Elewacja
dom

W jaki sposób skończyć elewację domu

Porządne dokończenie zewnętrznych elementów domu to nie tylko piękna ozdoba dla domu, ale przede wszystkim ochrona. Zmienna pogoda, na której działanie narażona jest elewacja nie mogą niekorzystnie wpływać na stan zewnętrznej osłony domostwa. Z tego powodu trzeba wybrać odpowiedni tynk zewnętrzny, który będzie , co niezmiernie ważne trwały, po drugie będzie łatwy w utrzymaniu, jeżeli chodzi o czystość i nie będzie podatny na wilgoć i różnego typu drobnoustroje. Dziś można kupić tynki tradycyjne, oraz korzystać z tynków cementowo-wapiennych i cementowych. Do tego są jeszcze tynki wybierane ze względu na przeznaczenie i te, które dostajemy, jako jeden z elementów systemu do ocieplenia domu. W zależności od tego, który z nich będzie najbardziej pasował do naszego domu ten musi zostać wybrany.
usługi remontowe

Remontujemy mieszkanie! W jaki sposób zagwarantować sobie przestrzeń oraz unikalny styl mieszkania?

To oczywiste, iż remont jest inwestycją na wiele lat. Planując aranżację pomieszczeń powinniśmy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, jaka ma w posiadaniu potrzebne narzędzia a także dysponuje sprawdzonymi materiałami. Bardzo ważną rolą jeśli chodzi o remont jest szczegółowa wizja oczekiwanego efektu oraz plan umożliwiający sprawne wykonywanie różnorodnych zamierzeń.
elewacja

Sklejka elewacyjna i jej ogromne zastosowanie podczas działań konstrukcyjnych

Sklejka elewacyjna to dosyć nowy towar na polskim rynku, jaki śmigle wzbudził wielką popularność i niemałe zainteresowanie. Sklejka elewacyjna to materiał, który użytkuje się do fasady domów. Jej użycie sprawia, iż elewacja nabiera nowego, interesującego i pomysłowego charakteru, jest to więc wyśmienity sposób na zmianę wyglądu na nowy. Sklejkę elewacyjną robi się z naturalnego drewna sosnowego, jej powierzchnia może być ponadto szczotkowana czy szlifowana. To sprawia, iż prezentuje się ona jeszcze bardziej atrakcyjnie.
cegła

Masa bitumiczna czy bruk?

Asfalt czy kostka brukowa? – to odwieczny ambaras wielu drogowców, budowlańców, a nawet rowerzystów. Asfalt to materiał zużywany do budowy jezdni, jest to objętościowa mieszanka mineralno-asfaltowa, integrująca kruszywa. Asfalt rozkładany jest maszynowo, a o jego odporności decyduje temperatura pęknięcia, topliwość czy też ciągliwość.
zielony dach

Jedną z alternatywą uatrakcyjnienia domu na zewnątrz są wykorzystywane od jakiegoś czasu między innymi dachy zielone. Co to za dachy?

Każdy budynek, szczególnie, jeśli ma być to budynek firmowy, winien być odpowiednio reprezentacyjny. Nie chodzi oczywiście jedynie o wyróżniającą się elewację i atrakcyjne oświetlenie. W tej sytuacji znaczenie ma wszystko, począwszy od fundamentów, aż po dach. Ten ostatni notabene stanowi bardzo ważny element całej konstrukcji. Aktualnie zwraca się niemałą uwagę, by był on nie tylko niezawodny jeśli chodzi o działanie czynników atmosferycznych, ale także dba o to, by odpowiednio wyglądał.