Koszty
Kopalnia

Uruchomienie kopalni odkrywkowej w Miejskiej Górce, to cios prosto w serce, dla miejscowej ludności

Na terenach gmin Krobia i Miejska Górka - powiatu rawickiego, województwa wielkopolskiego, znajdują się złoża węgla brunatnego. Tamtejsi rolnicy walczą jednak przeciwko projektom budowy kopalni odkrywkowej. Mieszkańców z gmin Krobia i Miejska Górka, wsparł koncern Heinz, który jest właścicielem słynnych zakładów - Pudliszek, nawiasem mówiąc mieszczących się w gminie Krobia.
zajrzyj tu

Jak przebiega sprawa w sądzie i dlaczego warto powierzyć prawnikowi przeprowadzenie postępowania sądowego?

Dlaczego powinniśmy powierzyć prawnikowi prowadzenie postępowania w sądzie? Nie każdy z procesów wymaga uczestnictwa prawnika w charakterze pełnomocnika. Istnieje kilka postępowań, jakie z uwagi na niezbyt skomplikowany charakter nie wymagają jego uczestnictwa. Przynależy do nich np. sprawa o potwierdzenie nabycia spadku. Wiadomo, od takiej zasady bywają wyjątki. Adwokat będzie konieczny w sprawach cywilnych (na przykład o alimenty), w postępowaniach rodzinnych, a z pewnością w gospodarczych.
mieszkanie

Lokale do kupienia w Rzeszowie

W Rzeszowie odnajdziemy mnóstwo propozycji lokali na sprzedaż, pochodzących zarówno z rynku pierwotnego, jak także wtórnego. To, na które mieszkanie się zdecydujemy pewnie zależy od wielu czynników. Mieszkania z rynku pierwotnego to lokale nowiuteńkie, które uprzednio nie były przez nikogo zamieszkane.
Radca prawny

Kiedy konieczna jest pomoc prawnika

Czemu dobrze jest polecić radcy prawnemu przeprowadzenie procesu w sądzie?

Nie każdy proces wymaga udziału radcy prawnego w charakterze reprezentanta. Jest parę postępowań, które to z uwagi na nieskomplikowany zakres, nie wymagają jego udziału. Przynależy do nich z pewnością postępowanie o potwierdzenie nabycia spadku.
chłodnia

Czy przedsięwzięcie związane z gastronomią to solidne wyjście na aktywność ekonomiczną?

Powszechnie wiadomo, że branża gastronomiczna to jeden z sektorów, który bez wątpliwości rozwija się niesłychanie dynamicznie. W dniu dzisiejszym niezmiernie wiele działalności gospodarczych jest właśnie skupionych w branży gastronomicznej bowiem po wielokroć wielokrotnie przynoszą nam one znaczne zyski finansowe. Niemnie tymczasem nie wszyscy z nas posiadają stosowną i wielokrotnie unikalną wiedzę na temat tego, jak powinniśmy rozpocząć tę niezwykle trudną działalność.
pompy ciepła

Czym się charakteryzują pompy ciepła? Co o nich wiemy? Czy pompa ciepła zasilana z gruntu to trafiony pomysł?

Pompę ciepła stosuje się, by ogrzać dom ciepłem pobieranym z gruntu, powietrza albo zbiorników wodnych. Używanie pompy ciepła jest ekonomicznie uzasadnione, bo napędzana energią elektryczną zazwyczaj jest bardziej oszczędna niż grzejniki elektryczne. Co więcej, jest bardzo nowoczesna, działanie jest w pełni automatyczne, nie wymaga pozostałych wspomagaczy, typu paliwo, nie produkuje więc spalin. W tym artykule skupimy się na jednym typie pomp - pompy ciepła gruntowe.
Zielona energia dla domu

Jak wybrać projekt budynku rozsądnie

W natłoku kilkunastu tysięcy dostępnych na naszym rynku projektów typowych, ciężko jest zdecydować o najlepszym wyjściu architektonicznym zapewniającym jednocześnie ciekawy wygląd, funkcjonalność i na dodatek jeszcze energooszczędność, jaka szczęściem robi się nieuchronnym nurtem przyszłości budownictwa.
dom jednorodzinny z długim dachem

Atrakcyjne programy budynków parterowych z garażami

Mnóstwo ludzi marzy o własnym domu jednorodzinnym. Mieszkanie w takim domu ma sporo zalet, po pierwsze zazwyczaj możemy liczyć na większy metraż niż w wypadku mieszkania. Po drugie posiadamy więcej prywatności, dlatego mieszkając w domu jednorodzinnym, częstokroć czujemy się znacznie bardziej swobodnie.
izolacja przeciwwilgociowa schemat

Budowa niedrogiego domku

Jednym z najistotniejszych kryteriów, którym zazwyczaj kierujemy się w czasie planowania budowy domu, są koszty. Doskonałością, do którego dąży dużo osób jest sytuacja, w jakiej wydatki określone na budowę domu nie przewyższą kosztów zakupu mieszkania.
Fototapety ścienne

Pomysł na przedsiębiorstwo - wypożyczalnia budowlanego rynsztunku

Mini-koparki, młoty - coraz to sporzej osób zamiast nabywać budowlany sprzęt za duże pieniążki, wyrusza do wypożyczalni.


Pomysł na przedsiębiorstwo - wypożyczalnia budowlanego rynsztunku

Praktykują to zarówno nieduże przedsiębiorstwa budowlane, konsorcja nadzorujące niemałe inwestycje, jak i osoby prywatne potrzebujące pobudować jak też wyremontować swój dom.
1 2 3