Co to jest inteligentny dom? Wszystko, czego chcielibyśmy się dowiedzieć na ten temat

Inteligentny dom jest zaawansowanym rozwiązaniem, opierającym się na sieci czujników i jednym, centralnym systemie zarządzania wbudowanymi instalacjami. Stosowana w jego ramach magistrala EIB/KNX umożliwia bezproblemowy przepływ informacji między fragmentami składowymi instalacji i daje szerokie spektrum możliwości oddziaływania. Dzięki wykorzystaniu danych z czujników i detektorów inteligentny budynek sam dopasowuje się nie jedynie do obecności lokatorów, ale również do czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak choćby temperatura, nasłonecznienie bądź wilgoć powietrza.

nowoczesny dom
Dzięki takim rozwiązaniom inteligentny domek znacznie poprawia komfort życia codziennego jego lokatorów. Centralny układ kierowania pozwala wygodnie sterować niemal każdym urządzeniem w inteligentnym domku, a za sprawą użycia wizualizacji oraz podłączenia instalacji do internetu eksploatator może nadzorować jego działanie z każdego miejsca na globie.

Niezbędny jest Ci link do www (http://www.bmeters.pl/pl/wodomierze_wielostrumieniowe_suchobiezne/36/)? Nie obawiaj się. W naszym kolejnym artykule odnajdziesz to, czego szukasz. Zachęcamy!

Integracja całości instalacji z układem alarmowym jak też monitoringiem przyczynia się do poprawienia bezpieczeństwa domu. Inteligentny obiekt przeprowadza symulację obecności lokatorów na podstawie wcześniej zarejestrowanych wydarzeń, co pomaga zniechęcić przypuszczalnych włamywaczy.

Możności, jakie dają inteligentne instalacje są nadzwyczaj rozbudowane i stale się powiększają. Zautomatyzowane za pomocą magistrali EIB, a przez to racjonalne sterowanie aktywnością instalacji codziennego użytku (sterowanie ogrzewaniem), pozwala o wiele ograniczyć koszta mediów, przez co domek jest przyjazny środowisku - . Inteligentny domek to współcześnie standard zalecany przez Unię Europejską.


Więcej tekstów

Nowa epoka w budownictwie - bezpieczeństwo i komfort zamknięte w inteligentnym domu.

wizualizacja domu ogrodzonego panelami ogrodzeniowymi
Ciekawostek technologicznych na rynku coraz więcej. co rusz przeczytamy bądź usłyszymy o tym jak technika poszła ” do przodu ”. Zaczęło się od specjalistycznych urządzeń, przez roboty, instalacje inteligentne, aż w końcu nastał moment, w jakim przewagę bierze dom inteligentny. Automatyka, strefa bezpieczeństwa, ekonomia i ekologia - to wszystko zamknięte w jednym budynku, spełniającym wymagania jego właścicieli.

Stosowane rozwiązania pozwalają elastycznie przystosowywać działanie instalacji scalonych z EIB w ramach obiektu do indywidualnych potrzeb jego użytkowników a także dają wiele opcji w kontekście przyszłej rozbudowy. Prawidłowo zaprojektowana instalacja elektryczna umożliwia unikać obkuwania elewacji, a co za tym idzie wielu niepotrzebnych oraz uciążliwych remontów. To jedynie poniektóre atuty, które ma inteligentny budynek.

Czy chcesz przeczytać więcej info na opisywane na tej witrynie zagadnienie? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik - nie rozczarujesz się. To zbliżona problematyka.

Takie centralne sterowanie domem staje się obecnie normą w nowo budowanych obiektach. To nadzwyczaj praktyczne podejście.
2022/06/21