parkiet   dąb

Czy zaciekawią nas domy na wąską działkę?

To jaki będziemy mieli dom, w znacznej mierze będzie zależało od tego, jaką będziemy dysponowali działką. Może się wówczas okazać, że będziemy zmuszeni trochę zweryfikować swoje plany, lecz szans istnieje wiele, zatem na pewno wyszukamy coś właściwego dla siebie.
dom - obrazeczek

Z jakich powodów można zamieszkać we Wrocławiu? Co oferuje to miasto młodym ludziom?

Wrocław jest miejscem, w którym rynek lokali mieszkalnych dobrze się rozwija. Nieruchomości nabywają raczej osoby młode, które nie mogą wyobrazić sobie do końca życia mieszkać w wynajętych mieszkaniach.
willa

O dobrym projektowaniu w stylu nowoczesnym domów

Nowoczesne domy aktualnie obserwuje się coraz częściej. Można zauważyć różnicę pomiędzy tego rodzaju budowlami a domami starszymi, na przykład wybudowanymi przed wojną. Budownictwo z tamtego okresu także ma swój urok i stale zyskuje duża liczbę zwolenników. Równocześnie wzrasta jednak liczba zwolenników nowoczesnych rozwiązań, zarówno w kwestii budownictwa, jak i wyposażenia domów. W dużych ośrodkach miejskich powstają nowoczesne biurowce, czasami kilkupiętrowe, które wyróżniają się spośród pozostałych.
dom

Jaka jest funkcja biura projektowego w budowaniu Twojego wymarzonego domu?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak długim i skomplikowanym procesem jest samo załatwianie odpowiednich czynności formalnych przed początkiem konkretnej budowy domu. Samych poziomów załatwiania tego rodzaju spraw formalnych jest bardzo wiele, a żadnego z nich nie wolno pominąć. Niespełnienie właściwych elementów może pociągać za sobą rozmaite nieprzyjemne skutki, razem z karą pieniężną i odebraniem zgody na budowę.
budynek

W jaki sposób powstają konstrukcje żelbetowe? Sprawdź, jeżeli ciekawi cię ten temat

Jedną ze szczególnie powszechnych w dzisiejszej branży budowlanej konstrukcji są konstrukcje żelbetowe. Stosuje się je np. przy budowie mostów oraz wiaduktów, tuneli, kominów, jak również estakad. Można je dostrzec w wielu konstrukcjach, toteż dobrze jest zorientować się, jak powstają.
budowanie domu

Dom komfortowy, czyli na który pomysł się zdecydować

Posiadanie nowoczesnego domu to marzenie sporej grupy ludzi. Do jego zrealizowania wiedzie mimo wszystko odległa droga. Warto wiedzieć, że załatwienie formalności mających związek z pozwoleniem na wybudowanie to nie wszystko. Zdecydować się trzeba również wspaniały projekt.
ogrodzenie

Ogrodzenia budowlane jako nieodzowny element na placu budowy

Kiedy przemieszczamy się po mieście rzucają nam się w oczy place budowy, nowe budynki, remonty dróg. Raczej nikt z nas nie baczy na rusztowania, szalunki czy bariery drogowe, tak mocno spowszedniały nam w krajobrazie. Są przedsiębiorstwa wyspecjalizowane tylko w tworzeniu tego typu elementów. Ich działanie jest niezmiernie ważne dla wszystkich firm budowlanych, ponieważ nie mogą bez nich prowadzić prac.
projekt domu

Jeśli zamierzasz w najbliższym czasie realizować budowę domu - powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat biur projektowych i profesji architektonicznych w Polsce.

Rynek budownictwa w Polsce zdobywa swoje maximum. Pojawia się mnóstwo sposobności. Wszelka dobrze funkcjonująca rodzina pragnie własnego, przestrzennego miejsca odpoczynku, bezstresowego kąta, w którym wykreuje stosowne warunki dla członków rodziny. Obecnie, budynek mieszkalny, to nie wyłącznie prostokątny gmach z otworami w oknach i wąskim przedsionkiem, ale skomplikowany i rozbudowany projekt na wymóg klienta.
dom - pejzaż

Projektowanie domów – który plan domu wybrać, aby się nie zawieść

Sporo z nas marzy o posiadaniu kawałka ziemi oraz domku. Coraz częściej, udaje się spełnić to marzenie we wciąż młodym wieku, dzięki systemowi pomocy finansowej z państwa a także wysoko płatnej pracy zarobkowej. Warto zastanowić się, który dom będzie najdokładniej wypełniał nasze potrzeby, żeby nie dać się ponieść.

Sprawdź jak można łatwo nabyć projekt, o którym marzysz

Gdy już uda się nam ta ogromna sztuka i otrzymamy fundusze na budowę domu, ogromnej radości nie będzie końca. W dzisiejszych czasach to jest na pewno nie lada wyczyn. W dobie globalnego kryzysu trudno zdobyć kredyt, nie wspominając już o tym, aby zarobić pieniądze na postawienie domu. Jeśli jednak nam się poszczęściło i posiadamy już powierzchnię pod budowę, pora zająć się całą resztą.