Schody
drewno jesionowe

Wybór właściwych schodów

Dobór idealnych schodów jest niezwykle istotnym elementem wykończenia domu, ponieważ stanowi on inwestycję na długie lata. Chcąc dostosować schody bezpośrednio do własnych potrzeb warto zastanowić się przede wszystkim nad funkcjonalnością schodów, a co za tym idzie, także nad surowcem, z którego będą one wykonane. Jak się okazuje idealnym rozwiązaniem dla wielu osób są aktualnie schody jesionowe, ponieważ pozwalają one uzyskać zarówno bardzo elegancki efekt, jak i charakteryzują się nienaganną wytrzymałościąna uszkodzenia mechaniczne.
instalacja elektryczna

Projektujesz oświetlenie na schodach? Zatroszcz się o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się wspaniałymi warunkami

Jedną z ważniejszych kwestii, jaką trzeba podjąć podczas planowania oraz aranżowania budynku, okazuje się rozmieszczenie instalacji elektrycznych. Odpowiadają one za doprowadzenie prądu do każdego miejsca w budynku, zagwarantowanie prądu w gniazdkach elektrycznych i zaaranżowanie oświetlenia w kolejnych pomieszczeniach i korytarzach. Niezwykle ważne jest, by odpowiednio zaplanować oświetlenie w budynku, ponieważ od tego zależny bywa komfort jego mieszkańców.
schody

Ciekawe schody drewniane

W okresie wyposażenia własnego nowego domu każda osoba musi często postarać się o ogromną liczbę kwestii związanych chociażby z wyposażeniem sypialń, kuchni, łazienki czy także z malowaniem pojedynczych pomieszczeń. Jeśli świeżo wybudowany dom posiada piętra warto również zatroszczyć się o odpowiednie schody. Jakie jednak najkorzystniej zakupić oraz jaki producent schodów drewnianych jest najbardziej polecany?
Łazienka, szkło białe lakierowane

Urządzamy dom - jakie szkło wybrać

Szkło to elegancki element wystroju. Daje mnóstwo rozwiązań w każdym domu, nie zależy od stylu architektonicznego. Nie tnie przestrzeni i subtelnie dzieli. Drzwi, podłogi, ale także panele ze szkła – jak użyć szkła w aranżacjach?
Budowa domu

Najnowsze pomysły w budowlance

Trendy dotyczą nie tylko ubrań. Trendy zmieniają się tak samo często w przemyśle budowlanym. Jeszcze paręnaście lat temu budynki mieszkalne stawiało się i wykańczało w odmienny sposób niż aktualnie. Należy wiedzieć jakim sposobem obecnie stawia się budynki, szczególnie jeżeli planujemy budowanie swojego domu.
domy pasywne

Kupno czy budowa domu?

Decydując się na usamodzielnienie i niezależność, jednym z atrakcyjnych rozwiązań, nad którym warto się zastanowić może być budowa własnego domu. Koszty, w zależności od lokalizacji, mogą być mniejsze, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub kupno nowego mieszkania od dewelopera w ścisłym centrum dużego miasta.
Schody kręcone

Czy drewniane schody są drogie?

Kończąc budowę domu stajemy przed faktem dokonania wyboru wielu detalów wystroju wnętrz w tym również schodów. Spełniają one nie tylko funkcję użytkową, ale także są częścią kompozycji wnętrza oraz jego dekoracją. Ich postać zależy nie tylko od osobistego dobrego smaku, ale także od tego jak dużo jest miejsca na nie.
możliwości

Nauka nigdy nie była Twoją pasją, ani tym bardziej dobrą stroną

Nie lubiłeś zakuwać i robiłeś to wyłącznie wówczas, kiedy rodzice przymusili Cię do tego. Nierzadko słyszałeś, że jeśli się nie zmienisz, to nic w życiu nie osiągniesz, gdyż bez szkoły i odpowiedniego wykształcenia się nie masz szans na sukces.
mieszkanie ochota

Gdzie szukać mieszkań w stolicy?

Ostatnio prasa informuje o spadających cenach lokali mieszkalnych. Szczególnie głośno o tym jest w stolicy Dolnego Śląska, gdzie na rynku jest największa ilość mieszkań od kilku lat. Dziś na jednego kupującego przypada mniej więcej 30 ofert, więc można sprawdzać i przebierać, a co za tym idzie, negocjować ceny. A jak jest w Warszawie? Prawie tak samo. Stolica wciąż jest najdroższym miastem gdy chodzi o mieszkania. Należy tylko wyszukać w sieci hasło mieszkania Warszawa Ochota.
schody

O czym powinno się pamiętać wybierając schody?

Schody są niezbędnym elementem każdego budynku. Mogą być typowe, proste, mogą także zostać dobrane tak, by podkreślały charakter i styl wnętrza. Najważniejsze jest jednak to, by charakteryzowały się trwałością. Powinny być także bezpieczne dla domowników. Ma to większe znaczenie, gdy w domu są dzieci. Należy w takim przypadku tym bardziej dopilnować, by ich zdrowie nie było narażone na niebezpieczeństwo.
1 2