Czym różni się światło LED od halogenowego

Oświetlenie energooszczędne jest już standardem, ale mało wiemy jeszcze o ledowych żarówkach. Czy warto zainwestować w nowe oświetlenie? Jakiś czas temu na rynku pojawiły się żarówki LED i na razie są prawdziwym hitem. Cena jednak jest dużo większa niż normalnych żarówek, więc nieufnie podchodzimy do zakupu. Nie da się jednak ukryć, że świetlówki LED mogą obniżyć zużycie prądu nawet o 90%.


lampki
Zalety nowoczesnego oświetlenia

Energooszczędność – związana jest również z tym, że świetlówki LED są oszczędne przy włączaniu. Typowe żarówki,przy włączeniu czerpią wyjątkowo bardzo dużą dawkę prądu – LED nie posiada takiej usterki. Ważne wydaje się także to, że ten rodzaj oświetlenia jest ekologiczny, także dlatego, że żarówki LED nie zawierają rtęci i są przede wszystkim długowieczne.

Różnorodne kolory – jeszcze jedną zaletą jest duża paleta kolorów oświetlenia, z to ma duże znaczenie. Pomijając faktycznie wielobarwne świetlówki, zwyczajnie każdy może wybierać w barwach białego światła i dopasować najlepiej ciepłe i żółte albo jasne, łagodne.

Niewielkie rozmiary – diody LED są rzeczywiście niedużych rozmiarów, więc można je użyć nawet w małych lampach. Lampy ledowe są dzisiaj popularniejsze, a rozmiar świetlówek nie ogranicza zupełnie ich kompozycji.


Długość działania– koszt lampy LED dosyć łatwo się zwróci.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź, co się znajduje w ofercie radca prawny Wrocław, która dotyczy tej samej tematyki.

Żarówka ledowa może świecić nawet 100 tysięcy godzin, a ostatecznie świeci dużo słabiej, dlatego nie zaskakuje nagłą ciemnością. Normalne świetlówki działają jedynie 3 000 godzin, więc różnica jest znaczna.
Lampa z diodami Led

Bezpieczeństwo – świetlówki LED nie nagrzewają się jak klasyczne oświetlenie, dlatego nie niosą ryzyka pożaru.

Różne rodzaje


Innowacyjna technologia oświetlenia może dawać nowe pomysły aranżacji. Oprócztypowych lamp i kinkietów, można przetestować taśmy led, które stosuje się w niewielkich przestrzeniach, a także zrobić z nich nietypowe kształty. Dobrze też przed świętami rozejrzeć się za diodowymi żarówkami choinkowymi, które często mają ciekawe formy. Podświetlając dużą przestrzeń, warto też zastąpić standardowe reflektory przez naświetlacz led. Opcji jest naprawdę dużo, dlatego nie obawiajmy się nowoczesnych pomysłów (zobacz tutaj).
2020/02/13