Nowoczesne mieszkania - zobacz, jak sprawdzi się beton na podłodze czy suficie

Aktualnie jednym z najmocniejszych trendów w wykańczaniu mieszkań z pewnością jest w szczególności styl nowoczesny. Zazwyczaj decydujemy się w takich wypadkach na surowe wnętrza w neutralnych kolorach, które potem można ewentualnie ożywić za pomocą barwnych dodatków.
Obecnie niezwykle modny jest również beton dekoracyjny - położony zwykle na podłogach lub suficie. Jak sprawdzi się podobny beton w niewielkich pomieszczeniach?


podłoga betonowa


kawalerka w betonie


Beton oczywiście najlepiej będzie wyglądał na dużych powierzchniach, jednakże podłoga betonowa może dobrze wyglądać także bez większego problemu w niedużej kawalerce - wystarczy jedynie wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio zaaranżować całe wnętrze. Jedyny problem może sprawiać nieregularny kształt pokojów - wtedy posadzkarz będzie musiał zrobić całą podłogę ręcznie, więc po pierwsze proces prawdopodobnie będzie trwać trochę dłużej niż w wypadku dużych i regularnych pokoi, po drugie natomiast - będziesz musieć liczyć się z nieco większymi kosztami. Jeżeli jednak zdecydujesz się na betonowe podłogi lub sufIT, koszt zdecydowanie nie będzie wyższy niż w przypadku paneli lub kafelków.


Mycie betonu


Podłoga betonowa zdecydowanie jest jedną z najmocniej praktycznych opcji w mieszkaniu - jej czyszczenie odbyć się może właściwie wyłącznie za pomocą chłodnej wody, a równocześnie nie wymaga wiele szorowania jeśli jest gładki.
Podłoga betonowa bez wątpienia nie wybrzuszy się od wody jak często mają w zwyczaju na przykład panele. Praktycznie jedynym zagrożeniem dla tego typu podłogi są kolorowe ciecze, które w niektórych wypadkach mogą wnikać w zewnętrzną warstwę betonu w Twoim mieszkaniu.
2020/05/11