Domy
garaż

Marzysz o swoim domu? Zakup działkę oraz właściwy projekt i zbuduj swój wyśniony dom

Młodzi ludzie marzą o tym, żeby zamieszkać na swoim oraz uruchomić własne gospodarstwo. Pragnienie to zwiększa się zwłaszcza wtenczas, kiedy zakłada się własną rodzinę. Swój, chociażby mały domek nie musi pozostawać w sferze marzeń. Jeżeli tylko warunki pieniężne na to pozwolą lub można zdecydować się na zaciągnięcie kredytu, należy zbudować własny budynek.
Nawierzchnia wykonana z kostki Promenada® Ruda kobaltu

Jakim sposobem wybrać materiały wykończeniowe do mieszkania?

Z roku na rok kierunek inżynieria i budownictwo cieszy się sporym powodzeniem. Większość studentów już na czwartym - piątym roku znajduje pracę w zawodzie. Inżynieria budowlana jest jednym z najbardziej rozwijających się kierunków na uczelniach technicznych. Program opracowany jest, tak aby najpierw zdobyć zasadniczą wiedzę o materiałach i wyrobach budowlanych, następnie poznać ogólne metody kształtowania i obliczania najprostszych konstrukcji takich jak domki jednorodzinne. Nie brakuje zajęć o charakterze ciekawostkowym jak budowa schronu. Program uwzględnia również projektowanie domów. Profesjonalne projekty domów i nie tylko znajdują się w sieci
materiałów

Czy wiemy w jaki sposób będzie przygotowana sprzedaż mieszkań Warszawa ma szansę to ukazać

Im więcej mieszkań do sprzedaży okazuje się być przygotowanych, tym większa będzie nadzieja, że ktoś się na jakieś zadecyduje, bo będzie mu ono odpowiadać pod każdym względem.
moskitiera

Jak wyselekcjonować dobry projekt domu?

Po wybraniu działki należy pomyśleć nad projektem domu. Trzeba wyznaczyć parametry budynku, a ponadto rozplanować pojedyncze wnętrza.


Jak wyselekcjonować dobry projekt domu?

Obowiązkiem inwestora jest również rozwiązanie dylematu – wybrać projekt indywidualny czy z postawić na projekty domów z folderu? W naszym kraju najogromniejszym zainteresowaniem od jakiegoś czasu cieszą się projekty domów z tak zwanym poddaszem użytkowym, ewentualnie parterowych.
Projekt domu

Planujesz budowę domu? Trzeba zakupić dobry plan, by sprostać oczekiwaniom swoim i bliskich

Budowa domu to poważna sprawa i równie poważna inwestycja. Przez to wszystkie decyzje związane z nią trzeba podejmować świadomie oraz po głębszym zastanowieniu. Budowa domu okazuje się inwestycją na dużo lat, najczęściej na resztę życia. Potrzeba o tym pomyśleć, gdy wybiera się projekt budynku dla siebie i rodziny.
wnętrze

Nie ma to jak we własnym domu, choćby parterowym!

Spora konkurencja, zastój na rynku mieszkań wymaga od sprzedawców poszukiwania nowych ekonomicznych rozwiązań. Już nie tylko obniżają ceny, które w stosunku do pierwotnych potrafią być tańsze nawet o 19% na jednym m2, ale również ścigają się oni w zaspokojeniu potrzeb klientów.
inteligentny dom

O jakim salonie marzą panowie i dlaczego najczęściej pozostaje on w sferze marzeń zwykłych obywateli

Współczesna technika proponuje obecnie bardzo dużo rozwiązań, które można z powodzeniem zaimplementować w każdym domowym zaciszu. I tak dla przykładu, kino kiedyś kojarzyło się nade wszystko z salą bez okien, gdzie spragnieni rozrywek młodzi i starzy przedstawiciele społeczeństwa przybywali, aby trochę się zrelaksować. A teraz, czyli w XXI wieku słowo kino zaczęło pojawiać się także w sformułowaniach np. typu kino domowe.
projekt

Oszczędzające energię domy – wizja z dalekiej przyszłości czy realia?

Od dłuższego czasu branża budownicza główkuje nad wdrożeniem zagadnień energooszczędności i pasywności nowych mieszkań. Również w polskich realiach planuje się wiele planów i późniejszych gotowych realizacji wzorowych domów pasywnych, które coraz chętniej znajdują nowych kupców.
Domy energooszczędne i pasywne to przyszłość polskiego budownictwa

Czy warto budować drewniany dom?

Marzenie o własnym domu najczęściej pryska przytłoczone wyobrażeniem o długim czasie budowy. Rozwój technologii i koncepcji pozwala jednak na coraz więcej. Dom da się wznieść nawet w kilka tygodni.
dom - pejzaż

Projektowanie domów – który plan domu wybrać, aby się nie zawieść

Większość z nas marzy o własnym kawałku gruntu i domu. Coraz częściej, da się wypełnić ten sen we wciąż młodym wieku, dzięki konkretnego rodzaju pomocy finansowej z państwa a także dobrze płatnej pracy. Dobrze jest zastanowić się, jaki dom będzie najlepiej spełniał nasze potrzeby, żeby nie dać się ponieść.
1 2 3 4