Jak powinno się działać w przypadku skręcenia stawu skokowego?

Kontuzja stawu skokowego to dość często występujące obrażenie kończyny dolnej. Wystarczy źle postawić nogę podczas spaceru bądź biegania, niewłaściwie skoczyć. Skłonność do tego typu obrażenia może pojawić się zarówno u osób aktywnych, jak i tych mniej aktywnych. Jakie objawy muszą przykuć naszą baczenie? Przede wszystkim opuchlizna, występowanie krwiaków, dolegliwości bólowe, trudności z ruszaniem, niestabilność stawu.


rehabilitacja
Bardzo często lekceważymy urazy stawu skokowego. A to na domiar złego może generować powikłania i potęgować problem. Konieczne jest poddanie się badaniom oraz odpowiednia rehabilitacja stawu skokowego - czamara-centrum.pl/. W szczególności, podejrzenie, że doszło do kontuzji trzeba potwierdzić w przychodni. Należy upewnić się, że nie doszło do złamania. Zwykle wykonuje się badanie RTG bądź USG.

Istnieje algorytm, o nazwie PRICES, do którego warto się stosować bezpośrednio po skręceniu. Po pierwsze należy objąć kostkę ochroną. Nieodzowna jest jego stabilizacja, w nielicznych przypadkach wskazany jest gips. Po drugie, należy pilnować, by nie nadwyrężać stopy. () Można się poruszać, ale nie wolno przekraczać granicy bólowej, pomocne mogą okazać się kule. Po wtóre zdecydowanie sprawdzą się chłodne kompresy – wspomogą walkę z dolegliwościami bólowymi oraz opuchlizną. Co więcej w regeneracji niezbędny jest opatrunek uciskowy.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany artykuł, sprawdź koniecznie ten świetny serwis (http://www.dentystakaniak.pl/diagnostyka-laserowa/) - on też jest godny uwagi, więc z pewnością się nie rozczarujesz!



Noga powinna, w miarę możliwości, być trzymana wyżej, by odpływ krwi był ułatwiony. Na dodatek, w fazie doleczania przydadzą się taping czy stabilizatory. Znaczącą kwestię stanowi rehabilitacja stawu skokowego. Poprawnie przeprowadzona daje szansę na znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia kolejnego skręcenia w przyszłości. W pierwszym etapie dąży się do zwiększenia zakresu możliwości ruchowych stawu. Przeprowadzane są zabiegi z zakresu fizykoterapii.

By poznać nowe niezwykle zajmujące detale powiązane z opisanym tutaj wątkiem, z pewnością przyda Ci się moja witryna (http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/kontakt.html). Więc kliknij w poniższy link.

Następnie wzmacnia się możliwości mięśni, poprawia czucie w ruchu oraz stabilizację. W przypadku osób, które uprawiają sport znaczące jest, by w czasie powrotu do treningów były wyposażone w stabilizator oraz świetnie dopasowane, specjalne obuwie, chroniące kostkę.
2020/05/09