Wielkoformatowe ekrany prezentujące reklamy w mieście- w jaki sposób przeobraziły miasto?

Wielkoformatowe wyświetlacze, zauważalne w każdym sporym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a także w sklepach. Stają się właściwością i cechą rozpoznawalną nowoczesnych miast.
Kto z nas nie kojarzy najsłynniejszego placu w USA- Times Square. Kojarzy się on nam przede wszystkim z przelewającej się przezeń dzień i noc ferii tonacji, chwytliwych sentencji i frazesów zapraszających nas do kupna następnego, rewolucyjnego artykułu. To właśnie telebim stał się obecnie nieodłączną częścią wystroju miast.

Masz wielki problem z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego kłopotu? Z pewnością szybko pomoże Ci ta strona badania kierowców kraków.Więcej tekstów

Małe miasta, a temat reklamy Swojej firmy

Billboard
Nieduże miejscowości i tak nie są takie kiepskie - jeśli jest zatrudnienie oraz rodzina, w zasadzie wielkie miasto nie jest niezbędne do szczęścia. A poza tym, nierzadko na obszarze miasteczka łatwiej o sukces. Niby jest mniej ludzi, lecz trzeba mieć na uwadze, że no przynajmniej w rachubę wchodzi sporo mniejsza konkurencja.


Wyświetlacze tego rodzaju są wyjątkowo wygodne- zapewne dlatego wypracowały dużą popularność. Są one wykonane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy pojedynczy ekran LED (zobacz szczegółty) można skupiać ze sobą, układając rozmaite powierzchnie- i nie mowa tu wyłącznie o powierzchniach płaskich. Ekrany można układać ze sobą na powierzchniach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych. No dobrze, powiedzą malkontenci- ale w jaki sposób one niby są lepsze od opatrzonych billboardów? Wszak na tamtych również można wyświetlać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację. A i owszem, jednak na klasycznej tablicy nie pokażemy ruchu, nie użyjemy w naszej reklamie animacji - niczym znana każdemu reklama w TV.

Poza wieloma walorami, telebim ma jednak cechy, które niektórzy mogą uznać za wady. Najważniejsze pojawiają się po zmierzchu- chodzi o niezwykle intensywny charakter wyświetlania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać wyrazisty obraz w ciągu dnia, jego moc świecenia musi być nieco większa, niż w, dajmy na to, telefonach komórkowych. Wie o tym praktycznie każdy, kto podejmował próby w słoneczny dzień odczytać coś z ekranu swojego telefonu. To co niezbędne w dzień, w nocy może czynić, że ekran postawiony przy drodze będzie miał negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub komfort podróżowania.

Prawo zostało już pod tym względem doprecyzowane i opisuje gdzie i w jakich odległościach nie ma przeszkód by stawiać tego typu reklamy. Ale może to i lepiej, że są jasne, w środku nocy wyświetlacz nadprogramowo doświetla ulicę. No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej kolorowe.
2019/04/17