Czy warto położyć bruk?

Ścieżki ogrodowe, podjazdy pod domem oraz chodniki – kostka brukowa od lat dominuje. Stale wprowadzane są nowe typy, więc powstają też formy jej użycia.

kostka brukowa
Jakiś czas temu śliskie i popękane płyty chodnikowe zmieniła betonowa kostka brukowa Poznań, Warszawa i Wrocław zaczęły wymianę chodników i w tym czasie już prawie w każdym miejscu dominują kostkowe chodniki. Jako, że to tak popularny materiał, twórcy wprowadzają nowe kolory.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla miłośników omawianej problematyki, zawiera zbliżone informacje na to fascynujące zagadnienie - sprawdź tu.

To doprowadziło do tego, że betonowa kostka pojawiła się także pod domami i w ogrodzie. oferta się rozszerza, a w sklepach każdy może dostać wszystko, co jest konieczne do ułożenia kostki i impregnaty do kostki brukowej.

Różnorodność kształtu

Częste są dwa kształty kostki, które na co dzień spotykamy na swojej drodze. Oprócz takich tradycyjnych są jeszcze kostki, z których możemy układać kręgi, równe sześciany i imitujące stary bruk. W ogrodzie na przykład pojawia się także kostka przypominająca płaskie kamienie. Nie każdy wie, że jest też ekologiczne wyjście z sytuacji, czyli kostka, pozwalająca na spokojne spływanie wody gruntowej. ze względu na dużą przepustowość.

Chodnik w wielu kolorach

Kostka Polbruk Plaza
Czerwona, a także szara kostka są powszechnie znane. W miastach wykorzystuje się czerwoną do wyznaczenia fragmentu chodnika dla rowerzystów. Użycie odpowiednich kolorów daje coraz ciekawsze rozwiązania. Na posesji można więc ułożyć chodnik z wielobarwnej kostki typu melanż. To żółcie i brązy, pasujące do stylowych drewnianych domów. Poza tym coraz popularniejsza są zielone i niebieskawe kostki. Dobrze komponują się jako ścieżki w ogrodzie.

Przed ułożeniem kostki

Więcej tekstów

Czy zainteresują nas wiaty drewniane?

wiaty drewniane
Musimy wydawać sobie sprawę z tego, że w sklepach budowlanych znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które możemy zastosować w naszym domu. Dlatego właśnie powinno się im dokładnie przyjrzeć i zdecydować, w co obowiązkowo powinniśmy zainwestować.


Altanki ogrodowe nie powinny okazać się być kosztowne


Należy się zastanowić co ostatecznie chcemy do swojego ogrodu.


Oczywiście trzeba dopasować styl kostki i domu, dlatego że całość powinno się pięknie komponować. Gdy już zaplanujemy typ kostki, rodzaj i kształt, należy szczegółowo zbadać, czy elementy nie są zniszczone. Eksperci potrafią dopasować podbudowę, a to szczególnie ona jest ważna. Jej grubość zależy od nawierzchni i jakości gruntu. podbudowa musi być odpowiednio wyprofilowana, by nie stała woda. Spoiny oprócz tego muszą mieć mniej więcej 3-5 milimetrów. Trzeba pamiętać, że bardzo ważna jest impregnacja kostki brukowej – powoduje, że przez długie lata możemy korzystać z trwałego chodnika. impregnacja kostki brukowej
Na podstawie danych z: Wyka Bruk
Admin: Łukasz Hampel
2021/06/08