Inwestycja
pompy ciepła

Czym się charakteryzują pompy ciepła? Co o nich wiemy? Czy pompa ciepła zasilana z gruntu to trafiony pomysł?

Pompę ciepła stosuje się, by ogrzać dom ciepłem pobieranym z gruntu, powietrza albo zbiorników wodnych. Używanie pompy ciepła jest ekonomicznie uzasadnione, bo napędzana energią elektryczną zazwyczaj jest bardziej oszczędna niż grzejniki elektryczne. Co więcej, jest bardzo nowoczesna, działanie jest w pełni automatyczne, nie wymaga pozostałych wspomagaczy, typu paliwo, nie produkuje więc spalin. W tym artykule skupimy się na jednym typie pomp - pompy ciepła gruntowe.
ogrodzenie

Co dalej po Euro?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to ogromne wydarzenie, które dało naszemu krajowi widoczny skok cywilizacyjny. Nigdy przedtem nie konstruowano tu tyle, co teraz, nigdy przedtem nie powstawało tyle znaczących inwestycji. Inwestycji, które przetrwają. Stadiony przejmą rozgrywki Ekstraklasy, autostrad i dróg nikt po Euro nie zwinął. Podobnie w przypadku stacji kolejowych, portów lotniczych, kamienic, deptaków i ogólnej infrastruktury, zbudowanej w trakcie przygotowań.
Gabinet SPA

Garść pomysłów na to, aby rozbudować swój pensjonat

Pensjonatów w naszym kraju jest dużo - bo i dużo jest takich miejsc, które są warte zainteresowania. Niesamowite Mazury, Bałtyk czy góry... To bardzo dobrze pokazuje, że Polska jest pięknym krajem. Czyli zasadniczo jest gdzie odpocząć. Jednak wśród posiadaczy pensjonatów można dostrzec wielką konkurencję. Nie może dziwić, bo w końcu często pensjonatów jest od zatrzęsienia. Co w takim razie chcę powiedzieć posiadaczom pensjonatu, którzy chcą w jakiś sposób skłonić podróżnych do tego by z większą ochotą korzystali z ich gościny?

Sprawdź jak można łatwo nabyć projekt, o którym marzysz

Gdy już uda się nam ta wielka sztuka i otrzymamy fundusze na postawienie domku, ogromnej radości nie ma końca. W naszych czasach to jest bez wątpienia ogromny wyczyn. W czasach światowego kryzysu trudno dostać kredyt, nie wspominając tym bardziej o tym, aby zarobić pieniądze na budowę domu. Jeżeli jednak nam się poszczęściło i posiadamy już powierzchnię pod budowę, czas zabrać się za całą resztę.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Zamieszkaj na wsi

Własny kąt na prowincji ma mnóstwo plusów Po czasie intensywnej urbanizacji, pośród obywateli polskich metropolii pojawiła się moda na budowanie domków za miastem, daleko od hałasu.
budowa domu

Projekt na zamówienie czy gotowy? Kilka rad

Dom to jedyne dla niemal każdego człowieka miejsce. To w nim przeważnie byliśmy świadkami i uczestnikami pięknych chwil, takich jak chociażby kolacja wigilijna spędzonych wspólnie z najważniejszymi w naszym życiu osobami. Właśnie dlatego wielu z nas marzy o tym, by będąc dorosłymi być w stanie samemu stworzyć swoją jedyną, kochającą się rodzinę.
na boisku

Ciekawe informacje odnośnie planowania zbudowania szkolnej bieżni

Przy budowie bieżni czy boiska przy placówkach takich jak szkoły, domy kultury czy ośrodki sportowe warto przed przetargiem na budowę zasięgnąć języka i dowiedzieć się, jak warto tego typu budowę przeprowadzić, aby nie tylko uniknąć niebezpieczeństw, ale także sprawić, że taka budowa odznaczać się będzie wyjątkowością, dobrą dynamiką oraz najlepszą funkcjonalnością.
Osiedle mieszkaniowe

Czy warto wybrać lokum w bieżącym roku?

Każde młode małżeństwo myśli o własnym gniazdku. Nieważne małe bądź duże byle swoje. We własnymmieszkaniu nie jesteśmy zależni od drugich, robimy to na co mamy ochotę.Gdy mamy odpowiednią gotówkę czy też mamy zdolność kredytową możemy zdecydować się na inwestycje mieszkaniowe i nabyć lokal mieszkalny na rynku pierwotnym lub wtórnym. Na rynku pierwotnym firmy deweloperskie lub spółdzielnie mieszkaniowe oferują nam nowe nieruchomości. Mogą one być jeszcze w trakcie budowy względnie ukończone. Istotne jest, że mieszkania proponowane przez rynek pierwotny(Rzeszów)oddane są do sprzedaży po raz pierwszy.
na placu budowy

O jakich rzeczach należy pamiętać podczas podpisywania dokumentów na roboty budowlane?

Zawierając umowę na roboty budowlane należy pamiętać o najważniejszych aktach prawnych, które będą dla nas gwarancją poczucia pewności w wypadku jakichś uchybień. Umowa na roboty budowlane powinna mieć kilka zapisów, bez których może się pojawić niebezpieczeństwo utraty zainwestowanego majątku lub też dużych kar pieniężnych. Do podstawowych elementów, jakie powinny pojawić się w umowie zalicza się określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne jest zapisanie w tym miejscu, że umowa odnosi się do konkretnego skutku działań budowlanych, a nie tylko do starannego wykonywania prac.
Zestaw zaworów Purmo TempCo VT

Polecane zawory napełniające obecne na naszym rynku

Jeśli marzy Ci się prowadzenie własnej firmy, wówczas bez wątpienia powinieneś przede wszystkim zadbać o odpowiednie zaplecze – szczególnie w przypadku, kiedy zamierzasz otworzyć przedsiębiorstwo i zajmować się wytwarzaniem jakichś towarów. Jeśli chcesz to robić naprawdę dobrze i na dobrym poziomie, wówczas bez wątpliwości powinieneś zadbać o to, by cała akcja odbywała się w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach. Zbudowanie linii produkcyjnej bynajmniej nie jest łatwe, jednak na pewno powinieneś poświęcić temu naprawdę sporo czasu jeśli chcesz osiągnąć niezłe wyniki.
1 2 3