Energia
pompy ciepła

Czym się charakteryzują pompy ciepła? Co o nich wiemy? Czy pompa ciepła zasilana z gruntu to trafiony pomysł?

Pompę ciepła stosuje się, by ogrzać dom ciepłem pobieranym z gruntu, powietrza albo zbiorników wodnych. Używanie pompy ciepła jest ekonomicznie uzasadnione, bo napędzana energią elektryczną zazwyczaj jest bardziej oszczędna niż grzejniki elektryczne. Co więcej, jest bardzo nowoczesna, działanie jest w pełni automatyczne, nie wymaga pozostałych wspomagaczy, typu paliwo, nie produkuje więc spalin. W tym artykule skupimy się na jednym typie pomp - pompy ciepła gruntowe.
dom

Knx Kraków może nam zaprezentować interesującą ofertę

Drażnią nas wysokie rachunki za energię elektryczną oraz posiadamy świadomość, że istnieją sposoby na jej pomniejszenie? Warto wtedy dowiedzieć się, co ma szansę nam zaproponować firma Knx Kraków, ponieważ właśnie trudni się założeniem inteligentnych rozwiązań, które dopomogą nam bardzo zmniejszyć opłaty.
Agregat Hondy

Sporo prosperujących firm w sytuacji pauz dostawy prądu znajduje uratowanie wyłącznie w agregatach prądotwórczych

Obecnie elektryczność stanowi podstawę pracy właściwie wszystkich przedsiębiorstw, spółek, a także domów mieszkalnych i blokowisk. Każda dysfunkcja sieci elektrycznej generuje naprawdę spory kłopot, szczególnie odnośnie firm, jakie bez dopływu prądu nie mogą wykonywać pracy. W sytuacji, gdy sieć rozdzielcza zostaje wstrzymana rodzą się wielkie koszta zarówno pieniężne jak i fizyczne, dlatego szybkie działanie jest w tym przypadku niezbędne, aby uniknąć wielkich strat.
liczniki

Elite Optical - doskonały sposób umożliwiający ocenę zużycia energii i gwarantujący bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom

Jak wiemy, rachunki są wydatkiem, który może niezwykle obciążyć domowy budżet. Bez wątpienia powinniśmy systematycznie oceniać zużycie mediów, a zwłaszcza energii elektrycznej, na co pozwala Elite Optical, czyli prosty sprzęt, dzięki któremu mamy możliwość, aby śledzić zużycie energii. Należy mieć na uwadze, że urządzenie jest niesamowicie proste w instalacji, a w związku z tym świetnie nadaje się do warunków domowych.
biokominek

Ekologiczne kominki - rozwiązanie problemu sadzy i szkodliwego dymu

biokominek
Bezustannie coraz bardziej udzielające się zainteresowanie ekologią oraz dbaniem o naturę, skutkuje poszukiwaniem nowoczesnych i alternatywnych rozwiązań fachowych życzliwych środowisku. Jednym z nich są biokominki, które już teraz cieszą się uznaniem w Polsce.
kotlownia w domu

Na co szczególną uwagę kierują ci, którzy zamierzają wznieść budynek mieszkalny i muszą wybrać najbardziej właściwy sposób ogrzewania obiektu

Budowa domu jednorodzinnego w każdym przypadku wiąże się z koniecznością podjęcia wielu ważnych decyzji, które później będą mieć duży wpływ na powszednie życie całej rodziny. Trzeba zdecydować, jakie surowce nabyć, czyli jednym zdaniem, czy postawić na dobrą jakość, czy na przystępną cenę, bo te dwa wyznaczniki rzadko idą w parze.
panele słoneczne na dachu

Nowatorska, energia fotowoltaiczna jest współcześnie nie tylko na dłuższą metę ekonomiczna, lecz także ekologiczna.

Nie od dnia dzisiejszego wiadomo, że jest możliwość uzyskiwać prąd z energii słonecznej. Jest to źródło niesłychanie odnawialne i ciągłe. Sektor nauki, która trudni się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną to fotowoltaika. Tworzy ona prąd z promieniowania słonecznego z wykorzystaniem zjawiska fotowoltaicznego.
kaloryfer

Wymienniki ciepła są to sprzęty, które służą do transportu ciepła w każdym obiekcie

Wszyscy obywatele w mniejszym lub większym stopniu korzystają z rozkwitu technologii. Ówcześnie prawdopodobnie żaden człowiek nie wyobraża sobie funkcjonowania bez takich przedmiotów jak samochód, telefon czy komputer przenośny. Jeszcze kilka lat temu były to produkty, które posiadali jedynie zamożni mieszkańcy.
sklep internetowy z lampami podłogowymi

Hurtowania elektryczna – co chcemy kupić?

Hurtownia elektryczna to – jak wskazuje nazwa – skarbnica wszystkiego co łączy się z elektrycznością. Każdy, kto w pracy lub z zamiłowania zajmuje się problemami związanymi z elektrycznością na pewno powinien być stałym bywalcem takiej hurtowni. Posiada ona bowiem nad wyraz szeroki wybór towaru, którego nie można otrzymać w innym miejscu.
wiatraki

Najnowocześniejsze źródła energii, jakie zastosowanie ma obecnie coraz popularniejsza fotowoltaika.

Ludzie bez przerwy mają problemy z energią. Kopalniane surowce zaczynają się powoli kończyć, dlatego też coraz częściej zaczyna się sięgać po inne możliwości. Coraz większe znaczenie mają elektrownie wodne, wykorzystujące siłę spiętrzonej wody, dużo się także buduje elektrowni wiatrowych.
1 2