LED
miasto nocą

W jaki sposób samorządy gmin mogą zredukować rachunki za prąd, nie gasząc nocą lamp ulicznych?

Jak potwierdza casus Trzebielina, jest inny przepis na wygospodarowanie oszczędności. Tradycyjne latarnie możemy zamienić na oświetlenie LED. Źródło oświetlenia typu LED nie bez kozery coraz powszechniej występuje w naszych mieszkaniach.
pieniądze

Co obowiązkowo powinieneś wiedzieć, jeśli masz zamiar zbudować hotel?

W ostatnich latach polska zyskuje pozycję lidera w rankingu najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie. Statystyki nie kłamią: regularnie wzrasta liczba turystów przyjeżdżających nad Wisłę.
oświetlenie uliczne LED

Oświetlenie led na drogach - jak to działa

Kiedyś przemierzało się świat bez prądu. Ludzie jakoś dawali sobie radę. Ale obecnie mamy elektryczności i mamy oświetlone ulice, po których poruszają się uczestnicy ruchu. Posiadają oni również odpowiednie oświetlenie. Nie chodzi tu jedynie o oświetlenie, w które wyposażone są ich pojazdy, a o wspomniane już oświetlenie przy drogach.
Lampy uliczne przy domu

Lampy uliczne led

Dziś wszędzie stawiamy na oświetlenie ledowe. Nie jedynie w domach, ale też w miejscach użyteczności publicznej i nie chodzi tylko o kluby czy biurowce, ale też przestrzeń publiczna jest wypełniona ledowym oświetleniem. Zalicza się do tego między innymi oświetlenie użytkowe, jak też oświetlenie dekoracyjne. Oświetlenie użytkowe, czyli oświetlenie uliczne led to świetne rozwiązanie żeby rozproszyć mrok na drodze kierowcom. Takie oświetlenie podnosi komfort jazdy samochodem po zmierzchu. Jeśli zaś chodzi o oprawy dekoracyjne led pozwalają na przyjemne spacerowanie po parkach miejskich. Takie oświetlenie jest nieodłącznym elementem dzisiejszych miast. Wybór, jeżeli mowa o oświetleniu ledowym jest rzeczywiście bardzo duży. Poza standardowymi ulicznymi lampami, można też dostrzec w parkach słupki ledowe i wiele innych.
element pompy cieplnej

Dobra drewniana podłoga będzie wyglądać pięknie przez wiele lat

Jeżeli remontujemy dom oraz myślimy nad tym, jaką ułożyć podłogę, to doskonałym wyjściem będzie drewno. Jest ono wyjątkowo trwałe i proste w zamontowaniu, a ponadto wygląda wyjątkowo przepięknie.


Dobra drewniana podłoga będzie wyglądać pięknie przez wiele lat

Jeśli niezbędny będzie nam sprawdzony producent parkietów, to świetnym pomysłem może być zaglądnięcie do Netu.
osoba

Gaz jest jednym z takich źródeł energii, który jest naturalny i w dzisiejszych czasach bardzo rozpowszechniony

Prawie w każdym polskim domu posiadamy dostęp do gazu. W czasach PRL-u był on ciągnięty do każdego domu mieszkalnego. Dzięki temu w polskich kuchniach miliony ludzi mogło zjeść po pracy gorący posiłek.
inwestycje

Każda młoda osoba marzy o tym, żeby założyć rodzinę i mieszkać we własnym mieszkaniu

W Polsce w ostatnim czasie mamy dość spory problem z mieszkaniami. Oczywiście, buduje się ich duża ilość, ale młodym ciężej jest już dostać na nie pożyczkę.


Każda młoda osoba marzy o tym, żeby założyć rodzinę i mieszkać we własnym mieszkaniu

W przeszłości banki dawały kredyty na mieszkania, które niekiedy wynosiły 120% wartości nieruchomości.
własne mieszkanie

Jak łatwo poradzić sobie z umeblowaniem domu

Wykończenie własnego domu to czynność pozornie dość miła i prosta. Wszystkie problemy mają miejsce w chwili, gdy jedziemy do sklepu i wejdziemy na dział z meblami, oświetleniem, sprzętem rtv i chcemy wybrać jakąś kanapę, lampę czy też telewizor.
dom z drewna

Taśmy led i inne metody na prowadzenie energooszczędnego mieszkania.

Niejednokrotnie stawiając dom bądź urządzając mieszkanie, ewentualnie aranżując lokal, zwracamy uwagę na materiały, jakie stosujemy w naszych pracach. Często zdarza się, iż zgodnie z panującą modą stosujemy te środki, które z jakiegoś powodu należy uznać za ekologiczne albo przyjazne środowisku.
Regały magazynowe

Jak ważkie jest oświetlenie składnic

Wedle badań w 39 % przypadków oświetlenie stanowi najogromniejszy wydatek w sztywnych kosztach utrzymania składów w firmie. W ciągu minionych 5-ciu lat koszt energii wzrósł o ponad 38 % i dalej będzie rósł. Niezbędność uzyskania odpowiedniego poziomu oświetlenia oraz szereg przepisów mających związek z warunkami dla stanowisk pracy oraz opraw oświetleniowych, powodują, że oświetlenie dla hal magazynowych nie może być dziełem przypadku.
1 2