Czy najlepiej zdecydować się na szambo ekologiczne? Jakiego typu zalety posiada tego rodzaju szambo? O jakich sprawach pamiętać?

Szamba ekologiczne to ciekawe rozwiązanie, pewien kompromis pomiędzy tradycyjnymi szambami betonowymi a przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Są niezbędne w momencie, kiedy działka nie posiada przyłącza wodociągowego, zapewniają znaczącą szczelność, są rzeczywiście wytrzymałe.


Szamba ekologiczne są zbiornikami bezodpływowymi.
szamba ekologiczne


ogrodzony plac budowy


Niektóre osoby mogą je pomylić z przydomowymi oczyszczalniami ścieków, ale tak naprawdę szambo ekologiczne nie ma z tym zbyt wiele wspólnego. Tego typu zbiorniki to zrobione wcześniej prefabrykaty, które dostarczane są na miejsce gdzie będziemy montować w gotowych elementach.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze portale, które prezentują to zagadnienie - na pewno także Cię zaabsorbują.

To najbardziej różni je od zbiorników tradycyjnych, po prostu otrzymujemy przykładowo zbiorniki z polietylenu i pozostałe elementy i są przygotowane do instalacji. A zasada działania wygląda tak samo, najzwyczajniej zbiornik gromadzi ściek, który po jakimś czasie należy wywieźć pojazdem asenizacyjnym. Trzeba zdawać sobie sprawę, że standardowe szamba budowane na miejscu nie odznaczają się za wielką trwałością.

Kliknij ten link i sprawdź tu (http://www.dc.biz.pl/o-firmie/) analogiczne informacje na opisywany temat - one na pewno Cię zaintrygują, więc nie wahaj się za długo:)

Ich wielkim mankamentem jest trudność z uszczelnieniem spoin - zbiornik polietylen.


remonty


Znacząca liczba standardowych zbiorników ulega rozszczelnieniu po pewnym okresie użytkowania, ścieki natomiast wydostają się wprost do gruntu. To niezbyt dobra sytuacja mogąca doprowadzić do skażenia wód gruntowych. Z tego powodu bardzo wielu inwestorów woli inwestować w ekologiczne zbiorniki. Takie produkty robimy z plastiku lub betonu, cechują się bardzo dużą szczelnością, są wytrzymałe na uszkodzenia różnorakiego rodzaju - mechaniczne, korozję, nacisk gruntu i inne tego rodzaju procesy, jakie zachodzą w glebach. Nie dziwi więc, że żywotność ekologicznych zbiorników ocenia się na kilkadziesiąt lat.


Dobrze wiedzieć, żesą dwa typy szamb ekologicznych. Pierwsze wyprodukowane są ze sztucznego tworzywa. Mają często przekrój koła ze ścianami pofałdowanymi, ażeby miały znaczącą wytrzymałość. Nowoczesne zbiorniki z takich tworzyw charakteryzują się dość dobrą szczelnością, żywotnością oraz wytrzymałością na różnorodne działanie zmiennych temperatur i nacisków podłoża. Ich naprawdę istotną zaletą jest niezbyt duża masa gotowego zbiornika. Plastikowe modele są bezproblemowe w transporcie, ich montaż jest bezproblemowy. Taki zbiornik jednakowoż powinien być właściwie umiejscowiony w gruncie, to sprawia, że nie ma zagrożenia jego wysadzania. Następnym typem są szamba z betonu - więcej.
Są bardziej szczelne niż odpowiedniki, które są tworzone na miejscu inwestycji. Prefabrykaty bardzo często wytwarza się z betonu B20 oraz dodatków, jakie minimalizują nasiąkliwość. Zbiornik oferuje całkowitą szczelność, jest wytrzymały na procesy jakie powstają w ściekach. W ofertach handlowych mamy jednocześnie zbiorniki jednokomorowe, dwukomorowe, ale również modułowe.
2019/11/05