Odcień elewacji – jak wybrać odpowiedni

W zależności od koloru elewacji budynek może sprawiać wrażenie lekkiej bądź ciężkiej budowli, natomiast jego sylwetka wtapiać się w otoczenie czy z nim kontrastować. Elewacja albowiem nie jedynie chroni zewnętrzne ściany domku przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, lecz też jest jego ozdobą.


Natomiast na wygląd elewacji oddziałuje między innymi odcień. Dlatego jego wybór musi być starannie przemyślany a także stosowany z umiarem jak też umiarem.


żyrandol


dom - widok


Podejmując decyzję o kolorystyce elewacji, nie powinniśmy zapominać, że musi ona przydawać budynkowi piękności i równocześnie nie zakłócać jego relacji z oplatającą go przyrodą. Nie powinna zatem wybijać się z otoczenia, ale podkreślać związek z nim. Elewacja w wyrazistych oranżach, fioletach lub czerwieniach stanie się obcym fragmentem w krajobrazie, wdrażając do niego niemiłą dla oka dysharmonię, więcej na www. Podobne odcienie zawsze bowiem rażą w zestawieniu ze stonowanymi zieleniami, szarościami, brązami, występującymi w przyrodzie.


prace


Więcej tekstów

Nowoczesne mieszkania - zobacz, jak sprawdzi się beton na podłodze czy suficie

podłoga betonowa
Obecnie jednym z najważniejszych trendów w wykańczaniu mieszkania bez wątpienia jest w szczególności styl nowoczesny. Zwykle decydujemy się w podobnych przypadkach na surowe wnętrza w typowych kolorach, które potem można ewentualnie ożywić za pomocą kolorowych dodatków.


Ważne będzie także zharmonizowanie kolorystyki elewacji domku z odcieniem innych, zauważalnych z zewnątrz jego fragmentów – pokryciem dachu, stolarką okienną, cokołami, parapetami itd. Przy czym godziwy efekt estetyczny można uzyskać tak wybierając kolory wszystkich tych elementów a także szczegółów z tej samej gamy odcieni, różnicując wyłącznie ich odcienie, jak też dobierając je na zasadzie przeciwieństwa. zastosowanie zestawień kontrastowych wymaga jednakże doświadczonego oka jak też znajomości reguł łączenia zabarwień. Aby nie popełnić błędu, dobór kontrastowych odcieni lepiej więc polecić projektantowi, jaki ma wiedzę i doświadczenie w komponowaniu zestawień kolorystycznych.

Nie zwlekaj - naciśnij ten link pompa ciepła geotermalna i raduj się stworzonymi tam nowymi postami. Na pewno poszerzą one Twą wiedzę na ów temat.

/J]

Za pomocą koloru elewacji można też optycznie korygować niekorzystne proporcje budynku. Przykładowo, sylwetka małego jak też rozłożystego domu z pionowymi akcentami barwnymi na elewacji będzie wydawać się smuklejsza, a wysoki oraz wąski pomalowany w horyzontalne pasy pasy transportowe – niższy.


Tak linie pionowe, jak i horyzontalne, trzeba jednak stosować ostrożnie, by za bardzo nie „wyciągnąć” domku górę albo nadmiernie go „poszerzyć”. Wdzięcznym surowcem który możesz również wykorzystać jest ceramiczna pełna cegła.
2019/04/14