Oświetlenie
Salon, modne płytki ceramiczne, targi Cevisama 2012

Jak najlepiej zaaranżować pomieszczenie kolorami i oświetleniem?

Aranżując mieszkanie musimy brać pod uwagę liczne elementy. Zazwyczaj myślimy, że najważniejszy jest odpowiedni dobór mebli i sprzętu – to oczywiście prawda, ale należy zdać sobie sprawę, że nawet bardzo skomplikowane projekty wnętrz mieszkań będzie można doprowadzić do perfekcji dzięki odpowiedniej gry kolorami i światłem.
żarówki

Czym różni się światło LED od halogenowego

Oświetlenie energooszczędne jest raczej codziennością, ale mało wiemy jeszcze o technologii LED. Czy warto wydać więcej na nowoczesne oświetlenie? Ostatnio na rynku można kupić żarówki LED i jeszcze są prawdziwym hitem. Ich cena jednak jest znacznie wyższa od typowych żarówek, więc nieufnie podchodzimy do zakupu. Z całą pewnością świetlówki LED zmniejszają zużycie energii mniej więcej o 90%.
instalacja elektryczna

Projektujesz oświetlenie na schodach? Zatroszcz się o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się wspaniałymi warunkami

Jedną z ważniejszych kwestii, jaką trzeba podjąć podczas planowania oraz aranżowania budynku, okazuje się rozmieszczenie instalacji elektrycznych. Odpowiadają one za doprowadzenie prądu do każdego miejsca w budynku, zagwarantowanie prądu w gniazdkach elektrycznych i zaaranżowanie oświetlenia w kolejnych pomieszczeniach i korytarzach. Niezwykle ważne jest, by odpowiednio zaplanować oświetlenie w budynku, ponieważ od tego zależny bywa komfort jego mieszkańców.
Lampy z forniru

Jak wykończyć pokój oświetleniem?

Światło spełnia bardzo istotne zadanie w naszym życiu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że dogodne światło w naszym mieszkaniu może mieć niemały wpływ na nasze codzienne samopoczucie czy właściwe funkcjonowanie całego organizmu.
oświetlenie uliczne LED

Oświetlenie led na drogach - jak to działa

Kiedyś przemierzało się świat bez prądu. Ludzie jakoś dawali sobie radę. Ale obecnie mamy elektryczności i mamy oświetlone ulice, po których poruszają się uczestnicy ruchu. Posiadają oni również odpowiednie oświetlenie. Nie chodzi tu jedynie o oświetlenie, w które wyposażone są ich pojazdy, a o wspomniane już oświetlenie przy drogach.
pozwolenie

Aktywne przejście dla pieszych to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu może zmniejszyć się liczba wypadków z udziałem pieszych

Dużo wypadków drogowych z udziałem pieszych zdarza się po zmroku. Nieodpowiednio oznaczone przejścia dla pieszych sprawiają, że kierowcy czasami nie są w stanie zauważyć na czas, iż ktoś właśnie przechodzi przez ulicę.
balustrada szklana

Sposób na estetyczne współczesne mieszkanko

Nabywając nowy domek albo mieszkanko dwukondygnacyjne musimy się dobrze zastanowić w jaki sposób wykorzystać przestrzeń. Poniektórzy marzą o domu w wiktoriańskim stylu, w którym nie ma miejsca na nowoczesne półprodukty. Takie mieszkanie można być scharakteryzowane jako troszkę ciężkie. Dla tych osób które preferują współczesne obszerne wnętrza sugeruje nowoczesne meble - kombinację skóry oraz metalu, albo syntetyku i aluminium. Nowoczesne mieszkania cechują się ogromną przestrzenią oraz lekkością. W nowoczesnym pomieszczeniu najważniejszym czynnikiem jest światło. Takie pomieszczenia cechują się tym, że zwykle są one niezwykle słoneczne.
lustro w łazience

Niezbędne artykuły w nowoczesnej łazience

Urządzanie łazienki to dość ważna sprawa. Wielu osobom wydaje się, że cokolwiek by się do łazienki nie kupiło, to najistotniejsze jest żeby łazienka była funkcjonalna. Mają oni oczywiście dużo racji. Ale by łazienka rzeczywiście była funkcjonalna dobrze poznać kilka interesujących rozwiązań , które sprawią, że łazienka będzie prezentowała się jeszcze lepiej.
własne mieszkanie

Jak łatwo poradzić sobie z umeblowaniem domu

Wykończenie własnego domu to czynność pozornie dość miła i prosta. Wszystkie problemy mają miejsce w chwili, gdy jedziemy do sklepu i wejdziemy na dział z meblami, oświetleniem, sprzętem rtv i chcemy wybrać jakąś kanapę, lampę czy też telewizor.
taśmy LED-owe

Taśmy LED - mogą mieć rozmaite parametry i świecić na rozmaite kolory

Współczesne nowinki technologiczne mają na celu nie tylko ułatwienie naszego codziennego funkcjonowania, ale także większą dbałość o środowisko i zwiększenie oszczędności. Nic zatem dziwnego, że również nowoczesne oświetlenie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku ma spełniać właśnie takie kryteria. Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie oświetlenia led.
1 2 3