Gorący temat ogrzewania. Instalacje grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie ekologiczne?

Wielu ludzi szuka najrozsądniejszego sposobu ogrzewania mieszkania, które rzeczywiście będzie optymalne pod wieloma względami: kosztów montażu głównej instalacji, kosztów użytkowania czy bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła jest jednym z optymalnych rozwiązań?
cieplna pompa
Oczywiście na początku pojawia się pytanie, jak to właściwie działa? Jeżeli pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną, uzyskiwaną z przyrody (słońca, wody, powietrza), czy będą sprawnie pracować niezależnie od tego, czy sezon grzewczy będzie długi, czy nie? Podczas gdy myślimy o ekonomicznym ogrzewaniu, mamy na myśli stabilne rozłożenie ciepła w całym naszym mieszkaniu, możliwość ustalenia temperatury, którą chcemy mieć na stałe na przykład w łazience i sypialni, ale chcemy żeby była ona wyższa niż w kuchni. Czy to się sprawdzi jeżeli zdecydujemy się na ogrzewanie pompą ciepła? Okazuje się, że tak, bo naprzeciw wychodzą metody nowoczesne, ale sprawdzone. Przede wszystkim należy zatroszczyć się o to, aby instalacja pompy ciepła była dobrze zaprojektowana (kliknij i zobacz ofertę).

Podoba Ci się ten tekst? Jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość danych, odszukaj www, które zawiera nie mniej interesujące dane.

Aby nie było zbyt dużych strat ciepła, a maszyny, takie jak sama pompa, kolektory i kotły (dowiedz się więcej o wytwornice pary-> http://www.bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-parowe) kondensacyjne, dobrze narysowane i umiejscowione. Mogą w tym pomóc szczegółowe obliczenia przygotowane przez profesjonalistę. Co więcej, odpowiednio zaprogramowana pompa pozwala znacząco obniżyć wysokość rachunków. Na początku rzeczywiście decyzja o tym, żeby zdecydować się na ogrzewanie pompą ciepła, może być odwlekana, ponieważ blokować może nas dość wysoka cena urządzenia i całej instalacji, ponieważ może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych (z włączonym w to montażem i z budową wymiennika ciepła). Jednak przy decydowaniu się koniecznie musimy wziąć pod rozwagę fakt, że jednorazowo to ogromny wydatek, lecz zapewni on długoletnie korzystanie z zamontowanego w naszym domu układu grzewczego. Nie generuje on też wysokich kosztów podczas używania, choć potrzebuje stałego źródła energii elektrycznej.


Więcej tekstów

Wybierz sposób ogrzewania domu

Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.
Ogrzewanie jest najistotniejszą sprawą. Dobrze je przewidzieć już w czasie projektu domu. Warto tak je przemyśleć, żeby rachunki po zimie nie zatrzymały serca. Wybierzmy rodzaj ogrzewania i kaloryferów. Montaż C.O w domu nie jest raczej banalną sprawą.

poznaj szczegóły
Dobrze umiejscowiona instalacja pompy ciepła (nanoterm) oddaje kilkukrotnie więcej ciepła niż włożyliśmy do niej energii elektrycznej, ponieważ pobiera ciepło z gruntu i, po podniesieniu temperatury w pompie ciepła, wraca do naszych kaloryferów. Ogrzewanie jest bezproblemowe, bezpieczne i czyste, czyli jednym słowem nowoczesne.
2019/05/14