Czy za opóźniony lot możemy liczyć na odszkodowanie? A jeśli tak, to jak to działa?

Czasami mają miejsce sytuacje nieprzewidziane, które burzą nasz ustalony porządek. Tak naprawdę mogą zdarzyć się w każdej chwili, ale prościej przejść do porządku dziennego, kiedy odnoszą się do naszego codziennego życia.

Gorzej, gdy przytrafiają nam się, w momencie gdy na przykład wybieramy się na drugi koniec świata. Dobrym przykładem będzie tu odwołany lot. Co wtedy począć?

Opóźnienia w ruchu lotniczym tak właściwie mają różnorodne przyczyny oraz nie są one czymś rzadkim. Techniczne problemy czy brak załogi to tylko jedne z paru możliwych wyjaśnień. Nie znaczy natomiast, że musimy pogodzić się z tego typu opóźnienie, nieważne jak długie jest.

Ciekawi Cię istotna propozycja (http://www.radca-pr.pl/oferta/prawo-spadkowe/) zakupu takiego rodzaju produkty? Zachęcamy zatem do kliknięcia w poniższy link. Tam znajdziesz ich o wiele więcej.

O odwołany lot odszkodowanie dokładnie definiuje prawo. Mówi o tym Rozporządzenie Unii Europejskiej o numerze 261/2004, które reguluje wspólne zasady odszkodowań za opóźnione lotu oraz zapewnia odszkodowanie w wysokości do 600 euro za opóźnienie, jakie trwa przynajmniej trzy godziny.

samolot lecący na niebie
Co wcale nie dziwi, linie lotnicze niechętnie wypłacają duże kwoty odszkodowań, niechętnie także angażują się w długie oraz męczące spory z klientami. Przez tego typu postępowanie bowiem powstają szkody wizerunkowe danej linii lotniczej. Posiadają one w związku z tym kilka możliwości, aby uniknąć tego typu nieprzyjemności. Roszczenia mogą być oddalone, jeżeli linie lotnicze przedstawią dowody, iż spóźnienie było spowodowane za sprawą okoliczności nadzwyczajnych, a ich wystąpienia nie było możliwości uniknąć. W wielu sytuacjach zdarzały się strajki albo ekstremalne warunki atmosferyczne.


Więcej tekstów

Opóźniony lot, prawa konsumenta a zwrot pieniędzy - co należy wiedzieć na ten temat?

samolot
Na wymarzone wakacje w dalekich krajach oczekujemy zwykle cały rok. Najczęściej do takich miejsc lecimy samolotem. Przygotowani na podróż, udajemy się na lotnisko. I tu napotykamy problem - odwołano nasz lot. Co wtedy? Jako pasażerowie mamy możliwość wystosować pismo z reklamacją, jaka zapewni nam zwrot środków. Istnieje kilka przypadków, kiedy przysługuje nam rekompensata.

Ale to jaki stan rzeczy będzie określony jako okoliczności nadzwyczajnych, zależy od orzecznictwa w danym kraju. Ważne, by pamiętać, zgłoszenie roszczenia, np. odwołany lot odszkodowanie, gdy oczekujemy na lot więcej niż trzy godziny. Ten czas może wydać się długi, lecz tego typu wypadki zdarzają się dość często. Jeśli tak się stanie to musimy wiedzieć, iż należy się nam odszkodowanie od 250 do 600 euro, a to jak wysokie będzie jest zależne od dystansu trasy.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak uważasz, to kliknij ten link, w serwisie efektywność pracowników, który tam miejscu się znajduje, też jest coś wartościowego!

Rzecz jasna, im dalej, tym pieniądze z odszkodowania są wyższe. Wiadomo, że lepiej liczyć na to iż tego typu historie nie będą miały miejsca w naszym życiu. Natomiast niestety rzeczywistość czasem okazuje się inna niż byśmy chcieli. Wtedy z pomocą na pewno przyjdzie ten artykuł.
2020/02/19