Wielkoformatowe ekrany prezentujące reklamy w mieście- w jaki sposób przeobraziły miasto?

Wielkoformatowe wyświetlacze, zauważalne w każdym sporym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a także w sklepach. Stają się właściwością i cechą rozpoznawalną nowoczesnych miast.
Kto z nas nie kojarzy najsłynniejszego placu w USA- Times Square. Kojarzy się on nam przede wszystkim z przelewającej się przezeń dzień i noc ferii tonacji, chwytliwych sentencji i frazesów zapraszających nas do kupna następnego, rewolucyjnego artykułu. To właśnie telebim stał się obecnie nieodłączną częścią wystroju miast.

Masz wielki problem z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego kłopotu? Z pewnością szybko pomoże Ci ta strona badania kierowców kraków.Więcej tekstów

Billboard poznań może okazać się zrobiony na telebimie

Bilboard
Ważniejsze okazuje się być gdzie niż jaka
Decydując się na reklamę, która ma przedstawiać usługi naszego przedsiębiorstwa, pragniemy żeby dała ona jak najlepsze efekty oraz docierała do sporej liczby obywateli. Przez to właśnie powinniśmy wspomnieć, że istotniejsze okazuje się być to gdzie taka reklama będzie zamieszczona, ile ludzi będzie mogło ją dziennie widzieć, niż to, jak ona dokładnie będzie zaplanowana.


Wyświetlacze tego rodzaju są wyjątkowo wygodne- zapewne dlatego wypracowały dużą popularność. Są one wykonane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy pojedynczy ekran LED (zobacz szczegółty) można skupiać ze sobą, układając rozmaite powierzchnie- i nie mowa tu wyłącznie o powierzchniach płaskich. Ekrany można układać ze sobą na powierzchniach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych. No dobrze, powiedzą malkontenci- ale w jaki sposób one niby są lepsze od opatrzonych billboardów? Wszak na tamtych również można wyświetlać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację. A i owszem, jednak na klasycznej tablicy nie pokażemy ruchu, nie użyjemy w naszej reklamie animacji - niczym znana każdemu reklama w TV.

Poza wieloma walorami, telebim ma jednak cechy, które niektórzy mogą uznać za wady. Najważniejsze pojawiają się po zmierzchu- chodzi o niezwykle intensywny charakter wyświetlania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać wyrazisty obraz w ciągu dnia, jego moc świecenia musi być nieco większa, niż w, dajmy na to, telefonach komórkowych. Wie o tym praktycznie każdy, kto podejmował próby w słoneczny dzień odczytać coś z ekranu swojego telefonu. To co niezbędne w dzień, w nocy może czynić, że ekran postawiony przy drodze będzie miał negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub komfort podróżowania.

Prawo zostało już pod tym względem doprecyzowane i opisuje gdzie i w jakich odległościach nie ma przeszkód by stawiać tego typu reklamy. Ale może to i lepiej, że są jasne, w środku nocy wyświetlacz nadprogramowo doświetla ulicę. No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej kolorowe.
2019/04/17