Inwestycja
mieszkania

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania bądź apartamentu od dewelopera?

Planując zakup mieszkania czy apartamentu od dewelopera, z pewnością powinniśmy bardzo prawidłowo mu się przyjrzeć. Zakup mieszkania nieraz jest inwestycją na całe życie, wobec tego na pewno posiadłość wypada kupić od sprawdzonego, odpowiedzialnego oraz uczciwego dewelopera. Przed kupnem sprawdźmy jego wiarygodność, zobaczmy, w jaki sposób zachodziły jego wcześniejsze inwestycje, umówmy się też na rozmowę w cztery oczy, podczas jakiej będziemy mogli uzyskać odpowiedzi na przenikające nas pytania.
Żurawie na budowie

Jak wynająć żurawia?

Aby dobrze dokonać wyboru najlepszego żurawia trzeba zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem i dowiedzieć się, na jakiego rodzaju żurawie można liczyć w danym mieście. W szczególności duża konkurencja wśród przedsiębiorstw budowlanych najmujących maszyny, jest spotykana w ogromnych aglomeracjach, takich jak choćby Wrocław. Należy w czasie wyboru przedsiębiorstwa kierować się opiniami jedynie cenionych i doświadczonych fachowców ,lub też poradami bliskich przyjaciół dobrze zaznajomionych z branżą
wnętrze

Nie ma to jak we własnym domu, choćby parterowym!

Spora konkurencja, kryzys na rynku nieruchomości wymaga od deweloperów sporej elastyczności. Już nie tylko zniżają ceny, które w porównaniu do pierwotnych mogą różnić się nawet o kilkanaście procent na metrze kwadratowym, ale także prześcigają się oni w zaspokojeniu potrzeb klientów.
mieszkanie

Najnowsze inwestycje budowlane na obszarze Wrocławia

Mamy na terenie Polski kilka dużych ośrodków miejskich, gdzie bez wątpienia rynek deweloperski jest na dobrym poziomie. Choć w sumie w ostatnim czasie młodych ludzi nie bardzo w ogóle stać na kredyt, to tak naprawdę sprzedaż wcale nie jest zła.
pompy ciepła

Czym się charakteryzują pompy ciepła? Co o nich wiemy? Czy pompa ciepła zasilana z gruntu to trafiony pomysł?

Pompę ciepła wykorzystuje się, żeby ogrzać dom ciepłem zebranym z gruntu, powietrza lub zbiorników wodnych. Używanie pompy ciepła jest ekonomicznie uzasadnione, bo napędzana energią elektryczną przeważnie jest bardziej oszczędna niż grzejniki elektryczne. Ponadto, jest bardzo nowatorska, działanie jest zautomatyzowane, nie wymaga dodatkowych wspomagaczy, jak paliwo, nie produkuje więc spalin. W tym wpisie skupimy się na jednym typie pomp - pompy ciepła gruntowe.
dachówki

Pokrycia dachowe Wrocław – jak odpowiednio je wybrać tak, aby zaoferować nam właściwą ochronę przed deszczem?

Z jakiego powodu dach odgrywa aż tak istotną rolę w projektowaniu każdego domu? Stawianie podobnego pytania jest zgoła niedorzeczne przede wszystkim dla osób, które chociażby mają problemy z dziurawym dachem. W skrajnym przypadku powinniśmy się cofnąć pamięcią parę lat wstecz do polskiej tragedii, kiedy to pod naporem wielu kilogramów zamrożonego śniegu upadła konstrukcja dachu w jednej z hal w Katowicach.
na boisku

Ciekawe informacje odnośnie planowania zbudowania szkolnej bieżni

Podczas budowy bieżni czy boiska przy placówkach takich jak szkoły, domy kultury czy ośrodki sportowe warto przed przetargiem na budowę poszukać trochę informacji i doinformować się, jak warto tego rodzaju budowę przeprowadzić, aby nie tylko zrobić wszystko na najwyższym poziomie, ale także przyczynić się do tego, że tego rodzaju inwestycja charakteryzować się będzie najlepszą strukturą, idealną dynamiką oraz najlepszą funkcjonalnością.

Sprawdź jak można łatwo nabyć projekt, o którym marzysz

Kiedy już wyjdzie nam ta wielka sztuka i zdobędziemy fundusze na budowę domu, naszej radości nie ma końca. W dzisiejszych czasach to jest bez wątpienia ogromny wyczyn. W czasach szalejącego kryzysu ciężko otrzymać kredyt, nie mówiąc tym bardziej o tym, aby zapracować na budowę domu. Jeżeli jednakże nam się poszczęściło i mamy już na własność powierzchnię pod budowę, pora zabrać się za całą resztę.
Materiały konstrukcyjne

Czy dobrze jest wykorzystywać drogie półprodukty konstrukcyjne?

Zapotrzebowanie industrialne na wszelkiego rodzaju niesłychanie wytrzymałe blachy trudnościeralne stało się obecnie stosunkowo wysokie. Na taki stan rzeczy ma bezsprzecznie wpływ rosnące zaintrygowaniem inwestorów na wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe, które zostaną utworzone z najwyższej jakości. Stosowanie wyłącznie tego rodzaju elementów pozwoli zatrzymać na długi czas dobry stan wybranej przez nas konstrukcji. W praktyce jednakże wielu inżynierów zapomina o tym wybitnie znaczącym elemencie, przez co wiele konstrukcji narażonych jest na zużycie ze względu na intensywne działanie składników niszczących.
kontrola

Różnice w pojęciach audytu jakości i inżyniera kontraktu. Co to jest, co je odróżnia, kiedy są potrzebne?

Przy wszystkich dużych pracach budowlanych niezbędny jest nadzór i zadbanie o poprawne realizowanie zadania. Aby mieć możliwość prawidłowego zrealizowania zadania musimy powziąć odpowiednie działania.
1 2 3