Prawo
prawo

Jakimi sposobami zmusić dłużnika do zwrotu długu

Niekiedy w naszej firmie zdarzają się chwile w których jesteśmy zmuszeni zaczerpnąć pomocy prawnej. Okazuje się, że prawo uchodzi za wyjątkowo niełatwą zagadkę, z którą niełatwo sobie dać radę.
reklama na autobusie

Różne doświadczenia przyczyną rozwodów

Każdy z nas ma różnorodne doświadczenia życiowe, ale to niewątpliwie dla was, czytających nasz artykuł, nic nowatorskiego. Jednakże nie zajmiemy się wnikliwszą interpretacją naszej tezy, ponieważ, pragniemy zająć się się doświadczeniami w zupełnie innym kontekście.


Różne doświadczenia przyczyną rozwodów

Jak często przydarzyło się wam, iż nie byliście przyjęci przez społeczność, chociaż wydawało się wam, iż posiadacie bardzo dobre koneksje z przyjaciółmi? Jest to wynikiem tego, iż mimo wszystko, w inny sposób interpretujemy, to co nas spotyka.
Notariusz

Od strony prawnej wszystko powinno się zgadzać

Jest sporo spraw w naszym życiu, które regulowane są prawem, czasem nic nie trzeba zrobić by ono obowiązywało, jednak czasami jest tak, że musimy zorganizować niezbędne dokumenty, które będą potwierdzały nasze prawa oraz jednocześnie będą wszystko zawierały w formie prawnej. Przez to właśnie zawsze warto kontaktować się z najlepszymi adwokatami oraz notariuszami, bo jedynie wtenczas będziemy mieli szansę posiadać gwarancję, że całość jest zrobiona tak jak być powinno.
samolot

Opóźniony lot, prawa konsumenta a zwrot pieniędzy - co należy wiedzieć na ten temat?

Na wymarzone wakacje w dalekich krajach oczekujemy zwykle cały rok. Najczęściej do takich miejsc lecimy samolotem. Przygotowani na podróż, udajemy się na lotnisko. I tu napotykamy problem - odwołano nasz lot. Co wtedy? Jako pasażerowie mamy możliwość wystosować pismo z reklamacją, jaka zapewni nam zwrot środków. Istnieje kilka przypadków, kiedy przysługuje nam rekompensata.
promocja

Idealny sposób na zwrócenie uwagi potencjalnego klienta

We wszystkich dużych sklepach spożywczych i w każdej większej drogerii możemy wziąć do domu gazetkę promocyjną. Zazwyczaj gazetki promocyjne wszelkiego rodzaju lądują w naszych skrzynkach pocztowych i bywa, że ciężko się w skrzynce doszukać jakiegoś listu. A gazetki są różne począwszy od wspomnianych już gazetek ze sklepów spożywczych/kosmetycznych, przez sklepy z meblami a kończąc na reklamach z ciuchami.
budowa

Tylko fachowiec w oparciu o badania wytrzymałościowe może ocenić czy nieruchomość nadaje się na przeróbkę

Unowocześnienie istniejącego budynku to niełatwe zadanie, w szczególności, jeśli budynek ma być przeznaczony pod całkowicie inne zadania niż do tej pory. Zanim rozpoczniemy prace, niezbędne jest sprawdzenie zarówno obowiązującego projektu, jak i zrealizowanie badań wytrzymałościowych, które pozwolą określić czy jakość wykorzystanych dotychczas materiałów jest wystarczająca jeśli chodzi o dalsze korzystanie z budynku.
Prawo

Prawne aspekty budowy

Chcesz postawić nieruchomość. O czym należy nie zapominać? To proste. Primo, selekcja i nabycie adekwatnego terenu. Po drugie, zatrudnienie planisty i zrobienie precyzyjnych planów budynku, zapewniając dostęp do energii elektrycznej, kanalizacji i innych ważnych udogodnień.

Inwestycje budowlane w świetle prawa

Każdy z nas prędzej czy później wysnuwa wniosek, że dobrze byłoby mieć własne mieszkanie a może i dom. Gdy już podejmiemy decyzję zaczynamy skomplikowany proces kupowania lub budowania nieruchomości. Wielu ludzi dziś decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera. W każdej z tych sytuacji trzeba zapoznać się z przepisami, które regulują tę działkę.
prawnik

Biegłe wskazówki prawne dla osób prywatnych i przedsiębiorców

Każdy z nas czasem potrzebuje zasięgnąć porady profesjonalistów w zakresie prawa. W takich sytuacjach należałoby zwrócić się do fachowych kancelarii prawnych, ponieważ oferują one kompetentne porady prawne dla osób prywatnych, i także dla przedsiębiorców, jacy prowadzą własną aktywność gospodarczą, firmę czy też przedsiębiorstwo. Odszukanie takiej kancelarii nie jest trudne, prawdopodobnie najprostszym sposobom okaże się skorzystanie z wyszukiwarki internetowej i odszukanie w Necie takiego hasła, jak przykładowo „porady prawne Wrocław” bądź „kancelaria prawna porady”. W zwinny sposób znajdziesz liczne kancelarie prawne, jakie zajmują się udzielaniem porad prawnych z rozlicznych dyscyplin.
Pieniądze, Euro

Firma windykacyjna

Windykacja to nic innego jak próba odzyskania swojej własności w sposób określony w przepisach prawa na drodze sądowej lub pozasądowej. W celach zaspokojenia swoich roszczeń bardzo często zleca się odzyskanie długów firmom specjalizującym się w tej działalności. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do efektywnego przeprowadzenia windykacji.
1 2 3 4