Czyszczenie fasad: sposoby na rozmaite poplamienia

Fasada nie wymaga dorocznego gruntownego czyszczenia. Starczy ją porządnie wyczyścić raz na kilka lat. Metodę czyszczenia fasady trzeba dopasować do typu pobrudzeń. To, jak często będzie niezbędne mycie ścian, w znacznej mierze zależy od lokalizacji domku.


mycie elewacji domu rodzinnnego
Jeżeli niedaleko jest las (w którym zwykle jest większa wilgotność) lub ruchliwa ulica, może stać się to wymagane dość szybko. Z pewnością przyspieszy to też struktura surowca użytego do wykończenia ścian, to od niej zależy, w jakim stopniu brudy będą się osadzać oraz dostawać się (razem z wodą) w pory materiału. Im gładsze, tym mniej są podatne na zanieczyszczenia.

Nim zdecydujemy się na wybór trybu mycia fasad, musimy określić typ pobrudzeń. Innych zabiegów bowiem wymaga zwyczajny kurz, innych usunięcie zielonego nalotu z glonów, zaś zupełnie innych jasne plamy na klinkierze. W przypadku wątpliwości ocenę lepiej zostawić fachowcom - .

Częstokroć fasady pokrywane są tynkiem cienkowarstwowym. W zależności od struktury tynku (na przykład kornik), w odmienny sposób osadza się na nich kurz albo sadza. Do przywrócenia tynkom początkowego wyglądu starcza najczęściej umycie wodą.


czyszczenie elewacji z cegły
Intensywne czyszczenie ściany szczotką może spowodować uszkodzenie jej nawierzchni. Woda usuwa brud jak też. Oddziaływanie wody gorącej będzie bardziej intensywne oraz znacznie skraca czas czyszczenia elewacji. Umożliwia także łatwiej wyeliminować tłuste poplamienia. Nadmiernie gorąca woda może jednakże doprowadzić do gwałtownych deformacji powłoki elewacyjnej, a w konsekwencji do powstania szczelin. Nim rozpoczniemy prace, powinniśmy w mało dostrzegalnym miejscu skontrolować, jak tynk reaguje na mycie.

Najlepszy wynik zdołamy osiągnąć przy użyciu myjki ciśnieniowej. Niewielkie zabrudzenia można sprawnie zlikwidować myjką określoną do użytku domowego. Nastręcza to jednak czasu a także cierpliwości i cykliczności (co 2-3 lata) przeprowadzania podobnych zabiegów. Przy wieloletnich pobrudzeniach czyszczenie fasad odpowiedniej zlecić firmie specjalizującej się w tego typu pracach. Używają one specjalistycznych myjek, jakich ciśnienie i wydajność są o wiele lepsze, a wybór dysz oraz końcówek większy. Starczy wbić w wyszukiwarkę hasło: czyszczenie elewacji Warszawa, by uzyskać mnóstwo ofert.
2019/08/07