Prąd
fotowoltaika

Bardzo ważna funkcja akumulatorów do instalacji fotowoltaicznych

Akumulatory do fotowoltaiki pełnią aktualnie ogromnie ważną funkcję, albowiem to właśnie one są odpowiedzialne za gromadzenie oraz przechowywanie energii. Akumulatory są pewnym typem ogniwa galwanicznego, wolno je wielokrotnie ładować prądem elektrycznym, bowiem są to urządzenia wielokrotnego użytku.
Budowa nieruchomości

Na pewno możemy powiedzieć, iż w obecnych czasach energia jest konieczna do życia

Oszczędność prądu jest nie tylko ważnym aspektem rozważań jeśli chodzi o domy czy firmy, ale jest głównie wyjściem na przeciw bezpieczeństwu przeciwpożarowemu. Takie rozwiązanie zastosowały już współczesne hotele montując w pokojach urządzenia, które obniżają eksplorację prądu elektrycznego oraz gwarantują bezpieczeństwo. Ilustracją tego jest wyłącznik hotelowy.
laboratorium

Inteligentny dom? To możliwe!

Domy z przyszłości dla większości to jedynie sen, ale obecnie już oferowane są systemy, które zamieniają dom rodem z planu filmu science-fiction w rzeczywistość.
Agregat Hondy

Sporo prosperujących firm w sytuacji pauz dostawy prądu znajduje uratowanie wyłącznie w agregatach prądotwórczych

Dzisiaj elektryczność stanowi podstawę pracy praktycznie wszystkich korporacji, firm, oraz domów mieszkalnych i osiedli. Każda dysfunkcja sieci elektrycznej powoduje tak naprawdę znaczny kłopot, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw, jakie bez napływu prądu nie mogą wykonywać pracy. W sytuacji, gdy sieć rozdzielcza zostaje wstrzymana rodzą się ogromne wydatki zarówno pieniężne jak i materialne, więc prędkie postępowanie jest w tym przypadku wymagane, by zapobiec wysokich szkód.
wiatraki

Najnowocześniejsze źródła energii, jakie zastosowanie ma obecnie coraz popularniejsza fotowoltaika.

Ludzie cały czas mają problemy z energią. Paliwa kopalniane powoli się kończą, z tego też powodu coraz chętniej sięga się po inne możliwości. Coraz większe znaczenie mają wodne elektrownie, wykorzystujące energię zgromadzonej wody, sporo się również stawia elektrowni wiatrowych.
miasto nocą

W jaki sposób samorządy gmin mogą zredukować rachunki za prąd, nie gasząc nocą lamp ulicznych?

Jak dowodzi przykład gminy Trzebielino, jest niebanalny przepis na wypracowanie oszczędności. Tradycyjne lampy uliczne możemy zastąpić oświetleniem LED. Źródło światła rodzaju LED nie bez kozery coraz powszechniej zamontowane w polskich domach.
zbiornik

Który domek jest niedrogi w budowie? W którym miejscu poszukiwać oszczędności?

Koszty budowy domku jednorodzinnego zależne są od technik budowy, kosztów materiałów , sposobu organizacji budowy.


Który domek jest niedrogi w budowie? W którym miejscu poszukiwać oszczędności?

Wielkie znaczenie ma także dobór projektu. Możemy przyjąć, iż im mniejszy domek, tym mniejszy będzie koszt budowy.
mieszkanie

Inteligentne mieszkanie Kraków ma szansę nam przedstawić

Czy wiemy jak zniżyć koszty wykorzystania energii?
Jeżeli chcemy mieć świadomość, że nie zużywamy w naszym mieszkaniu znaczniejszej energii aniżeli potrzebujemy, lub pragniemy posiadać gwarancję, że ciągle będziemy mogli kierować sprzętami w nim umieszczonymi, nawet z dużej odległości, to obowiązkowo powinniśmy wykorzystać system, który sprawia, że nasz dom stanie się inteligentny.
fotka - dom

Chcesz zmienić dostarczyciela gazu? Podpowiadamy, jak to uczynić

Uwolniono rynek gazu ziemnego. Wspólnota Europejska nakazała przedsiębiorstwom obracającym gazem sprzedaż części surowca na wolnym rynku poprzez giełdy towarowe.


Chcesz zmienić dostarczyciela gazu? Podpowiadamy, jak to uczynić

Ma to m.in. sprawić, że polski rynek stanie się bardziej przejrzysty, a z pewnością konkurencyjny.
przenośne generatory prądu

jakiego typu urządzeniem jest agregat prądotwórczy i do czego służy? W jakiego rodzaju sytuacjach będzie niezbędny?

Agregaty prądotwórcze w dużym stopniu pomagają w wielu okolicznościach, w w tego rodzaju kiedy nie możemy uzyskać prądu z pozostałych źródeł. Aktualnie dostępne są coraz mniejsze przenośnie elektrownie, z bardziej nowymi modelami. Są coraz bardziej bezpieczne i łatwiejsze w korzystaniu.
1 2