Jak najlepiej zaaranżować pomieszczenie kolorami i oświetleniem?

Aranżując wnętrza należy brać pod uwagę liczne elementy. Na ogół myślimy, że najistotniejszy jest stosowny wybór mebli i sprzętu – to naturalnie prawda, ale powinniśmy pamiętać, że nawet najbardziej skomplikowane projekty wnętrz mieszkań można doprowadzić do perfekcji z udziałem odpowiedniej gry kolorami i światłem.

Aranżacja salonu
Bez wątpienia kolory wnętrz (jeżeli panujesz zmianę aranżacji, koniecznie zobacz - stylowe kolory wnętrz) odgrywają niezwykle istotną rolę jeśli chodzi o wykreowanie odpowiedniego wystroju. Jasne, pastelowe kolory ścian i paneli uspokajają, sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej przestronniejsze i większe. Z kolei ciemne optycznie zmniejszają pomieszczenie i wywołują bardziej ponury nastrój. Popularne ostatnimi czasy było wykorzystywanie różnych kolorów na różnych ścianach, np. na głównej ścianie używanie barwy ciemnej, na pozostałych jasnej. Tego rodzaju rozwiązania warto wykorzystywać również wtedy, kiedy chcemy przyciągnąć uwagę na konkretne miejsce w pokoju.

Więcej tekstów

Z jakich powodów warto wybierać materiały podłogowe u najlepszych producentów?

pokół
Kiedy nabyłeś swoje mieszkanie, bez wątpienia będziesz chciał je pięknie urządzić. Oczywiście zanim zabierzesz się za nabywanie mebli oraz innych akcesoriów, najpierw na pewno warto wybrać odpowiednie materiały wykończeniowe.


Aktualnie istnieje tak wiele przeróżnych stylów aranżacji wnętrz, że dopasowanie kolorów powinno być uzależnione nie tylko od posiadanych preferencji, ale i stylu, na jaki się zdecydujemy. Jeżeli planujemy urządzić mieszkanie np. w stylu wiejskim można pozwolić sobie na kilka zestawów odcieni i wzorów, ale jeśli zdecydujemy się np. na styl skandynawski musimy już głównie koncentrować się na jasnych odcieniach. Tak samo zresztą jest jeśli chodzi o tego rodzaju kwestię jak oświetlenie mieszkania – to na które lampy, kinkiety czy żyrandole się zdecydujemy musi zależeć od stylu aranżacji i rezultatów, jakie chcemy uzyskać. Do tradycyjnych pomieszczeń trzeba by zakupić tradycyjne lampy – do nowoczesnych kinkiety i reflektory. Dlaczego? Za pomocą danego rodzaju oświetlenia uzyskamy konkretny efekt. Reflektory puszczają wąski, skupiony strumień światła więc spokojnie można nimi oświetlić tylko konkretne miejsca w pokoju – dużą lampą nie jest już tak prosto manewrować, ale z drugiej strony taka lampa (polecamy czarny zyrandol) stwarza przyjemny, klimatyczny nastrój.

Stosowanie dopasowane kolory i oświetlenie mogą zdziałać cuda. Trzeba tylko przeanalizować wpierw jaki rezultat chcielibyśmy w danym pomieszczeniu uzyskać. Kiedy już zweryfikujemy, czy wolimy aby pokój sprawiał wrażanie przytulnego, czy może przestronnego adekwatnie do tego malujemy ściany i ustawiamy punkty światła.
2020/02/22