dom z garażem

Co to jest inteligentny dom? Wszystko, czego chcielibyśmy się dowiedzieć na ten temat

Inteligentny obiekt jest zaawansowanym rozwiązaniem, opierającym się na sieci sensorów i jednym, decyzyjnym systemie zarządzania zintegrowanymi instalacjami. Wykorzystywana w jego ramach magistrala EIB/KNX umożliwia bezproblemowy przepływ danych pomiędzy elementami składowymi instalacji oraz zapewnia szerokie spektrum możliwości oddziaływania. Na skutek wykorzystania informacji z czujników i detektorów inteligentny domek sam dostosowuje się nie tylko do obecności domowników, ale też do czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych takich jak choćby temperatura, nasłonecznienie lub wilgoć powietrza.
kotlownia w domu

Na co szczególną uwagę kierują ci, którzy zamierzają wznieść budynek mieszkalny i muszą wybrać najbardziej właściwy sposób ogrzewania obiektu

Budowa domu dwukondygnacyjnego zawsze bywa związana z koniecznością podjęcia wielu ważnych decyzji, które w przyszłości będą mieć spory wpływ na zwyczajne życie całej rodziny. Trzeba zdecydować, jakie surowce kupić, czyli jednym zdaniem, czy postawić na rewelacyjną jakość, czy na konkurencyjną cenę, gdyż obydwa wyznaczniki nieczęsto idą w parze.
budowa domu

Które zawory przelotowe powinno się zakupić na budowę własnego mieszkania?

Kiedy musisz przeprowadzić remont w swoim domu, wtedy niewątpliwie powinna zainteresować Cię kwestia budowy sieci wodociągowej. Kiedy bowiem wgryziesz się w temat, okaże się, że liczba zaworów istniejących na rynku jest naprawdę duża. Jeśli chcesz wiedzieć, co dzieje się w Twoim mieszkaniu i jak działać w razie jakiejś niewielkiej usterki, wtedy zdecydowanie powinieneś nieco zwiększyć swoją wiedzę na temat konkretnych rodzajów zaworów. Na początek pragniemy Ci opisać zawory przelotowe, które bez wątpliwości są najbardziej znane.
kable

Instalacja elektryczna – z jakiego powodu koniecznie warto dbać o jej odpowiednie działanie?

Elektryczność ma dla nowoczesnego człowieka ogromne znaczenie. Ciężko sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie, szczególnie w polskim klimacie (gdzie zmrok w czasie zimy i jesieni zapada naprawdę szybko) bez sztucznego światła. Wykorzystywane w przeszłości świece były nie tylko niebezpieczne, gdyż mogły stać się zarzewiem pożaru, ale również nie były wygodne w stosowaniu. Dzisiaj nawet kilkugodzinna awaria prądu jest sytuacją problematyczną, z tego względu kategorycznie trzeba zatroszczyć się o odpowiednie funkcjonowanie domowej instalacji elektrycznej.
Wlączniki światła Ospel

Teoria to tylko jedna część, jaką powinniśmy poznać. Bardziej istotna, a na pewno równie ważna jest również kwestia praktyczna

Jak istotne są specjalistyczne sprzęty wiemy nie od dzisiaj. Identycznie istotne są osoby, które potrafią posługiwać się takimi przyrządami. To nie przypadek, iż właśnie w niektórych dziedzinach niewiele jest osób, które znają pewne narzędzie, tak iż mogą nim bez trudności się posługiwać. Dzięki temu mamy rzeczywistych fachowców, a nie przypadkowe osoby, które umieją robić to i wiele innych rzeczy. Ze specjalizacją jest tak, że trzeba się jej nauczyć, trzeba ją przyswoić, właśnie wówczas jesteśmy w stanie mówić, że mamy do czynienia z faktycznym fachowcem.
kaloryfer

Grzejniki pokojowe – właściwy wybór istotny dla efektywnego i oszczędnego ogrzewania.

Wiele jednostek raduje się na myśl o odświeżeniu własnego mieszkania. Są jeszcze jednak jednostki, które bardzo to martwi. Każdy, kto odświeżał dom wie, jaka jest to trudna czynność. A w aktualnych czasach każdy chciałby mieć pięknie urządzone mieszkanie, dlatego stara się jak może, by to osiągnąć.
Klimatyzator

Klimatyzacja domowa jest w sezonie letnim jednym z najbardziej popularnych zagadnień

Nie można ukryć, iż aktualnie nowoczesne urządzenia znacząco upraszczają ludziom działanie na co dzień. Możliwość użytkowania z sprzętów wysokiej jakości dla wielu stała się standardem, bez jakiego nie wyobrażają sobie funkcjonowania. Z roku na rok poniektóre rozwiązania są coraz wyraźniej modne i co ważne, osiągalne dla większej liczby osób. Dzięki temu da się zauważyć, iż wzrasta stan życia społeczeństw.
budowa

Kable dla budownictwa i przełącznik schodowy to ważne szczegóły podczas budowy

Plac budowy jest miejscem realizacji prac, gdzie stawia się, rozbiera, lub przebudowuje obiekty budowlane. Wyposażenie placu budowy w energię elektryczną jest jedną z istotnych działań połączonych z cyklem przygotowania do zrealizowania zadania. Na każdym placu budowy działa wielka ilość maszyn, sprzętów, także sprzętów o napędzie elektrycznym, co wywołuje przymus zorganizowania dostawy i rozdziału energii elektrycznej. Narzędzia elektryczne i przedłużacze budowlane powinny być w taki sposób skonstruowane i eksploatowane, by nie narażały pracowników na niebezpieczeństwo.
hydraulika

Obecnie wyjątkowo duże znaczenie ma hydraulika siłowa, jaka używa kdg4v czy char-lynn - systemy słynnych fabrykantów

Dziedzina hydrauliki jest nadzwyczaj szeroka i zadania z nią związane tyczą się głównie tworzenia układów i modeli niezmiernie pomocnych do solidnego działania sprzętów i urządzeń industrialnych, rolnych czy górniczych. Rozwój tej sfery jest wywoływany zwłaszcza wydajnością tego rozwiązania. Na korzyść oddziałuje też prostota obsługi i znaczna dokładność.
ogrzewanie podłogowe

Jak umiejscowić kaloryfer w kanale i o czym myśleć?

Parkiet nadaj się nie tylko do użytkowania oraz dekoracji wnętrza. Coraz częściej jest elementem, gdzie wkłada się ogrzewanie. O wiele opłacalniej jest przecież pomyśleć wcześniej i ukryć niepasujące do wystroju wnętrza elementy, tego typu jak wspomniany kaloryfer. Przed rozpoczęciem planowania zainstalowania w swojej posadzce grzejnika powinno się mieć świadomość, jak zainstalować ogrzewanie kanałowe, a także jak brzmią elementarne normy przystosowywania kanału, w którym montuje się grzejnik?