Wykończenie mieszkania – płytki do zastosowania zewnętrznego

Jeśli już chcemy podjąć decyzję o budowie domu z tarasem, powinniśmy pamiętać o detalach. Czym się kierować, wybierając wielkość i kolor płytek zewnętrznych? Gdzie poszukać pomocy, aby wiosną nie przejmować się szpecącymi uszkodzeniami?
To oczywiste, że przy planach tarasu dobór nawierzchni jest wyjątkowo ważny.pełny wpis (zapraszamy serdecznie)Z jednej strony warto, by materiały stosowane do jej wyłożenia współgrały z planami architekta, z drugiej zaś – by całość współgrała z domem. Należy wiedzieć, że do wykorzystania mamy sporo możliwości – np. płytki tarasowe kamienne, drewniane, z tworzywa sztucznego, płytki ceramiczne, klinkier, płytki z betonu udające kostkę brukową. Inne ciekawe produkty: .

Jak wybrać płyty zewnętrzne?

Więcej tekstów

Poradnik budującego dom

budowa domu
O czym należy nie zapominać, jaki jest koszt budowy domu, gdzie zdobyć te informacje? Zapraszamy do lektury naszego poradnika. Podczas budowy domu, rzeczą istotną, aczkolwiek niewidoczną w rezultacie ostatecznym jest zbrojenie betonu. Prawidłowo zrobione, stanowi gwarancję dłuższej żywotności naszego domu.


Najważniejszą kwestią zanim zrobimy zakupy jest wiedza, że liczy się nie tylko estetyka. Płytki tarasowe wyróżniają się także wyjątkową wytrzymałością na mróz i wilgoć, ponadto maja być mocne i niewymagające w pielęgnowaniu. Najlepiej jest też wypytać o ich cechy antypoślizgowe.

Ta wciągająca treść (http://www.miloni.pl/stol-rozkladany-blox) jest przygotowana dla sympatyków tej tematyki. Jeśli zaliczasz się do nich, to kliknij na ten odnośnik!

By zapobiec pękaniu takich płytek należy zwrócić uwagę na takie gatunki, wyróżniające się niską porowatością. Dzięki temu płyty nie wchłaniają wilgoci tak, że w przypadku ujemnej temperatury, mogłyby pękać.

Jakie są rodzaje płyt tarasowych?

Płytki gresowe
Analizując wyposażenie sklepów, łatwo wywnioskujemy, że wybór nie jest takim problemem. Właściwie wartych uwagi jest tylko kilka najważniejszych rodzajów płytek i to na nich najlepiej się skupić. Płyty na taras z betonu charakteryzują się największą wytrzymałością – są mniej podatne na ścieranie – i każdy może je kupić w różnych barwach. Ich minusem jest to, że się brudzą, ale temu da się przeciwdziałać, wybierając najlepsze impregnaty. Interesujące informacje: pompy ciepła.

Płytki klinkierowe są mocne i wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych – również na promienie UV. Ważne łatwo można je nabyć w matowym wydaniu.

Gres polerowany natomiast daje nam gwarancję, że nie nabierze się wodą jak inne płytki. Dzięki temu jest odporny na ścieranie i mróz. Jak można się domyślić, nabędziemy go w gładkiej postaci. Oprócz tego jest także wersja chropowata.
2020/09/28