Powietrze
grzyby

Jak radzić sobie z wilgocią w mieszkaniu?

Problem nadmiaru wody jest dosyć typowy. Codzienne czynności mogą wpłynąć na poziom wilgoci. Konsekwencją mogą być grzyby. Jak osuszyć powietrze?
ultradźwiękowy nawilżacz powietrza

Wymarzony oczyszczacz powietrza

W nowym tysiącleciu wybranie dobrych nawilżaczy nie jest zwyczajowo rzeczą banalną. Nawilżacze ultradźwiękowe czy też inne modele nawilżaczy powietrza? Aby trafnie dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią, poznać firmy produkujące tego rodzaju urządzenia i kierować się opiniami tylko wytrawnych i sprawdzonych specjalistów
.
elektrownia

Klimatyzowanie wnętrz przemysłowych

W przemyśle wykorzystuje się profesjonalne przyrządy do utrzymania wymaganych warunków klimatycznych, nierzadko zatrudniając przy tym wysoce wyspecjalizowane firmy, których zadaniem jest wybranie i montowanie tych urządzeń. Czynniki na jakie powinno się zwrócić szczególną uwagę to: temperatura i wilgotność powietrza. Każda działalność wymaga odmiennych warunków, jednak urządzenia służące do ich utrzymania są zawsze te same.
Elewacja

prawidłowe mycie frontów budynku

Wielkie znaczenie w utrzymaniu czystości fasady jest jej konstrukcja. Mniej podatne na zanieczyszczenia są powierzchnie równe. Kluczowa jest ponadto nasiąkliwość tynku. Im wyższa, tym mniej szans na to, że deszcz wypłucze zanieczyszczenia.
Kolektory słoneczne

Naucz się myśleć ekologicznie.

Globalne ocieplenie to temat, który od wielu lat jest bardzo „na czasie”. Jednym spędza sen z oczu, dla innych za to jest zwykłą mrzonką. Jedno można stwierdzić z całą pewnością - potrafi dzielić ludzi i być powodem nie tylko debat ale również szczeniackich kłótni. Ekolodzy twierdzą, że wzrost temperatury na globie jest wywołany działaniem człowieka, natomiast szanowani naukowcy odpowiadają, że zmiany klimatu towarzyszą nam od zarania dziejów i nie ma dowodów na to, że człowiek ma wpływ na globalny klimat. Nieważne, czy wierzymy jednym czy drugim, dbanie o nasze wspólne dobro powinno być naszym obowiązkiem, jeżeli nie chcemy aby nasze dzieci i wnuki wychowywały się i żyły na wielkim śmietnisku.
klimatyzacja w budynku

Rodzaje i funkcje wentylacji w zróżnicowanych wnętrzach

Praktycznie od najdawniejszych czasów oczywiste jest, jak istotne jest odpowiedniej jakości powietrze w pomieszczeniach, gdzie spędza się czas w życiu codziennym. Nieutrudnione oddychanie przykładowo w zakładzie pracy jest aspektem, który musi być bezdyskusyjnie zapewniony. Podobnie kwestia prezentuje się w domach mieszkalnych, czyste powietrze jest na przykład szczególnie ważne w czasie snu.
kobieta u lekarza

Nasze dolegliwości nie muszą decydować o jakości naszego życia, albowiem można je zmniejszyć i tym samym spowodować, że ich obecność będzie prawie niezauważalna

Każdy człowiek chciałby utrzymywać znakomitą formę najdłużej jak to jedynie możliwe. Być może zdaje się, iż z czasem, gdy zaczynamy się starzeć, niemożliwe jest uniknięcie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem, szczęśliwie okazuje się, że ich obecność w ogóle nie musi pogarszać jakości naszego bytowania.
klimatyzator

Opłaca sie zainstalować klimatyzację w naszym mieszkaniu

Spora liczba ludzi ciężko znosi podwyższone temperatury. W Polsce natomiast jest taki klimat, gdzie letnie upały są zjawiskiem normalnym. Ludzie ratują się więc wszelkimi sposobami przed dopływem zbyt dużych fal gorąca. W miarę ewolucji w technologii opracowano różnorodne przyrządy, których rolą jest chłodzenia powietrza w pomieszczeniach na różne sposoby. Standardowym rozwiązaniem jest wybranie wentylatora.
klimatyzacja

Klimatyzacja pokojowa - pozytywy i negatywy, jakie posiada

Słońce oddziałuje pozytywnie na nasze nastawienie do życia , a także wydzielane endorfiny. Razem z przybyciem pierwszych, letnich dni od razu można ujrzeć na ulicach większych miasteczek uśmiechniętych ludzi, którzy posiadają dużo żywiołowości i siły. Na nieszczęście utrzymujące się przez wiele dni żary są w stanie niekorzystanie wpłynąć na nasze nastawienie.
Klimatyzator

Dobrze dobrana klimatyzacja w mieszkaniu

Klimatyzacja jest nadzwyczaj trafnym podejściem na zapewnienie stosownej temperatury we wnętrzach domów. Zbytnie, letnie gorąca zdołają wywoływać uczucie ociężałości, także wprawiać w kiepskie samopoczucie, dlatego klimatyzatory są niezwykle przydatne i znacznie powiększają komfort użytkowania pomieszczeń.
1 2