Energia
kotlownia w domu

Na co szczególną uwagę kierują ci, którzy zamierzają wznieść budynek mieszkalny i muszą wybrać najbardziej właściwy sposób ogrzewania obiektu

Budowa domu dwukondygnacyjnego zawsze wiąże się z obowiązkiem podjęcia wielu ważnych decyzji, które później będą mieć spory wpływ na codzienne życie całej rodziny. Trzeba zdecydować, które materiały kupić, czyli jednym zdaniem, czy postawić na bardzo dobrą jakość, czy na konkurencyjną cenę, ponieważ te dwa wyznaczniki rzadko idą w parze.
dom

Knx Kraków może nam zaprezentować interesującą ofertę

Denerwują nas wysokie rachunki za energię elektryczną i posiadamy pewność, że okazują się być metody na jej pomniejszenie? Warto wówczas dowiedzieć się, co ma szansę nam zaproponować zakład Knx Kraków, bo właśnie trudni się instalacją inteligentnych rozwiązań, które dopomogą nam znacznie zmniejszyć opłaty.
Wiosenne metamorfozy elewacji

Dlaczego warto zainwestować w tynk termoizolacyjny

W czasie remontu ścian koniecznie warto zatroszczyć się o bardzo wielką liczbę spraw. Należy do nich nie tylko przyjemny wygląd czywłaściwe dopasowanie do otoczenia, ale głównie spełnianie dobrych warunków technicznych. Bardzo istotna jest perfekcyjna izolacja termiczna. Odpowiednie podejście do tych spraw sprawia, że przebywanie w \budowli staje się autentyczną przyjemnością, pasuje do otoczenia i daje satysfakcję zarówno w gorące lato, jak i śnieżną zimę.
wiatraki

Najnowocześniejsze źródła energii, jakie zastosowanie ma obecnie coraz popularniejsza fotowoltaika.

Ludzie bez przerwy mają problemy z energią. Paliwa kopalniane powoli się kończą, dlatego też coraz chętniej zaczyna się sięgać po alternatywne źródła. Coraz większą rolę mają wodne elektrownie, wykorzystujące siłę zgromadzonej wody, dużo się także buduje elektrowni na wiatr.
panele słoneczne na dachu

Nowatorska, energia fotowoltaiczna jest współcześnie nie tylko na dłuższą metę ekonomiczna, lecz także ekologiczna.

Nie od dnia dzisiejszego jest wiadome, że możemy uzyskiwać prąd z energii słonecznej. Jest to źródło niesłychanie odnawialne i długodystansowe. Dziedzina nauki, która trudni się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną to fotowoltaika. Tworzy ona prąd z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.
biokominek

Ekologiczne kominki - rozwiązanie problemu sadzy i szkodliwego dymu

biokominek
Bez ustanku coraz bardziej silne zainteresowanie ekologią oraz dbaniem o przyrodę, skutkuje poszukiwaniem niekonwencjonalnych i alternatywnych rozwiązań technicznych przychylnych środowisku. Jednym z nich są biokominki, które już teraz cieszą się popularnością w Polsce.
klimatyzator

Dlaczego należy zainstalować klimatyzator?

Ostatnio troska o zdrowie stało się bardzo modne. Staramy się regularnie się ruszać. Wyciągamy z piwnicy zakurzone rowery, przypominamy sobie drogę na basen. Polubiliśmy ten nowy styl życia i ruch na świeżym powietrzu sprawia nam ogromną frajdę. Zwracamy również wielką uwagę na to, co kładziemy do garnka. Wprowadzamy do jadłospisu świeże produkty. Próbujemy robić posiłki samodzielnie i bierzemy pod uwagę zawartość odżywczą tego, co jemy. Jednakże to wszystko niekiedy nie starcza. Pomimo podobnego trybu życia nadal czujemy się kiepsko, męczą nas bóle głowy i ciągle chorujemy.
Agregat Hondy

Sporo prosperujących firm w sytuacji pauz dostawy prądu znajduje uratowanie wyłącznie w agregatach prądotwórczych

Aktualnie elektryczność stanowi podstawę działania właściwie wszystkich przedsiębiorstw, firm, oraz domów mieszkalnych i blokowisk. Wszystka awaria sieci elektrycznej tworzy de facto znaczny problem, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw, które bez napływu prądu nie mogą pracować. W momencie, gdy sieć rozdzielcza zostaje wstrzymana tworzą się ogromne wydatki tak samo finansowe jak i materialne, zatem prędkie działanie jest w tym przypadku konieczne, aby uniknąć wysokich szkód.
liczniki

Elite Optical - doskonały sposób umożliwiający ocenę zużycia energii i gwarantujący bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom

Jak powszechnie wiadomo, rachunki są wydatkiem, który jest w stanie niezwykle obciążyć domowy budżet. Zdecydowanie warto na bieżąco kontrolować zużycie mediów, a zwłaszcza energii elektrycznej, na co pozwala Elite Optical, czyli prosty sprzęt, dzięki któremu możemy śledzić zużycie energii. Warto zdawać sobie sprawę, że urządzenie jest bardzo proste w instalacji, a co za tym idzie świetnie nadaje się do warunków domowych.
pompy ciepła

Czym się charakteryzują pompy ciepła? Co o nich wiemy? Czy pompa ciepła zasilana z gruntu to trafiony pomysł?

Pompę ciepła stosuje się, aby ogrzać dom ciepłem zebranym z gruntu, powietrza lub zbiorników wodnych. Stosowanie pompy ciepła jest uzasadnione ekonomicznie, ponieważ napędzana energią elektryczną przeważnie jest bardziej oszczędna niż grzejniki elektryczne. Co więcej, jest bardzo nowatorska, działanie jest w pełni automatyczne, nie wymaga pozostałych wspomagaczy, typu paliwo, nie produkuje więc spalin. W tym artykule skupimy się na jednym typie pomp - pompy ciepła gruntowe.
1 2