Koszty
Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.

Jakiego typu metodę ogrzewania domów i mieszkań wybrać?

Zimy w naszym kraju nie należą może do bardzo zimnych, ale nawet jak będą łagodne to bez odpowiedniego ogrzewania w domu się nie obejdzie. Metod na to ogrzewanie co najmniej kilka, a na to, na który się zdecydować, zależy wiele różnych rzeczy.
Tynki cienkowarstwowe

Stosowne planowanie efektywnego remontu w mieszkaniu albo domu – co szczególnie warto wiedzieć?

Remont jest dla wielu osób faktycznie problematycznym przeżyciem, z reguły przez wzgląd na fakt, że najczęściej końcowe jego koszty przekraczają założony początkowo budżet, a ekipa remontowa nie za każdym razem wywiązuje się z własnych obowiązków - na rynku trudno jest odszukać naprawdę doświadczonych specjalistów. Jak w takim razie zorganizować remont, żeby prowadzone prace postępowały sprawnie? Które kwestie na pewno trzeba wziąć pod uwagę?
artykuły biurowe

Trochę niezależności w swoim domu czyli jak można wyręczyć innych.

Większość z nas chętnie korzysta z usług najróżniejszych specjalistów i rzemieślników, poza tym codziennie kupuje produkty wykonane przez innych. Tak naprawdę nie da się zrobić w życiu wszystkiego samodzielnie - nie wystarczyłoby na to ani czasu, ani pieniędzy.
folia dachowa

Budujemy swój dom. Na jakie rzeczy potrzebujemy zwrócić uwagę

Łatwo wyobrazić sobie tą kwestie, że po męczącym, zimowym dniu wracamy sobie powoli do domu i najzwyczajniej wdziewamy ciepłe kapcie, szlafrok i siadamy z filiżanką gorącej herbatki tuż przy kominku i czując żar palącego się drzewa po prostu czytamy sobie zajmującą publikację albo oglądamy jakiś pociągający film.
mieszkanie

Lokale do kupienia w Rzeszowie

W Rzeszowie odszukamy mnogość ofert mieszkań na sprzedaż, pochodzących zarówno z rynku pierwotnego, jak również wtórnego. To, na które mieszkanie się zdecydujemy pewnie zależy od wielu czynników. Mieszkania z rynku pierwotnego to lokale nowiuteńkie, które uprzednio nie były przez nikogo zamieszkane.
montaż klimatyzacji, klimatyzatory

Zakup klimatyzacji - w jaki sposób zaoszczędzić?

Klimatyzacja już dawno przestała kojarzyć się z bogactwem, obecnie instalacja tego rodzaju urządzenia jest niezwykle opłacalnym i niedrogim procesem. Powinno się jednak wiedzieć o paru podstawowych zasadach. Urządzenia klimatyzacyjne, mimo swojej prostej konstrukcji, wymagają profesjonalnej instalacji. Po nabyciu sprzętu warto więc spytać pracownika, czy w ofercie są również usługi instalacyjne.
mieszkania

W jaki sposób nabyć mieszkanie w Słupsku

W obrębie każdego kraju są miejsca, gdzie szczególnie ochoczo nabywane są nieruchomości. Rzecz jasna zaliczają się do nich duże miejscowości. Wielu ludzi przybywa do większych ośrodków miejskich, by tam szukać pracy i mieszkania. Tendencja ta działa jednak również w przeciwną stronę; ludzie uciekają z wielkich, zatłoczonych miast do mniejszych lub przenoszą się na wieś.
projekt domu

Jeśli zamierzasz w najbliższym czasie realizować budowę domu - powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat biur projektowych i profesji architektonicznych w Polsce.

Rynek budownictwa w naszym kraju osiąga swoje apogeum. Pojawia się sporo możliwości. Każda dobrze funkcjonująca rodzina chce swojego, przestrzennego centrum egzystencji, bezstresowego azylu, w którym wykreuje stosowne standardy dla członków rodziny. Obecnie, budynek mieszkalny, to nie tylko prostokątny lokal z otworami w oknach i wąskim przedsionkiem, lecz szczegółowy i rozbudowany projekt na życzenie klienta.
pompy ciepła

Czym się charakteryzują pompy ciepła? Co o nich wiemy? Czy pompa ciepła zasilana z gruntu to trafiony pomysł?

Pompę ciepła stosuje się, aby ogrzać dom ciepłem zebranym z gruntu, powietrza lub zbiorników wodnych. Stosowanie pompy ciepła jest uzasadnione ekonomicznie, ponieważ napędzana energią elektryczną przeważnie jest bardziej oszczędna niż grzejniki elektryczne. Co więcej, jest bardzo nowatorska, działanie jest w pełni automatyczne, nie wymaga pozostałych wspomagaczy, typu paliwo, nie produkuje więc spalin. W tym artykule skupimy się na jednym typie pomp - pompy ciepła gruntowe.
na placu budowy

O jakich rzeczach należy pamiętać podczas podpisywania dokumentów na roboty budowlane?

Podpisując umowę na roboty budowlane należy pamiętać o podstawowych aktach prawnych, jakie będą dla obu stron gwarancją poczucia bezpieczeństwa w wypadku jakichkolwiek uchybień. Umowa na roboty budowlane powinna zawierać w sobie paragrafy, bez których istnieje niebezpieczeństwo utraty zainwestowanego majątku lub też wysokich kar pieniężnych. Do podstawowych części, jakie muszą pojawić się w zapisie należy określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne jest zapisanie w tym miejscu, że dokument odnosi się do jakiegoś skutku prac budowlanych, a nie tylko do budowania ze starannością.
1 2 3