9 powodów, dlaczego podłoga z drewna to właściwy wybór

Każdy, kto urządzał nowy dom, musiał zmierzyć się z wyborem posadzki. Zanim pójdziemy do sklepu,warto zorientować się, jaki rodzaj posadzki najlepiej wybrać. Naturalnie wiele zależy od tego, ile pieniędzy mamy do dyspozycji. Weźmy jednak pod uwagę, że podłoga w domu, to inwestycja na wieloletnia, stąd też nie zawsze warto oszczędzać.
Od dawna drewniana podłoga w mieszkaniu, to nadal podstawa każdego dobrego wnętrza. Drewno to wytrzymały i ekologiczny surowiec, który bez problemu można odświeżyć. Drewniana podłoga w domu nada wnętrzu miły i zaciszny charakter. Jest też dobrym izolatorem termicznym i akustycznym. Szukając w internecie pod hasłem: podłogi drewniane producent (źródła na parkietypryczynicz.com.plfertę dobrej jakości firm robiących podłogi.

Parkiet z grabu
Jakie opcje mamy do wyboru?Jaką podłogę wybrać do swojego domu? Częstym wyborem, zwłaszcza dla osób, które przy urządzaniu mieszkania są ograniczone skromnym budżetem jest zakup paneli podłogowych. Nowoczesne panele to niedrogie rozwiązanie na każdą kieszeń. Drewniane panele zazwyczaj są zbudowane z trzech warstw. Układa się je jako podłogę pływającą,to znaczy bez permanentnego mocowania do podłoża.

Więcej tekstów

Planujesz nabyć mieszkanie w stolicy? Powinieneś wyszukać właściwą dzielnicę

dom jednorodzinny
Kupno domu to bardzo ważna inwestycja, która wywiera wpływ na całe życie. Z tego powodu powinno się odpowiednio przemyśleć podjęty wybór oraz znaleźć idealny lokal dla siebie oraz pozostałych członków rodziny. W wypadku mieszkania istotny jest nie tylko jego projekt, wygląd i wartość, ale też lokalizacja, w jakiej się mieści.


Poszczególne deski łączy się na zatrzask. Warto oprócz tego pamiętać o dobrej izolacji akustycznej podłogi, żeby po pomieszczeniu nie roznosił się odgłos każdego kroku. Panele to gotowy produkt, który można samemu ułożyć i nie trzeba płacić za dodatkową usługę. Warto jednak pamiętać, że tani model szybko ulegnie zniszczeniu.

parkiet   dąb
Modny rodzaj drewnianej podłogi to, obok klasycznej deski, tzw. parkiet. Jest to typ posadzki, który układa się z drewnianych klepek we wzór jodełki.Dobrze konserwowany parkiet jest bardzo trwały i będzie nam służył przez długi czas. Ceny tego typu posadzki wahają się w zależności od rodzaju drewna oraz budowy klepki. Najszlachetniejszy i najbardziej wytrzymały jest parkiet dębowy (sprawdź moją stronę na Dosprawdź moją stronę na parkietypryczynicz.com.plmy pokryć lakierem. Blask lakieru nada podłodze wygląda bardziej stylowo. Starego parkietu lepiej nie lakierować, lepiej go wycyklinować i zakonserwować specjalnym olejem. Szlifowanie parkietu tzw. cykliniarką polega na usunięciu sfatygowanej powłoki. W ten sposób, co jakiś czas możemy odnowić podłogi w naszym domu.
2019/12/19