Działka
architekt projektujący budynek

W zasadzie każdy architekt ma projektowanie mieszkań w małym palcu - już dzisiaj rozpocznij z nim współpracę!

Jeszcze parę lat temu można było zaobserwować, że większa część osób mieszkających na wsi chciało przeprowadzić się do miasta. Było to wywołane tym, iż obywatele malutkich gmin sądzili, iż w mieście bez problemu odnajdą interesującą i dodatkowo dobrze płatną pracę. Na nieszczęście z reguły okazywało się, że w mieście było jeszcze większe bezrobocie, niż w danej wsi.
malowanie

Budowanie domu, o jakich kwestiach trzeba wiedzieć?

Remonty budynków są wpisane w funkcjonowanie człowieka. Szczególnie, kiedy ma własny hektar ziemi i pragnąłby coś na nim wybudować, nieistotne czy będzie to dom mieszkalny, czy też jakiś inny budynek. Aby jednakże móc w ogóle rozpoczęcia budowania, należy otrzymać konkretne pozwolenia i mieć niezbędne papiery.
dom jednorodzinny

W jakich miejscach należy obecnie szukać miejsc pod budowę domu jednorodzinnego?

Powszechnie wiadomo, że posiadanie prywatnego mieszkania to z pewnością ogromne marzenie dużej części z nas. Jest to niejako wyrazisty wyraz naszej kompletnej niezależności oraz autonomii w życiu, do której permanentnie dążymy. Należy tymczasem w tym miejscu uświadomić sobie, że wyselekcjonowanie formy naszego domu pod żadnym pozorem nie jest zadaniem bezproblemowym.
remont mieszkania

W jaki sposób przygotować się do budowy lub prac remontowych?

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, jakie wymaga niemałych środków finansowych. Analogicznie jest w kontekście remontu, aczkolwiek tutaj nasze wydatki będą niewątpliwie mniejsze.
roboty

Swój dom jest niejednokrotnie największym marzeniem niejednej rodziny - pragną miećswój kawałek ogrodu

Jeżeli śnimy o tym, aby wybudować dom, to zapewne zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi kosztami i kłopotami może się to wiązać. Przede wszystkim nie bywa to koncepcja tania, ale jeśli się na nią zdobędziemy, to z pewnością nie będziemy żałować.


wyburzenia

Jak wyburzyć budynek?

Jeżeli zaistnieje nieodzowność likwidacji niepotrzebnego, nienadającego się do zamieszkania czy też nawet już zagrażającemu ludziom budynku, trzeba spełnić szereg formalności i czasami uzyskać niezbędne pozwolenia. Proponujemy zacząć od zapoznania się z poniższy tekstem.
działka

Ograniczenia prawa własności

Posiadacz parceli co do zasady może z niej korzystać bez ograniczeń. Może więc na swojej parceli postawić budynek, prowadzić działalność gospodarczą bądź też inną - pod warunkiem dopełnienia wymogów zapisanych m.in. w ustawie Prawo budowlane. Kwestia niby jest prosta. Niestety życie bywa przewrotne, potrafi powikłać nawet najbardziej proste rzeczy.
Projektowanie

Co trzeba wiedzieć o budowaniu domu jednorodzinnego – od czego zacząć i czym kierować się w czasie wybierania projektu

Posiadanie swojego domu to marzenie chyba większości osób. Samo kupienie działki nie sprawia, że możemy postawić na niej budynek – wymagane będą odpowiednie dokumenty. Co trzeba uczynić, aby zyskać zezwolenie na budowę?