Budowanie z ceramiki - tradycja, wartość, wysoka odporność

Budowanie domu to przeważnie jedna z ważniejszych decyzji w życiu człowieka. Marzenie o swobodzie, posiadanie własnego ogródka, niechęć do sąsiadów w wieżowcach – o zmianie zamieszkania na domek decydują różne względy. Inwestycja z budową mieszkania nie zakończy się pozytywnie, jeżeli dom nie posiądzie solidnych fundamentów.

pustaki ceramiczne marki Wienerberger
O polskiej jakości i trwałości od setek lat decyduje cegła ceramiczna.
Ceramika budowlana stanowi szeroką paletę produktów wypalonych z gliny. W kontekście budowy domu chodzi o cegły, z których powstają ściany pod przyszłe pomieszczenia. Materiały ceglaste stanowią o sile polskich domków – aż 44 % mieszkańców wybiera mieszkania właśnie z tego materiału. Dom z cegieł ceramicznych to ponadto przywiązanie do tradycji i kontynuowanie rozwiązań zamkowych i dworków szlacheckich. I forty, i wille szlacheckie budowane były na palonej z gliny ceramice.

Nowa strona, która ma informacje na ten temat da Ci szansę, by poszerzyć znajomość rzeczy. To istotne, więc idź tutaj kruszywa do betonu i wyczytaj więcej treści.Zalety ceramiki? Ceramika gwarantuje szczelność pomieszczeń i ścian, chroniąc domowników przed nieprzyjemnym hałasem. Wytapiana mieszanka glinu i wody jest również bezpieczna i wytrzymała. Nie bez powodu stosuje na obszarach zagrożonych sejsmicznością i zalaniem (sprawdź - zalety ceramiki budowlanej). Opiera się również wpływowi ognia. Te walory „kondycyjne” sprawiają, że oprócz budulca ścian mieszkańcy inwestują ceramikę w dachy. Same cegły różnią się między sobą parametrami „mocy”. Ich wartość decyduje o faktycznej wytrzymałości na ścisk, np. 5-a – równa się słabszemu materiałowi, ale 20-a oznacza dużo mocniejszy materiał.

Mimo, że cegła ceramiczna jest wypierana przez nowsze mieszanki, wciąż stanowi o jakości i prostocie wykonania. Zabudowanie ściany z jednej warstwy samą ceramiką to sposób nie tylko bezpieczny, co szybki, sprawdzony i efektywny. Mur zrobiony z jednej warstwy cegieł, pokryty tynkiem, nie wymaga dalszych inwestycji w ocieplenia, zabezpieczenia, kleje.

Dom z cegieł ceramicznych potrafi stworzyć wrażenie ciepłego, stałego mikroklimatu. Ma także swój duży plus w oszczędności energetycznej, co przekona wielu sceptyków wobec cegły. Termika wszystkich ścian jednowarstwowych, z odpowiednim ogrzewaniem, wentylacją i trzymającymi ciepło ościeżami okien przyczynia się do efektywnego oszczędzania energii.
2020/07/13