Prąd
miasto nocą

W jaki sposób samorządy gmin mogą zredukować rachunki za prąd, nie gasząc nocą lamp ulicznych?

Jak dowodzi przykład gminy Trzebielino, jest niebanalny przepis na wypracowanie oszczędności. Tradycyjne lampy uliczne możemy zastąpić oświetleniem LED. Źródło światła rodzaju LED nie bez kozery coraz powszechniej zamontowane w polskich domach.
zbiornik

Który domek jest niedrogi w budowie? W którym miejscu poszukiwać oszczędności?

Koszty budowy domku jednorodzinnego zależne są od technik budowy, kosztów materiałów , sposobu organizacji budowy.


Który domek jest niedrogi w budowie? W którym miejscu poszukiwać oszczędności?

Wielkie znaczenie ma także dobór projektu. Możemy przyjąć, iż im mniejszy domek, tym mniejszy będzie koszt budowy.
Budowa nieruchomości

Na pewno możemy powiedzieć, iż w obecnych czasach energia jest konieczna do życia

Oszczędność prądu jest nie tylko ważnym aspektem rozważań jeśli chodzi o domy czy firmy, ale jest przede wszystkim wyjściem na przeciw bezpieczeństwu przeciwpożarowemu. Takie podejście zastosowały już dzisiejsze hotele montując w pomieszczeniach urządzenia, które redukują użytkowanie prądu elektrycznego oraz dają bezpieczeństwo. Dowodem tego jest wyłącznik hotelowy.
mieszkanie

Inteligentne mieszkanie Kraków ma szansę nam przedstawić

Czy wiemy jak zniżyć koszty wykorzystania energii?
Jeżeli chcemy mieć świadomość, że nie zużywamy w naszym mieszkaniu znaczniejszej energii aniżeli potrzebujemy, lub pragniemy posiadać gwarancję, że ciągle będziemy mogli kierować sprzętami w nim umieszczonymi, nawet z dużej odległości, to obowiązkowo powinniśmy wykorzystać system, który sprawia, że nasz dom stanie się inteligentny.
fotka - dom

Chcesz zmienić dostarczyciela gazu? Podpowiadamy, jak to uczynić

Uwolniono rynek gazu ziemnego. Wspólnota Europejska nakazała przedsiębiorstwom obracającym gazem sprzedaż części surowca na wolnym rynku poprzez giełdy towarowe.


Chcesz zmienić dostarczyciela gazu? Podpowiadamy, jak to uczynić

Ma to m.in. sprawić, że polski rynek stanie się bardziej przejrzysty, a z pewnością konkurencyjny.
wiatraki

Najnowocześniejsze źródła energii, jakie zastosowanie ma obecnie coraz popularniejsza fotowoltaika.

Ludzie bez przerwy mają problemy z energią. Paliwa kopalniane powoli się kończą, dlatego też coraz chętniej zaczyna się sięgać po alternatywne źródła. Coraz większą rolę mają wodne elektrownie, wykorzystujące siłę zgromadzonej wody, dużo się także buduje elektrowni na wiatr.
przenośne generatory prądu

jakiego typu urządzeniem jest agregat prądotwórczy i do czego służy? W jakiego rodzaju sytuacjach będzie niezbędny?

Agregaty prądotwórcze w dużym stopniu pomagają w wielu okolicznościach, w w tego rodzaju kiedy nie możemy uzyskać prądu z pozostałych źródeł. Aktualnie dostępne są coraz mniejsze przenośnie elektrownie, z bardziej nowymi modelami. Są coraz bardziej bezpieczne i łatwiejsze w korzystaniu.
światło

Zużycie energii elektrycznej - jak sprawować nad tym kontrolę

Rzeczywistość jest taka, że obecnie próbujemy poszukiwać oszczędności w każdej sytuacji. Choć dotarło do nas, że na porządnym jedzeniu nie można oszczędzać, ale dzięki temu trzeba zacząć szukać oszczędności w innych aspektach naszego życia. Dajmy na to spoglądając na nasze gospodarstwo domowe i nie jest ważne, czy mamy domek jednorodzinny, czy cztery kąty w bloku, zawsze można znaleźć metodę na oszczędzanie.
image - firma

Przemyślany wybór formy ochrony

Nagromadzone na placu budowy towary, maszyny budowlane i urządzenia mają ogromną wartość, a liczba podwykonawców i pracowników rozmaitych firm wkraczających na plac budowy dodatkowo podwyższa poziom ryzyka straty chronionego majątku.
laboratorium

Inteligentny dom? To możliwe!

Domy z przyszłości dla większości to tylko marzenie, jednak już teraz dostępne są systemy, zamieniające dom rodem z planu filmu Sci-FI w autentyzm.
1 2