Temperatura
maszyna2

Stal twarda jak głaz

Do produkcji maszyn i urządzeń używana jest stal trudnościeralna o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności. Blachy trudnościeralne mają zastosowanie przy produkcji kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn do robót ziemnych, elementów maszyn górniczych i betoniarek, które podlegają zużywaniu, konstrukcji platform, a także podajników, lejów i czerpaków koparek.
elektrownia

Klimatyzowanie wnętrz przemysłowych

W przemyśle wykorzystuje się profesjonalne przyrządy do utrzymania wymaganych warunków klimatycznych, nierzadko zatrudniając przy tym wysoce wyspecjalizowane firmy, których zadaniem jest wybranie i montowanie tych urządzeń. Czynniki na jakie powinno się zwrócić szczególną uwagę to: temperatura i wilgotność powietrza. Każda działalność wymaga odmiennych warunków, jednak urządzenia służące do ich utrzymania są zawsze te same.
klimatyzotor

Klimatyzacja potrzebna od zaraz

O zbawiennym wpływie klimatyzacji wiemy wszyscy, jednak nie wszyscy myślimy o klimatyzacji w ciągu roku, w momencie, gdy do naszego kraju nadchodzą fale upałów, zaczynamy zastanawiać się nad instalacją klimatyzatorów.
remont mieszkania

Jakie sprzęty warto zainstalować w swoim domu w czasie remontu?

Ergonomiczne zaopatrzenie naszego mieszkania to z pewnością pragnienie wielu z nas. Komfort jest bowiem niezmiernie istotnym przejawem naszego zadowolenia. W związku z takim stanem spraw staramy się za wszelką cenę w naszych domach stworzyć wyjątkowo dobre warunki, dzięki którym zdołamy odświeżać nasze siły w ciekawych przestrzeniach. Niemniej niemniej jednak dostosowanie elementów wyekwipowania domowego wcale nie przychodzi nam łatwo.
osuszacz powietrza

Plusy klimatyzacji i osuszaczy

Lata temu jednemu Anglikowi potrzebne było urządzenie do suszenia papieru. Było potrzebne w jego zakładzie, gdzie było mało przestrzeni, a powszechna wilgoć była nie do zniesienia. Był jednak na tyle bystrym człowiekiem, że postanowił zbudować takie urządzenie we własnym zakresie; udało się, a nieoczekiwanym efektem ubocznym, poza redukcją pary wodnej w powietrzu, okazało się znaczne obniżenie temperatury. Trzeba było być nieudacznikiem, by nie użyć takiego szczęśliwego zbiegu okoliczności.
Klimatyzator

Dobrze dobrana klimatyzacja w mieszkaniu

Klimatyzacja jest nadzwyczaj trafnym podejściem na zapewnienie stosownej temperatury we wnętrzach domów. Zbytnie, letnie gorąca zdołają wywoływać uczucie ociężałości, także wprawiać w kiepskie samopoczucie, dlatego klimatyzatory są niezwykle przydatne i znacznie powiększają komfort użytkowania pomieszczeń.
temperatura w mieszkaniu

Warto zadbać o prawidłową temperaturę w domu - temperatura jest istotna

Zimą należy zatroszczyć się o to, aby w domu było ciepło i idzie tutaj nie tylko o nasze zdrowie i o to, aby nam się w nim przyjemnie siedziało, ale też oraz o to, żeby nie pojawiała się na ścianie wilgoć, którą łatwo wprowadzić do domu, lecz której jednocześnie jest się niesamowicie trudno pozbyć. Z drugiej strony latem znów jest gorąco oraz nie zawsze otwarcie okien coś podaruje, a więc musimy zatroszczyć się również o to, żeby w domu nie panowały zbyt wysokie temperatury, bo wówczas ciężko będzie nam się oddychało i ciągle będziemy przemęczeni.
Klimatyzacja w pokoju

Urządzenia klimatyzacyjne

Aktualnie coraz większą wagę przywiązuje się do jakości i temperatury powietrza w pomieszczeniach. Dzieje się tak, ponieważ większą niż niegdyś uwagę poświęca się sprawom wygody. Oprócz tego coraz więcej ludzi pracuje w firmach, gdzie w tym samym dużym pokoju siedzi w tej samej chwili wiele osób, na przykład w biurowcach. Długie siedzenie w jednym miejscu wymaga oczyszczania powietrza i zapewnienia idealnej temperatury. Umożliwiają to klimatyzatory.
pompa cieplna

Jakie korzyści oferuje pompa ciepła oraz czy warto w nią zainwestować? Co musimy o niej wiedzieć?

Dobrze zdawać sobie sprawę z tego, że pompa ciepła jest częścią dużego systemu. W jego skład wchodzą dolne źródło i aparatura grzewcza. Dobry rezultat działania możemy otrzymać tylko wtedy, gdy wszystkie te części są właściwie dopasowane jak i dobrze zrobione.
Sauna parowa

Sauna w domu - jakim sposobem ją zaplanować?

Każdy z nas od czasu do czasu zmaga się z przemęczeniem, napięciem oraz melancholią. Finowie mają na to wszystko jeden sposób - saunę. Jak zaaranżować w mieszkaniu saunę? Wyszukać lokalizację na kabinę, prysznic i kącik do relaksu. Wszystko to obok siebie - najprawidłowiej specjalnie zaplanowane w wyodrębnionym miejscu mieszkania.
1 2 3