Taras
Projekt domu

Plany gustownych, nowomodnych domów jednorodzinnych z kosztorysem

Firmy budowlane proponują dużo interesujących projektów domów jednorodzinnych. Coraz więcej postaci decyduje się na budowę domu jednorodzinnego. Mieszkanie w domu ma znacznie więcej plusów, aniżeli mieszkanie w mieszkaniu. Przede wszystkim posiadamy osobistą posesję, ogród, taras i więcej prywatności, co sprawia, iż możemy poczuć się znacznie swobodniej oraz pewniej.
Pergola

Nadchodzi lato – dowiedz się, co zrobić, by uchronić się przed upałami

Oczywiście każdy lubi cieplejsze dni. Gdy przychodzą po chłodnej porze zimowej, raduje nawet pojedynczy promyk słońca. Temperatura wzrasta, roślinność bujnie się rozwija, ludzie zrzucają kurtki. Jest wspaniale. Jednak, kiedy robi się zbyt gorąco, każda jednostka ludzka poszukuje wytchnienia w cieniu.
Okładzina elewacyjna Stegu, kamień

Jak dobrać najlepsze płytki na balkon? Na co zwracać uwagę, jakiego typu walory odgrywają kluczową rolę?

Płytki na taras muszą być oryginalne, specjalnie dobrane pod miejsce, jakim jest taras albo balkon. Że nie jest to miejsce normalne wiadomo od razu. Przede wszystkim jest wystawione na warunki atmosferyczne, a to najważniejszy czynnik czemu muszą być bardziej wytrzymałe i bezpieczne niż płytki wewnętrzne. Jak więc wybrać najlepsze płytki?
SHERIDAN Libet Patio

Wykończenie mieszkania – płytki do zastosowania zewnętrznego

Kiedy już chcemy podjąć decyzję o budowie domu z tarasem, musimy zaplanować detale. Na co zwrócić uwagę, dobierając materiał, kolor i wielkość płytek zewnętrznych? Gdzie poszukać pomocy, żeby po zimie nie martwić się brzydkimi uszkodzeniami?
Plan architektoniczny domu

Jakim sposobem atrakcyjnie zorganizować powierzchnię wokół naszego domu?

Każdy posiadacz domu jednorodzinnego wie, że stworzenie intrygujących warunków wizualnych dookoła swojego miejsca zamieszkania wymaga od nas niezmiernie dużo wysiłku. Zasadniczo naszą uwagę skupiamy jedynie na samym budynku, jednakże ważna pozostaje również kwestia zaaranżowania naszego otoczenia przydomowego. W wielu przypadkach jest to opuszczany przez nas wymiar, w wyniku czego wyrobiony rezultat niesłychanie mocno różni się od wymarzonego ideału. W tym miejscu powinno się zwrócić uwagę na fakt, że naszą uwagę przyciąga taras, który stanowi świetną ozdobę naszego domu. Jego stosowne przyrządzenie wymaga od nas implementacji wyjątkowo przyciągających detalów wizualnych. Dla wielu z nas temat ten jest zupełnie obcy i w pewnym sensie tajemniczy. Ilość składników, która powinna się w nich nim odnaleźć jest względnie duża. W przypadku niedoboru odpowiedniej wiedzy ich wybór może niejednokrotnie przyprawić nas o ból głowy. Jak w następstwie tego powinniśmy fachowo podejść do aranżacji swojego tarasu?
balustrady

Czy szkło to dobry materiał na balustrady?

Dobieranie właściwych elementów wykończeniowych, które będą ostatnim etapem zakończenia prac remontowych jest niezwykle ważne. Mogą one zadecydować o wyglądzie całego mieszkania. Dlatego najlepiej przeanalizować jakiego wyglądu i praktycznych walorów oczekujemy od naszego wnętrza, by go wzbogacić i nadać oryginalnego charakteru.