Czym wyróżniają się syntetyczne nawierzchnie?

Nanotechnologia i olbrzymie kroki ogólnie w technologii i chemii pozwoliły dać nam całkiem nowych narzędzi, zupełnie pionierskich substancji do najróżniejszych zastosowań. Klasycznym przykładem są uznawane za jednokrotnego użytku, ale wbrew pozorom wcale nie tak nietrwałe torebki, które każdego dnia można nabyć w sklepie za parę groszy, donieść w nich zakupy do samochodu czy do domu, a potem użyć ich do czegoś innego. Bardzo tania rzecz, rzecz jasna bardziej nietrwała niż szmaciane worki czy plecione wiklinowe kosze, z jakim chodzono po sprawunki dekady temu, ale zawsze w zasięgu ręki, przydatne też do wielu pozostałych zastosowań.
To oczywiście tylko przykład, jaki każdy zna ze swojego życia. Jednak tworzywa sztuczne, tanie kompozyty i cała masa innych substancji, których przyroda żadną miarą nie mogła nam dostarczyć, jest widoczna w naszym życiu i w tym momencie bardzo ciężko byłoby sobie bez ich zastosowania poradzić. Tego typu zastosowaniem są nawierzchnie poliuretanowe, jakie stosowane są na przykład na boiskach dla dzieci. Mają, w odniesieniu do wielu innych materiałów w tego rodzaju zastosowaniu, same plusy: są trwałe, odporne na wodę, bezpieczne dla dzieciaków. Łatwo je czyścić, niezwykle łatwo umieścić na nich linie boiska, czego nie da się powiedzieć ani o piasku lub żwirze, ani o murawie. To prawda, trawa jest używana na boiskach do piłki nożnej, ale jeśli poduma się o wysiłku koniecznym do jej utrzymania i tego, co mogą z murawą zrobić tłumy maluchów, zimny pot opływa każdego zarządcę osiedlowego. W skrócie: nawierzchnie poliuretanowe to jedna z najefektywniejszych propozycji do użycia jako nawierzchnie na place zabaw . http://interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw


Więcej tekstów

8 faktów o technikach 3D

napis 3D
Solidne tabliczki znamionowe charakteryzują się tym, iż wyprodukowane są z takich materiałów jak stal, miedź jak również mosiądz. Przedsiębiorstwa, które parają się wytwarzaniem tego rodzaju elementy prowadzą nieco bardziej rozbudowaną działalność. Chodzi o procesy, które związane są z wykorzystaniem super nowoczesnych technik grawerowania mechanicznego. Taka nowoczesna technika daje ogromne możliwości, albowiem dzięki niej, możliwe jest wykonanie zleceń w znacznie bardziej precyzyjny sposób. Dzięki temu mamy do czynienia z wyższą jakością niż jeszcze to miało miejsce dziesięć lat wstecz.

Interchemol - producent klejów poliuretanowych
Interchemol - producent klejów poliuretanowych
Rzecz jasna do placów, nawet wyposażonych w syntetyczną nawierzchnię, stosuje się też inne tworzywa, w zależności od tego, czy będzie to kort, boisko do futbolu czy też do piłki koszykowej, a także tego, czy boisko jest zadaszone czy nie. Jednak w kwestii placów zabaw poliuretan jest zwyczajnie jednym z najlepszych tworzyw.
2018/06/22