Jakie hasła warto znać, gdy prowadzimy własną firmę? Czym jest kredyt kupiecki?

Gdy ma się swoją działalność to konieczna jest znajomość różnych ekonomicznych i związanych z księgowością haseł, które na pewno często słyszy się na co dzień.


Poniżej przedstawimy kilka z nich, żeby można było sobie je przyswoić na przyszłość. Z pewnością przyda się ich znajomość.


wyburzanie


Ważną sprawą w kontekście transakcji handlowych jest kredyt kupiecki. Czym on jest? Jest to taki kredyt handlowy, jaki właściciel firmy udziela kupującemu jego towary albo usługi. To odroczona spłata, jaką firma robiąca zakupy uiszcza nie od razu po dostaniu towaru, ale dopiero po określonym czasie. Taki kredyt kupiecki (link do strony) ma na celu zachęcenie do dokonania zakupu. Firmy, jakie nie dysponują większą gotówką w danym czasie są w stanie otrzymać potrzebne towary z odroczoną spłatą. Szczególnie może się to okazać ułatwieniem dla małych i młodych firm, gdyż będą mogły kupić towar,


korzystać z niego w swoim przedsiębiorstwie, a gotówkę oddać dopiero po czasie. To jeden ze sposobów finansowania aktualnej działalności.


Kolejnym istotnym hasłem będą progi podatkowe (link referencyjny). To nic innego, jak określenie w procentach podatku, który będzie musiał uiścić płatnik, po przekroczeniu danego progu zarobów. W Polsce są 2 progi podatkowe, czyli 18 %, gdy (wkg) przychody zmieszczą się w pułapie 85,528zł oraz 32%, gdy nasze dochody będą powyżej tej kwoty.


Więcej tekstów

Z jakiego powodu warto korzystać z narzędzi udostępnianych przez Google podczas prowadzenia swojej strony.

obrazeczek - firma
Prowadzenie jakiegokolwiek działania promocyjnego dla swojego serwisu wiązać się powinno z kontrolą jego skuteczności, a w tym celu warto zainstalować najbardziej potrzebne narzędzia które do tego służą. W ostatnim czasie Google udostępniło swoim klientom szereg rozwiązań, przy pomocy jakich można rzeczywiście w szerokim zakresie realizować rozmaite działania i sprawdzać dane. Rzecz jasna można sobie radzić bez nich, trzeba tylko zapytać po co, jeżeli przy ich pomocy można mieć pod kontrolą to, co dzieje się w serwisie, nawet z rozmaitymi błędami. Coraz większa ilość administratorów stron nie wyobraża sobie pracy bez tego zestawu narzędzi, zwłaszcza że są one darmowe, niezwykle proste do instalacji, i oferowane z poziomu jednego konta. Przede wszystkim prace z tymi narzędziami powinno się zacząć od założenia konta w Google, co tak naprawdę wcale długo nie trwa i nie wymaga jakiś specjalnych zabiegów. Następnie powinno się zainstalować Google Analylics, jakie obecnie uznawane jest za najbardziej skuteczny sposób kontrolowania użytkowników strony. Za to do sprawdzenia jej poprawności służy pakiet Google Webmaster Tools, przy jego pomocy można sprawdzić szereg parametrów związanych z linkowaniem do serwisu i jego jakością. Bardzo przydatna między innymi tu będzie możliwość analizy różnych błędów, które później można wyeliminować i tym samym polepszyć jakość serwisu.


image - dom


Z kolei różnice kursowe (więcej) to rzecz bardzo ważna, gdy (wkg) prowadzimy interesy z zagranicznymi firmami.


Pojawia się bowiem konieczność przeliczenia waluty obcego kraju na polską. Księgi z rachunkami wszak powinny być prowadzone w walucie polskiej. Warto sprawdzić, jak tego typu różnice kursowe rozliczać.
2018/06/20