Na co zwracać uwagę montując instalację elektryczną w domu

Przebudowując dom lub mieszkanie często decydujemy się na zamianę instalacji elektrycznych, grzewczych albo też kanalizacyjnych. Głównie w przypadku instalacji elektrycznej taka wymiana powinna być dobrze zaplanowana, ażeby nie wyszło, że na przykład, w którymś obszarze nie ma niezbędnego gniazdka bądź gdzie indziej jest ich za wiele. Remontując całkowicie instalację elektryczną pamiętajmy, ażeby dokonując wszelkich zmian, inwestować nie tylko w świetnej jakości przewody, które pozwolą nam należycie korzystać z instalacji elektrycznej przez wiele lat, trzeba również rozplanować należyte rozmieszczenie puszek elektrycznych, wypustów oświetleniowych oraz wydzielonych obwodów do większych odbiorników prądu (jakim może być np. płyta indukcyjna).

instalacja elektryczna
Dobrze też przy takich wymianach nie zapominać o tym, żeby od razu zamontować w pasującym miejscu gniazdo sat Jest to istotne, ponieważ do owego kontaktu będziemy w końcu chcieli następnie przyłączyć telewizor czy Internet, toteż nie należy ich instalować w pierwszym lepszym miejscu w naszym domu(polecamy odwodnienie garażu) czy mieszkaniu. Jeśli nie chcemy następnie na przykład umieszczać przewodu gdzieś pod listwami wykończeniowymi, to uwzględnijmy to, ażeby gniazdo do anteny telewizyjnej znalazła się w tym samym pomieszczeniu, w jakim będziemy chcieli podłączyć nasz odbiornik.

Tak samo jest w wypadku gniazdka internetowego, jakie zwykle mieści się w tym samym panelu co gniazdo anteny telewizyjnej. W tym wszystkim pamiętajmy także o tym, by nigdy nie dać się skusić na jakieś tanie urządzenia czy okablowanie, bo zawsze lepiej inwestować w coś trochę droższego od cenionego producenta, ale czego możemy być pewni. Wszelkie instalacje mające certyfikaty oraz gwarancje, jakie występują u renomowanych producentów, dadzą nam przeświadczenie, że z naszą siecią nie będzie się działo nic złego. A przy tym my będziemy spokojni na długi czas. Na koniec pozostaje nam jeszcze montaż puszek elektrycznych wraz z kontaktami. W tym przypadku także wszystko właściwie przeanalizujmy, nie zapominając szczególnie o tych sprzętach, które muszą mieć indywidualne gniazdo wtykowe, do którego nie będziemy mieli niestety możliwości, ażeby coś później przyłączyć (tak to wygląda).


Więcej tekstów

O jakim salonie marzą panowie i dlaczego najczęściej pozostaje on w sferze marzeń zwykłych obywateli

inteligentny dom
Współczesna inżynieria oferuje teraz mnóstwo rozwiązań, które można z powodzeniem zaimplementować w każdym domowym zaciszu. I tak dla przykładu, kino kiedyś kojarzyło się przede wszystkim z pomieszczeniem bez okien, gdzie spragnieni rozrywek młodzi i starsi reprezentanci społeczeństwa przychodzili, żeby co nieco się zrelaksować. A dzisiaj, czyli w XXI wieku słowo kino zaczęło pojawiać się również w sformułowaniach np. typu kino domowe.

Dlatego też wszelkie lodówki do zabudowy lub płyty indukcyjne powinny mieć osobne gniazdka, aby można było bez problemów je włączyć i nie być niestety zmuszonym do szybkiego przerabiania niepasującego gniazda. Bardzo istotne jest to w wypadku płyt indukcyjnych, jakie powinny mieć w instalacji elektrycznej podłączenie trójfazowe, co znaczy, iż powinien być osobny kabel ze wszelkimi zabezpieczeniami.

Jeżeli ciekawi Cię przedstawiany artykuł i masz ochotę dowiedzieć się więcej na ten temat, to niewątpliwie pomocny artykuł (https://alwro.com.pl/odlewy/tuleje-pierscienie-walki/) będzie tu bardzo przydatny.

Podsumowując, jeżeli jesteśmy w czasie remontu lub dopiero go planujemy, to pamiętajmy o prawidłowym zaplanowaniu wszelkiego rodzaju kontaktów i gniazd tak, ażeby potem nie być zmuszonym do nierzadko poważnych oraz kosztownych przeróbek i wymian.
2022/05/27