nie będzie ograniczać się tylko do jednej lub dwóch dziedzin.
Dzięki temu praca w wielu miejscach jest bardziej skuteczna i służy wielu zadaniom. Już większość przedsiębiorstw przekonało się do laminowania, więc jest to tak chętnie i z przekonaniem wykorzystywane.