Oświetlenie
halogeny LED

W którym miejscu najbardziej pasują diody led? Gdzie miejscach to oświetlenie sprawdza się najlepiej?

Żarówki led w ostatnim czasie są coraz bardziej powszechne. Wiele osób i środowisk prowadzi ożywione dyskusje, w których najbardziej istotnym punktem jest kwestia ich efektywności. Wielu również się myśli nad tym, gdzie najbardziej korzystnie je zastosować.
lampa stołowa

Jeżeli w tej chwili jesteś podczas wykańczania swojego jednorodzinnego doku, warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat elektryczności i nowoczesnych sposobów oświetlenia.

Marzeniem każdej zwyczajnej familii zostaje posiadanie własnego - mniejszego, czy dużego zakątka, indywidualnej inwestycji - nie tylko po to, żeby uzyskać trochę usatysfakcjonowania, ale żeby czuć, iż posiadamy punkt, w jakim mamy możliwość odpocząć i uspokoić, zaznawać odpoczynku. Dużo dojrzałych małżeństw aktywnych zawodowo wybiera budowę domu jednorodzinnego. Eksperci podpowiadają wielokrotnie, jakim kluczowym czynnikiem wszelkiej budowy bywa sprawa elektryczności.
inteligentny dom

Na jakich założeniach się opiera idea domów inteligentnych, najważniejsze zalety użycia takiej technologii

Inteligentne domy to bardzo popularne od jakiegoś czasu hasło, którym chętnie się posługują zarówno firmy zajmujące się automatyzacją budynków, jak i ich właściciele. Jednak często okazuje się w praktyce, że nawet jeśli któryś z budynków jest nafaszerowany elektronicznymi układami sterującymi, to jednak do miana inteligentnego będzie mu trochę brakować. Wynika to przede wszystkim z faktu, że podstawową sprawą w domach tego typu jest centralny moduł sterowania, który w oparciu i informacje z różnego rodzaju czujników sam dopasowuje swoje działanie do potrzeb domowników.
żarówki

Czym różni się światło LED od halogenowego

Oświetlenie energooszczędne jest już normą, jednak ciągle niedużo wiemy jeszcze o żarówkach LED. Czy faktycznie warto zainwestować w nowe oświetlenie? Ostatnio na rynku pojawiły się żarówki LED i jeszcze są rzeczywistym hitem. Ich cena jednak jest dużo większa od typowych świetlówek, dlatego ostrożnie podchodzimy do zakupu. Z całą pewnością świetlówki LED mogą zmniejszyć zużycie energii mniej więcej o 90%.
instalacja elektryczna

Projektujesz oświetlenie na schodach? Zatroszcz się o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się wspaniałymi warunkami

Jedną z ważniejszych spraw, jaką należy podejmować podczas budowy i aranżowania budynku, jest rozmieszczenie instalacji oświetleniowych. Odpowiadają one za doprowadzenie energii elektrycznej do każdego miejsca w budynku, zapewnienia prądu w kontaktach elektrycznych oraz zaaranżowanie oświetlenia w kolejnych pokojach i na schodach. Niezwykle ważne staje się, by dobrze obmyślić oświetlenie w mieszkaniu, gdyż od tego uzależniony jest komfort jego użytkowników.
Wlączniki światła Ospel

Jak wykorzystać najnowsze elementy elektryczne do zaprojektowania funkcjonalnego i oszczędnego oświetlenia

W każdym chyba mieszkaniu czy domu znajduje się instalacja oświetleniowa, tak naprawdę bez światła trudno by było sobie wyobrazić codzienne, normalne funkcjonowanie. Lecz wielu ludzi nie jest świadoma tego, że dobrze zaprojektowane oświetlenie nie tylko jest niezwykle praktyczne i funkcjonalne, lecz również można będzie w ten sposób sporo zaoszczędzić na opłatach.
Wnętrze urządzone światłem

Zastosowanie technologii lamp LED

Postawa ekologiczna nie opiera się tylko na ekonomicznym wykorzystywaniu zasobów naturalnych, ale w głównej mierze właśnie na umiarkowanym i rozsądnym wydawaniu pieniędzy. Już kiedyś wśród ofert zaczęły pojawiać się lampy LED, stosujące nowoczesne technologie oświetlenia.
oświetlenie uliczne LED

Oświetlenie led na drogach - jak to działa

Kiedyś przemierzało się świat bez prądu. Ludzie jakoś musieli dać sobie radę. Ale w dzisiejszych czasach mamy elektryczności i posiadamy oświetlone drogi, po których jeżdżą uczestnicy ruchu. Posiadają oni też właściwe oświetlenie. Nie chodzi tu tylko o oświetlenie, w które wyposażone są ich pojazdy, a o wymienione już oświetlenie przy drogach.
Lampy z forniru

Jak wykończyć pokój oświetleniem?

Światło pełni dość ważne zadanie w naszym życiu. Nie każdy jednak wie o tym, że właściwe oświetlenie naszego mieszkania może mieć niemały wpływ na nasze całościowe samopoczucie czy prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.
droga asfaltowa

O czy powinniśmy pamiętać chcąc zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo na drogach?

Komfort kierowców niewątpliwie ma wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach. Kupując samochód trzeba skupić się zarówno na jego walorach zewnętrznych i możliwościach, ale też na standardach, mających zapewnić nam poczucie pełnego bezpieczeństwa. Bardzo duże znaczenie dla zmniejszenia częstotliwości wypadów mają też oczywiście warunki, które czekają na nas na jezdniach, a jak wiemy dość często pozostawiają one sporo do życzenia.
1 2 3