Potencjał który drzemie w nowoczesnych bloczkach komórkowych, produktowa oferta firmy hplush.

Współczesne materiały budowlane powinny mieć możliwie małą przepuszczalność cieplną, przez co budowane z nich budynki charakteryzują się dużą oszczędnością energii. W praktyce jednym z najskuteczniejszych izolatorów ciepła jest zwyczajne powietrze. Mając to na uwadze w pewnym momencie wymyślono, żeby w tradycyjnych pustakach albo cegłach wykorzystać materiał, który w dużym stopniu będzie złożony z malutkich pęcherzyków powietrza.

Bloczki z betonu komórkowego są lekkie i wytrzymałe.
Było to rewelacyjne odkrycie, bo okazało się, że tak zmodyfikowane elementy mają dużo lepsze parametry od tradycyjnych. Jednym z takich materiałów jest beton (więcejinfo tutaj: http://cleo-polska.pl/s-153-zawiesia-do-kregow-betonowych/) komórkowy, w jakim powietrze może zajmować nawet do osiemdziesięciu procent całkowitej objętości. Przez to obiekty postawione z takich elementów cechują się dużo mniejszym zapotrzebowaniem na energię. W chwili obecnej beton komórkowy to jeden z najnowocześniejszych materiałów, z jakich można stawiać zewnętrzne ściany. Przez swoje parametry pozwala też na konstrukcje jednowarstwowe, w których ściany złożone są jedynie z niego.

Komórkowy beton konstrukcyjny zyskuje bardzo dużą popularność w segmencie budowlanych materiałów, a jednym z jego największych producentów jest duńska firma hplush , która ma również oddział w Polsce. Na naszym rynku działa ona od roku 2005 i od tamtego czasu rozbudowała sieć kilku produkcyjnych zakładów które wytwarzają produkty z betonu komórkowego.


Więcej tekstów

Beton - niesamowita siła?

budowa domu
Beton jest jednym z najbardziej powszechnych tworzyw używanych w nowoczesnym budownictwie. Dzieje się tak wskutek tego, że nie ma innych tworzyw, które mogą zagwarantować takie same wyniki, jak wylewka betonowa. Zastosowanie betonu do wszelkiej konstrukcji daje cudowne atuty, takie jak prostota obsługi oraz wytrzymałość.

Bo to taki właśnie beton jest podstawą oferty firmy, a w tak naprawdę elementy konstrukcyjne z niego wykonane. Asortyment towarów tej firmy jest niezwykle obszerny, bo będzie obejmował elementy o gęstościach od 350 do 700 kg/m3, co jest obecnie jedyną taką propozycją na polskim rynku. Bloczki sprzedawane są w dużej ilości rozmiarów, a wszystkie zrobione są z najlepszych jakościowo materiałów i z bardzo dużą dokładnością. Zaletą produktów firmy hplush jest nowoczesna technologia, która pozwala na uzyskanie tolerancji jednego milimetra, co będzie pozwalać na bardzo dokładną realizację konstrukcji. Oprócz typowych bloczków firma ma również w swojej ofercie wszystkie niezbędne akcesoria do łączenia, to znaczy cienkowarstwowe zaprawy oraz kształtki.
2021/09/09