Wtórny rynek czy mieszkanie od dewelopera?

Mieszkanko od dewelopera nie wymaga remontu, jest nowoczesne oraz możemy je urządzić według własnych potrzeb.


Czasem korzystniej będzie jednakże nabyć lokum na rynku wtórnym, zwłaszcza że możemy znaleźć tam także oferty w nowym budownictwie.


pierwotny


Co wybrać? rynek pierwotny czy wtórny rynek? Z badań wynika, że ponad jedna druga rodaków zaciekawionych zakupem mieszkania bierze pod uwagę wyłącznie propozycje z pierwotnego rynku. Swoje postanowienia ankietowani argumentują tym, iż w mieszkaniach z rynku pierwotnego wszystko jest nowe, obiekt nie wymaga remontów, kupujący samodzielnie decyduje o wystroju wnętrza oraz, że domy są bardziej schludne i współczesne. Inne argumenty to między innymi nowoczesna infrastruktura, niskie koszta użytkowania, bogata oferta oraz ułatwienie późniejszej sprzedaży mieszkania.


asortyment


Warto jednak mieć na uwadze, iż na wtórnym rynku można też nabyć apartamenty w nowym budownictwie (przykładowo kilkuletnie), które będą mieć większość zalet mieszkań od dewelopera.

Czy któreś komentarze na nasz temat (https://skomat-fotowoltaika.pl/) tego artykułu Cię zaintrygowały? Zatem będzie nam bardzo przyjemnie, jeżeli dodasz do nich także swoje opinie.

Czasami do kupienia są nawet mieszkania z drugiej ręki w stanie deweloperskim. Jednak duża część nieruchomości dostępnych z drugiej ręki są to lokale nastręczające dodatkowych nakładów pieniężnych.


Więcej tekstów

Czy interesuje nas wyjazd na narty?

centrum
Kiedy uwielbiamy ruch oraz cały czas jesteśmy aktywni, to bez wątpienia w ten sposób również najlepiej odpoczywamy. Z tego powodu właśnie potrzeba myśleć, jak przeżyć zimowe wyjazdy, tak by mieć pewność, że będą one wSPAniałym wydarzeniem oraz jednocześnie, że pozwolą nam wypocząć naprawdę tak, jak tego oczekujemy.


W jaki sposób zorganizować wyjazd na narty?


Jeżeli lubimy ruch także zimą, to potrzeba się namyślić, czy nie zainteresuje nas nieraz wyjazd na narty.


Najczęściej jest tak, że im starsze mieszkanie, tym większego wkładu potrzebuje, choć od tej reguły bywają naturalnie odstępstwa Z jednej strony występuje niebezpieczeństwo gigantycznego funduszu remontowego, z drugiej zaś strony mieszkania powstałe w dawnych technologiach budowlanych przeważnie trudniej będzie ogrzać, co generuje większe opłaty. Część starszych mieszkań jest też niepraktycznie rozplanowana, posiadają np.

Podobał Ci się ten tekst? Jeśli tak, poznaj wartościowe tematy, które z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule.

nieustawne oraz długie przedpokoje.
2020/06/21