Zima tuż, tuż - zaopatrz się w nowatorski komplet opon zimowych, które będą gwarancją bezpiecznej i komfortowej jazdy

Nadejście zimy dla licznych kierowców to prawdziwa zmora. Boją się oni opadów śniegu, śliskiej drogi , a także słabej przejrzystości powietrza. Niestety zazwyczaj nie uda nam się uniknąć kierowania pojazdu w zimie. Dlatego też winniśmy zdawać sobie sprawę z tego w co musimy się wyposażyć, żeby podróżować bez ryzyka.
Z pewnością najistotniejszą kwestią są nowe opony zimowe, które wykonane są z kauczuku i krzemu. To głównie rozróżnia je od opon letnich. Dzięki zastosowaniu kauczuku będą one bardziej plastyczne, przez co przyczepność do podłoża jest o wiele lepsza. () Ta własność jest szczególnie istotna, jeśli temperatura powietrza spada poniżej 0.
opony


Więcej tekstów

Opony prezentują różnorakie parametry

opony
Koła wozów różnią się rozmiarem

Powinniśmy dobrze poznać swój pojazd, a gdy posiadamy w planach zmienić oponę, to trzeba zaznaczyć jaki rozmiar ma ona mieć. Musimy wspomnieć, że samochody posiadają różnoraki rozmiar kół oraz przeróżny ich rozstaw, więc wyłącznie mając właściwą wiedzę, będziemy mogli dokonać właściwego wyboru opon, dzięki czemu ciągle będą się wspaniale trzymały jezdni oraz nie będą się tak prędko niszczyły.


Następną niesłychanie znaczącą kwestią jest to, iż opona zimowa ma krótszy czas zatrzymania, co prawdopodobnie stanie się potrzebne na śliskiej nawierzchni. Wiadomym jest, że w okresie zimowym notorycznie pada śnieg i następuje duże zamglenie, przez co nie za każdym razem możemy z dużym wyprzedzeniem coś dostrzec. Nagminnie się zdarza, iż piesi w dalszym ciągu nie ubierają odblasków, jakie czasem mogą uratować życie. Kupując nowe opony musimy zastanowić się po jakich jezdniach będziemy jeździć.

Jest to ważne, bowiem co poniektóre opony są przeznaczone tylko do przemieszczania się po mieście, pozostałe natomiast na bardziej wymagające trasy - poznaj ofertę firmy Hurt Opony. Nie ulega kwestii, że ulice w mieście są co dzień odśnieżane i rzadko się zdarza, żebyśmy byli zmuszeni do podróżowania po śniegu. Totalnie inaczej ma się rzecz w niewielkich, górskich miejscowościach, gdzie wielokrotnie to właściciele posiadłości muszą odśnieżać trasy koło swojego domku. W związku z tym stawiając na zakup nowych opon musimy rozważyć to, w jakim miejscu będziemy jeździć.

Ekscytuje Cię opisywana sprawa? Jeżeli tak, to ponadto zobacz link na witrynie (https://gloria.wroc.pl/), która także publikuje tego rodzaju posty. To na pewno da Ci do myślenia!

Jeśli zastanawiasz się czy na pewno warto zmieniać opony, to powinieneś wiedzieć, iż różnią się one od letnich strukturą oraz budową bieżnika.


Nie lekceważ bezpieczeństwa swojego i swoich pasażerów, którymi często są Twoje pociechy! Opony zimowe są gwarancją większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Nigdy nie wiadomo kiedy spadnie śnieg oraz jak sroga zima będzie tego roku. Jazda na oponach letnich po pokrytej lodem drodze może okazać się katastrofalna w skutkach - miej to na uwadze.
2021/12/22