Klimatyzatory – jak dobrać?

Nieważne, czy posiadamy budynek, biuro, lokal mieszkalny, daczę czy chatkę, klimatyzatory bywają konieczne. Utrzymanie właściwej temperatury oraz kontrola wilgotności wydatnie poprawiają komfort pracy i rekreacji. Pytanie tylko, jaki rodzaj wybrać? Odpowiedź znajdziecie poniżej.klimatyzatory
Często używane są klimatyzatory typu split. Zbudowane one są z dwóch części. Jedna z nich, skraplacz, musi być zamontowany na zewnątrz. Druga – parownik – powinna zostać umieszczona w środku. Aby kupić tego typu klimatyzator, konieczna jest możliwość zawieszenia skraplacza na elewacji lub na tarasie lub balkonie. Split zapewnia zadowalającą ergonomię i jest cichy.

Innym typem jest klimatyzacja okienna. Składa się z jednej części i montuje się ją w witrynie okiennej lub w wydrążonej ścianie. Ze względu na trudność instalacji, potrzebę wyburzenia części muru oraz nieefektowny wygląd, klimatyzatory tego rodzaju użytkowane są przeważnie w pomieszczeniach gospodarczych i sklepach. Więcej na ten temat: linkuję.

Produkuje się też typ mobilny. Klimatyzator kompaktowy da się nosić za sobą gdziekolwiek i włączać w każdym pomieszczeniu. Rozwiązanie takie ma jednak dwie słabe strony. Przede wszystkim, trzeba lokal, który chcemy grzać lub chłodzić, trochę zmodyfikować. Nie obejdzie się bez wiercenia dziury na na wylot klimatyzacji. Po drugie, klimatyzator bardzo głośno pracuje.

aleklima. logo aleklima
Wybierając klimatyzator, powinno się dopasować go do metrażu pomieszczenia. Na witrynach firmowych można znaleźć odpowiednie diagramy doboru mocy. Na przykład, by utrzymać w cieple lub chłodzić pomieszczenie o wielkości 50 m2 , konieczny jest klimatyzator o mocy w rejonie 4 kW.

I na koniec pozostaje decyzja, jakiej firmy sprzęt zakupić. Polecić można klimatyzatory lg, dobrej jakości i ergonomiczne. Koreańscy producenci są znani ze świetnego sprzętu AGD, dlatego też powinniśmy wziąć pod uwagę również klimatyzatory samsung.

I ostatecznie pozostaje decyzja, jakiej marki sprzęt nabyć. Polecić można klimatyzatory LG, dobrej jakości i ergonomiczne. Wićej tutaj: Producenci z Korei są znani ze świetnego sprzętu artykułów gospodarstwa domhttp://www.aleklima.pl/klimatyzatory/lgd uwagę również klimatyzatory Samsung
Na podstawie danych z: Aleklima.pl
2020/08/11