Jakiego typu metodę ogrzewania domów i mieszkań wybrać?

Zimy w Polsce może nie należą do najbardziej mroźnych, ale nawet jak są łagodne to bez odpowiedniego ogrzewania w domu raczej się nie obejdzie. Sposobów na to jest co najmniej kilka, a na to, co wybrać, wpływa wiele czynników.


Grzejnik kanałowy Aquilo
Coraz większą popularność ostatnimi czasy zdobywa ogrzewanie podłogowe. Jest ono bardzo praktyczne i tanie w użytkowaniu, gdyż pomieszczenie jest grzane całą powierzchnią podłogi, a nie tylko z punktowo z jednego grzejnika. Należy jednak zastosowanie takiego ogrzewania zaplanować już na etapie projektowania domu, później koszty montażu i instalacji będą wysokie i przeważnie opłacać się nie będą.

Sam układ instalacji do podłogowego ogrzewania przeważnie się składa z paru głównych elementów. Ogrzewanie podłogowe nie należy do tanich, ponieważ sam jeden , głowicą termoelektryczną; współpracuje z termostatami 230 V (max.2 pętle) (UFH0050470E) kosztować może kilkaset złotych, lecz przy odpowiedniej realizacji może służyć wiele długich lat w mieszkaniu, znacznie ograniczając opłaty za ogrzewanie.

Jeżeli ktoś nie będzie chciał, lub już nie może wykonać podłogowego ogrzewania, to z reguły miał będzie w kuchni i pokojach zainstalowane grzejniki.

Jeżeli jesteś zdania, że znajdziesz przyciągające oko treści w internecie, to przejdź do opisywanego problemu oraz kliknij w odnośnik znajdujący się tu.

Lecz, jak to ogólnie wiadomo, grzejniki różnią się od siebie. W miejsce grubych, nieoszczędnych grzejników żeliwnych używa się obecnie stylowych, lekkich i co najważniejsze znacznie bardziej wydajnych modeli płytowych. Sprzedawane są one w różnych rozmiarach, więc nie powinno być problemów z ich dobraniem. Przykładowo grzejnik Ramo Compact RC22 jest długi, lecz niski, sprawdzi się na przykład pod oknem, gdzie miejsca czasami nie ma zbyt wiele. Z kolej grzejnik Purmo Ventil Compact CV22 600x1000 ma bardziej standardowe proporcje, 60 cm wysokości to typowy rozmiar grzejników które są oferowane w naszych sklepach. Grzejnik ten się sprawdzi w pomieszczeniach, w których nie będzie ograniczenia co do wysokości urządzenia. Niektóre modele przeznaczone są do pomieszczeń, w których może być kłopot z szerokością, takich hak na przykład niewielkich łazienek.

Bez obaw - zobacz link na stronie (http://www.akm.net.pl/odwierty-pompy-ciepla-katowice-slaskie/), który kieruje do podobnej witryny. Przeczytasz na niej zwracające uwagę posty w kontekście do omawianego tu tematu.

I do takiej roli świetnie nadawał się będzie model Purmo Ventil Hygiene HV10 500x400.
2020/12/26