Jak wypucować powierzchnię i się nie wykończyć? Mamy parę psychologicznych wskazówek od znawców

Na porządki każdy ma swój sposób. Niektórzy potrafią funkcjonować w ciągłym bałaganie, innym nie pasuje każdy przewrócony obiekt. Jednak zwykle nikt nie lubi niechlujstwa. Niepoukładane na parkiecie ciuchy i książki są wielokroć zwane artystycznym nieładem. Nie ma jednak pozytywnej nazwy dla kołtuna kurzu w kanaliku wentylacyjnym, poplamionego tłuszczem stołu, czy też zanieczyszczeń po kawie powstałych na biurku.

Sprzątanie biur
Co sprawi, żeby sprzątanie było szybkie i przyjemne? Może należy zaczynać od niego dzień? Jest to rewelacyjna gimnastyka, która przychodzi swobodnie i nie sprawia trudności tak, jak różnego typu aerobiki. Grupa ekspertek do spraw kospetyki powierzchni płaskich, dla której sprzątanie mieszkań i sprzątanie biur jest dość lubianą pracą twierdzi, że po uzyskaniu czystości w określonej przestrzeni można poczuć się szczęśliwym. Wysiłek produkuje endorfiny, a dostrzegalne wyniki pracy wspomagają stopień samozadowolenia.

Źródło:

Jest to potwierdzone wieloma eksperymentami. Sprzątanie biur dla większości osób nie jest pracą wymarzoną. Analogicznie sprzątanie mieszkań.

Może zaciekawią Cię również podobne wpisy (http://www.gabinet-dietetyczny.pl/biala-dieta/) na omawiany temat? Jeżeli tak, to zobacz je i zdobądź inne informacje na to zagadnienie.

Wynika to jednak nie z przyczyny, że praca przy porządkowaniu jest niewykonalna, tylko z tego, że właściwie lubimy dbać o to, co jest w pewnym stopniu nasze. Prace prowadzące do oczyszczenia wybranego obszaru z brudu są fizycznie męczące, dlatego w przypadku działania na rzecz innych można czuć frustrację, że nie udało nam się zrobić podobnych czynności we własnym lokum. Niemało zależy od początkowego podejścia.

Kiedy traktujemy przestrzeń jak własną, wyszorowanie podłogi lub wycieranie kurzy może być przyjemne.

Jeśli jesteś zdania, że ten tekst zawiera niezwykle ciekawe informacje, to wejdź na pomocny portal (https://www.taxstudio.pl/), który też Cię pochłonie bez reszty.

Wystarczy przystąpić do tego zadaniowo. Naukowcy ogłosili również, że w przestrzeni pozbawionej brudu o wiele łatwiej się skupić, co daje możliwość wykonania szybciej większą ilość zadań.

Źródło:

Jeśli sprzątanie w mieszkaniu jest Twoją zmorą – spróbuj zwizualizować sobie efekty swojej pracy. Dostrzegając rezultat zanim skończy się wysiłek poświęcony na działanie, jesteśmy w stanie zrobić o wiele więcej i być zadowolonymi z tego o wiele dłużej. Warto pamiętać, że przekładanie zadania na później wzmaga stres i frustrację, dlatego lepiej wprowadzić w życie zasadę: „co masz zrobić w tym tygodniu, zacznij teraz”, niż przekładać teraźniejsze zadania w przyszłość.
2019/03/25