Dzisiejsze kierunki w aranżacji mieszkań

Dekorowanie mieszkania oraz domu wymaga znacznego nakładu pracy i pieniędzy. Z reguły oznacza również korzystanie z rozmaitych inspiracji, dzięki którym liczymy na odnalezienie stosownego pomysłu jeśli chodzi o własne wnętrza.
salon
Nadzwyczaj ważne są również nowoczesne trendy. Przykładem może być chociażby stylistyka skandynawska: niewiele ozdób, użycie białego koloru i naturalnych tworzyw. Tego rodzaju prostota przemawia do estetyki nowoczesnego człowieka oraz modnego ostatnimi czasy minimalizmu.

Więcej tekstów

Do twojej łazienki znajdziemy coś wyjątkowego

Łazienka z kontrastem
W znacznej większości, zwłaszcza kiedy mamy mieszkanko w bloku, mamy szanse zakładać, że nasza łazienka nie będzie nazbyt spora, iż będziemy musieli się troszeczkę namęczyć, żeby wszystko w niej zmieścić. Mimo wszystko nie uda się działać w łazience jeśli nie posiadamy chociaż niedużej szafki, na której położymy umywalkę oraz w której schowamy ukryjemy kosmetyki, lub ręczniki. Na szczęście producenci mebli przybywają nam tu z radą i warto z tego ich wsparcia skorzystać.


Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również ściana z cegły - u nas dowiesz się więcej - . Ma ona postać nieotynkowanych cegieł, co stanowi ciekawy kontrast, na przykład do białych ścian pomieszczenia. Taka cegła - https://wienerberger.pl/informacje/grill-z-klinkieru-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-2 - pełna służąca do zrobienia podobnej ściany sprzedawana jest obecnie we wszystkich sklepach proponujących artykuły budowlane, z tego względu nie będzie się miało jakichkolwiek problemów z jej zakupieniem.

Ściana z cegieł stanowi widoczny punkt każdego pomieszczenia (przeczytaj więcej polecany artykuł), warto jest wobec tego zastanowić się, która ze ścian faktycznie powinna zostać w ten sposób zagospodarowana. Interesującym rozwiązaniem jest przymocowanie do niej telewizora lub przywieszenie ramek ze zdjęciami, na przykład czarno – białymi. Jeszcze do niedawna taka ściana uznana zostałaby za fuszerkę w pracy ekipy remontowej, współcześnie z kolei jest największym krzykiem mody.


Murowanie ściany działowej
Popularnością cieszy się też powrót do stylistyk, które były stosowane przed laty. Styl vintage ma dużo fanów, a w sklepach meblowych sprzedawany jest szeroki wybór artykułów, jakie są wzorowane na meblach używanych w latach 20, 30 czy 40 ubiegłego wieku. Niektóre osoby idą o krok dalej i decydują się na poszukiwanie oryginalnych mebli oraz akcesoriów wyposażenia wnętrz faktycznie pochodzących z interesującego ich okresu. Można je znaleźć na przykład w antykwariatach lub na targach staroci. Dzięki nim, każde mieszkanie zyskuje faktycznie oryginalny charakter.

Aktualnie, w aranżacji wnętrz dominują również mocne kolory. To opozycja dla trendów polegających na malowaniu mieszkań na biało. Oczywiście, decydując się na zwracający uwagę kolor trzeba odpowiednio dostosować meble. Poza tym, popularne są fototapety o różnych wzorach, które stanowią doskonałe uzupełnienie dla wszystkich pomieszczeń. Oferowany jest obecnie naprawdę bogaty wybór ich wzorów.
2019/04/08