Powietrze
Elewacja

prawidłowe mycie frontów budynku

Ogromne znaczenie w utrzymaniu schludności fasady jest jej struktura. Mniej podatne na brud są obszary gładkie. Kluczowa jest ponadto nasiąkliwość tynku. Im większa, tym mniej sposobności na to, że deszcz spłucze zanieczyszczenia.
ultradźwiękowy nawilżacz powietrza

Wymarzony oczyszczacz powietrza

W dwudziestym pierwszym wieku wybór odpowiednich nawilżaczy nie jest zazwyczaj rzeczą łatwą. Nawilżacze ultradźwiękowe czy też inne modele nawilżaczy powietrza? Aby trafnie dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią, poznać firmy produkujące tego rodzaju urządzenia i kierować się osądami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów
.
Kolektory słoneczne

Naucz się myśleć ekologicznie.

Globalne ocieplenie to temat, który od kilku lat jest bardzo „na czasie”. Jednym spędza sen z oczu, dla innych za to jest zwykłą mrzonką. Jedno można stwierdzić z całą pewnością - potrafi dzielić ludzi i być powodem nie tylko poważnych debat ale również kłótni. Ekolodzy twierdzą, że wzrost temperatury na Ziemi jest spowodowany działaniem człowieka, natomiast szanowani naukowcy odpowiadają, że zmiany klimatu towarzyszą nam od początku dziejów i nie ma żadnych dowodów na to, że człowiek może wpływać na globalny klimat. Niezależnie od tego, czy wierzymy jednym czy drugim, dbanie o środowisko naturalne powinno być naszą powinnością, jeżeli nie chcemy aby nasze dzieci i wnuki wychowywały się i żyły na wielkim wysypisku śmieci.
grzyby

Jak radzić sobie z wilgocią w mieszkaniu?

Problem nadmiaru wody jest naprawdę typowy. Wszystkie codzienne procesy mogą wpłynąć na poziom wilgoci. Konsekwencją mogą być pleśnie i grzyby. Jak radzić sobie z wilgocią?

Dobre metody aby zwyciężyć z wilgocią

Temat pojawiania się wilgoci w pomieszczeniach wydaj się całkiem pospolity. To dość alarmujące zjawisko, że najczęściej wynika z nieprawidłowej struktury obiektu. Mnogość specjalistów oraz sprzętów specjalizujących się w rozwiązywaniu niniejszego zagadnienia może nam w pewnym stopniu nakreślić zasięg tego trudnego tematu.
elektrownia

Klimatyzowanie wnętrz przemysłowych

W przemyśle stosuje się specjalistyczne urządzenia do zachowania potrzebnych warunków klimatycznych, nierzadko wynajmując do tego wysoce wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, których rola jest wybór i montowanie tych maszyn. Elementy na które należy zwrócić największą uwagę to: temperatura i wilgotność powietrza. Każda działalność wymaga odmiennych warunków, jednak maszyny wykorzystywane do ich zachowania są zwykle te same.
klimatyzator

Opłaca sie zainstalować klimatyzację w naszym mieszkaniu

Wiele ludzi ciężko znosi podwyższone temperatury. Na terenie Polski natomiast panuje taki klimat, gdzie upały w lecie są zjawiskiem standardowym. Ludzie ratują się więc różnorodnymi metodami przed dostępem zbyt dużych fal gorąca. W miarę ewolucji w technologii opracowano rozmaite urządzenia, których funkcją jest ochładzanie powietrza we wnętrzach na różne sposoby. Tradycyjnym pomysłem jest wybranie wentylatora.
Grzejnik

W jaki sposób zadbać o korzystny nastrój wewnątrz budynku?

Zdecydowaną większość dni w trakcie roku i w ciągu naszego istnienia przebywamy w środku bloków. Całokształt zależy oczywiście od charakteru pracy, ale możemy przyjąć że stanowi to niemały wkład i bardzo ważne jest by nie wpływało to negatywnie na na zdrowie. Nie zdajemy sobie często sprawy ile składników i cech powietrza oddziałuje na nas.
klimatyzatory, klimatyzator naścienny

Zalety klimatyzacji w naszym pomieszczeniu

Możliwe, że nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale bardzo dużo jest zależne od właściwej cyrkulacji powietrza w mieszkaniu.A już na pewno nasze lepsze samopoczucie. To właśnie nieprawidłowy bieg powietrza bywa czasami przyczyną częstych migren, czy także skłonności do chorób. Przebywające w powietrzu zarazki również nam psują zdrowie. Duże znaczenie dla naszego prawidłowego funkcjonowania ma również właściwa temperatura i wilgotność powietrza. Ludzki organizm najlepiej pracuje w temperaturze mniej więcej 20 stopni Celsjusza. Należy też zwracać uwagę na poziom wilgotności.
klimatyzacja w budynku

Rodzaje i funkcje wentylacji w zróżnicowanych wnętrzach

Praktycznie od zawsze oczywiste jest, jak ważne jest odpowiednio czyste powietrze we wnętrzach, w których przebywa się w życiu codziennym. Bezproblemowe oddychanie chociażby w zakładzie pracy jest aspektem, który musi być bezdyskusyjnie zagwarantowany. Podobnie kwestia prezentuje się w prywatnych domach, wysokiej jakości powietrze jest przykładowo bardzo ważne podczas snu.
1 2