Marzeniem wielu osób jest posiadanie swojego domu - chcą na swym skrawku ziemi wychować swoje potomstwo

Postawienie swego domu to piękny plan. Jest jednakże dosyć ciężki w realizacji z powodów finansowych. Nie powinniśmy się oszukiwać - postawienie domu to niezwykle kosztowne marzenie.
wnętrze


Należy więc podejść do sprawy poważnie.


Jeżeli mamy już idealną z naszego punktu widzenia działkę lub dostaliśmy ją w prezencie na weselu od dziadków, to musimy poszukać teraz projekt domu. Trzeba zastanowić się, co tak doprawdy jest dla nas istotne. Musimy obgadać wiele kwestii.

Spójrz na ten intrygujący artykuł i odkryj więcej tu. Zapewne nie będziesz żałować. Nie czekaj ani chwili! Zrób to w tym momencie!

Jeśli działka jest mała, to warto brać pod uwagę projekty domów bez garażu. W ten sposób zaoszczędzimy dużo przestrzeni, a dla auta wystarczy wystawić samą wiatę. Ludzie dość często o tym zapominają, ale samo zadaszenie wystarczy, aby nie zamarzały zimą szyby. Toteż nie musimy mieć nawet ścianek oraz całego garażu. To istotne z punktu widzenia ustawodawstwa budowlanego. Garaż wolnostojący powinien być wybudowany trzy metry od granicy posesji. A jeżeli postawimy daszek, to mamy możliwość zrobić to gdzie tylko zechcemy, ponieważ z punktu widzenia przepisów, nie jest to budynek. W domu możemy wtedy również wybudować piwnicę, gdzie będzie kotłownia oraz spiżarnia z konfiturami na zimę. To także pozwoli nam zaoszczędzić dużo miejsca na parterze. Wobec tego nasz salon może być duży.
Istotnym pytaniem jest także to ile chcemy posiadać pokoi i czy każde dziecko musi mieć swój? Wszystko to powinni dokładnie przedyskutować szczególnie ci, którzy są właścicielami niedużych posesji.
2019/09/01