Koszty
projekt domu

Jeśli zamierzasz w najbliższym czasie realizować budowę domu - powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat biur projektowych i profesji architektonicznych w Polsce.

Rynek budowlany w naszym kraju zdobywa swoje apogeum. Pojawia się mnóstwo możliwości. Każda sprawnie funkcjonująca rodzina chce swojego, przestrzennego punktu odpoczynku, bezstresowego azylu, w którym wykreuje odpowiednie standardy dla członków rodziny. Teraz, dom, to nie wyłącznie kwadratowy gmach z otworami okiennymi i skromnym przedsionkiem, lecz szczegółowy i rozbudowany projekt na życzenie klienta.
pompy ciepła

Czym się charakteryzują pompy ciepła? Co o nich wiemy? Czy pompa ciepła zasilana z gruntu to trafiony pomysł?

Pompę ciepła stosuje się, aby ogrzać dom ciepłem zebranym z gruntu, powietrza lub zbiorników wodnych. Stosowanie pompy ciepła jest uzasadnione ekonomicznie, ponieważ napędzana energią elektryczną przeważnie jest bardziej oszczędna niż grzejniki elektryczne. Co więcej, jest bardzo nowatorska, działanie jest w pełni automatyczne, nie wymaga pozostałych wspomagaczy, typu paliwo, nie produkuje więc spalin. W tym artykule skupimy się na jednym typie pomp - pompy ciepła gruntowe.
folia dachowa

Budujemy swój dom. Na jakie rzeczy potrzebujemy zwrócić uwagę

Łatwo wyobrazić sobie tą sprawę, iż po męczącym, zimowym dniu wracamy sobie powoli do mieszkania i zwyczajnie wdziewamy ciepłe kapcie, szlafrok i siadamy z filiżanką gorącej herbatki tuż przy kominku i czując żar palącego się drzewa po prostu czytamy sobie zajmującą publikację albo oglądamy jakiś pociągający film.
na placu budowy

O jakich rzeczach należy pamiętać podczas podpisywania dokumentów na roboty budowlane?

Podpisując umowę na roboty budowlane należy pamiętać o podstawowych aktach prawnych, jakie będą dla obu stron gwarancją poczucia bezpieczeństwa w wypadku jakichkolwiek uchybień. Umowa na roboty budowlane powinna zawierać w sobie paragrafy, bez których istnieje niebezpieczeństwo utraty zainwestowanego majątku lub też wysokich kar pieniężnych. Do podstawowych części, jakie muszą pojawić się w zapisie należy określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne jest zapisanie w tym miejscu, że dokument odnosi się do jakiegoś skutku prac budowlanych, a nie tylko do budowania ze starannością.
chłodnia

Czy przedsięwzięcie związane z gastronomią to solidne wyjście na aktywność ekonomiczną?

Powszechnie wiadomo, że branża gastronomiczna to jeden z sektorów, który bez wątpienia rozwija się niesłychanie dynamicznie. W dniu dzisiejszym niezmiernie wiele działalności gospodarczych jest właśnie skupionych w branży gastronomicznej bowiem w szeregu przypadków w szeregu przypadków przynoszą nam one znaczne zyski finansowe. Niemnie jednak nie wszyscy z nas posiadają stosowną i po wielokroć unikalną wiedzę na temat tego, jak powinniśmy rozpocząć tę bardzo trudną działalność.
mieszkania

W jaki sposób nabyć mieszkanie w Słupsku

W obrębie każdego kraju są miejsca, gdzie bardzo chętnie wybierane są nieruchomości. Rzecz jasna zaliczają się do nich większe miasta. Wiele osób przyjeżdża do większych miast, by w nich znaleźć zatrudnienie i mieszkanie. Tendencja ta działa jednak również w odwrotną stronę; ludzie uciekają z dużych, zatłoczonych metropolii do małych lub przenoszą się w okolice wiejskie.
mieszkanie

Lokale do kupienia w Rzeszowie

W Rzeszowie odnajdziemy mnogość propozycji mieszkań na sprzedaż, pochodzących zarówno z rynku pierwotnego, jak również wtórnego. To, na jakie mieszkanie się zdecydujemy zapewne zależy od wielu czynników. Lokale z rynku pierwotnego to mieszkania nowiutkie, które uprzednio nie były poprzez nikogo zamieszkane.
artykuły biurowe

Trochę niezależności w swoim domu czyli jak można wyręczyć innych.

Wiele osób chętnie korzysta z pomocy najróżniejszych rzemieślników i specjalistów, poza tym każdego dnia kupuje towary wykonane przez innych. Tak naprawdę nie da się w życiu zrobić wszystkiego samemu - nie starczyłoby na to ani pieniędzy ani czasu.
zajrzyj tu

Jak przebiega sprawa w sądzie i dlaczego warto powierzyć prawnikowi przeprowadzenie postępowania sądowego?

Dlaczego korzystnie powierzyć prawnikowi prowadzenie postępowania sądowego? Nie każdy proces wymaga uczestnictwa prawnika w charakterze pełnomocnika. Jest parę postępowań, które z uwagi na niezbyt zawiły charakter nie wymagają żeby w nich uczestniczył. Należy do nich przykładowo sprawa o potwierdzenie nabycia spadku. Wiadomo, od takiej zasady są wyjątki. Adwokat będzie potrzebny w sprawach cywilnych (na przykład o alimenty), w sprawach, a z pewnością w gospodarczych.
Tynki cienkowarstwowe

Stosowne planowanie efektywnego remontu w mieszkaniu albo domu – co szczególnie warto wiedzieć?

Remont jest dla wielu osób bardzo problematycznym przeżyciem, przede wszystkim ze względu na fakt, że najczęściej końcowe jego koszty przekraczają ustalony wcześniej budżet, a ekipa remontowa nie za każdym razem wywiązuje się z własnych obowiązków - na rynku trudno jest odszukać naprawdę doświadczonych specjalistów. W jaki sposób w takim razie zaplanować remont, żeby wszystkie prace postępowały sprawnie? Które kwestie koniecznie należy mieć na uwadze?
1 2 3