Ogrzewanie
Na takim dachu uczestnicy szkolenia ćwiczyli wykonanie wolego oka dachówkami ceramicznymi Röben

Izokliny pozwalają zamknąć nierówne powierzchnie

Styropapa wspaniale przydaje się do ocieplania

Gdy budujemy własny upragniony dom, chcemy żeby pojawiało się w nim ciepło oraz by to ciepło z jego wnętrza nie wychodziło nam na zewnątrz przez okna, albo pozostałe niezbyt szczelne miejsca. Dlatego poszukujemy takich sposobów, które będziemy mogli wykorzystać, a które dopomogą nam utrzymać to ciepło bez obaw, że niepotrzebnie będziemy przepłacać za ogrzewanie.
klimatyzacja w budynku

Rodzaje i funkcje wentylacji w zróżnicowanych wnętrzach

Praktycznie od zawsze oczywiste jest, jak ważne jest odpowiednio czyste powietrze we wnętrzach, w których przebywa się w życiu codziennym. Bezproblemowe oddychanie chociażby w zakładzie pracy jest aspektem, który musi być bezdyskusyjnie zagwarantowany. Podobnie kwestia prezentuje się w prywatnych domach, wysokiej jakości powietrze jest przykładowo bardzo ważne podczas snu.
Grzejniki

Defro – rekomendowane kotły o najlepszych właściwiościach

Przedsiębiorstwo Defro jest to polskie przedsiębiorstwo działające na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo trudni się produkcją kotłów. Nazwa przedsiębiorstwa jest kojarzona z niebywałą jakością ich towarów. Dla firmy najważniejsza jest solidność, ale również wyjątkowe desenie swoich produktów, co daje możliwość kreowania wyglądu pieców nie tylko w wymiarze praktycznym.
kominek

Chcesz cudownego klimatu w swoim domu? Co powiesz na kominek? To pomysł na oszczędność i niezwykłą atmosferę

Chciałbyś mieć kominek? Wszystko przed Tobą, po pierwsze powinieneś jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wolisz kominek otwarty, czy bardziej ekonomiczny będzie wkład kominkowy. Jaki typ kominka będzie dla Ciebie lepszy? zobacz nasze wskazówki.
grzejnik elektryczny

Rozmaitość modeli grzejników w ofertach producentów

Kaloryfery rurkowe, to naścienne urządzenia przeznaczone do montażu w łazienkach. Są ogromnie niewydajne, nie tylko ocieplają, lecz dzięki swojej struktury umożliwiają też suszenie ręczników, bądź bielizny. Tworzą niezbędne wyposażenie łazienki.
Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.

Jakiego typu metodę ogrzewania domów i mieszkań wybrać?

Zimy w naszym kraju nie należą może do najbardziej mroźnych, lecz nawet jak są łagodne to bez odpowiedniego ogrzewania w mieszkaniu trudno się obejść. Metod na to jest co najmniej kilka, a na to, co wybrać, zależy wiele czynników.
zęby

Obowiązkowo powinniśmy wykonać ocieplenie poddasza

Jeśli będziemy mieli swój dom, to powinno nam zależeć na tym, aby zimą ciepło nie uciekło z niego zbyt mocno, ponieważ wówczas będziemy przepłacać za ogrzewanie.
Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.

Wybierz sposób ogrzewania domu

Ogrzewanie jest najistotniejszą sprawą. Dobrze je przewidzieć już w czasie projektu domu. Warto tak je przemyśleć, żeby rachunki po zimie nie zatrzymały serca. Wybierzmy rodzaj ogrzewania i kaloryferów. Montaż C.O w domu nie jest raczej banalną sprawą.
złączka

Złączki montażowe mają różny wygląd

Musimy zaznaczyć, że czasem trzeba ze sobą połączyć różne elementy, żeby miały szansę one prawidłowo funkcjonować. Przez to kiedy pragniemy posiadać gwarancję, że podłączony do kranu wąż ogrodowy będzie odpowiednio funkcjonował, a woda nie będzie leciała obok, to musimy wiedzieć, że konieczna będzie odpowiednia złączka, która takie połączenie zapewnia.
ogrzewanie podłogowe

Jak umiejscowić kaloryfer w kanale i o czym myśleć?

Parkiet nadaj się nie tylko do użytkowania oraz dekoracji wnętrza. Coraz częściej jest elementem, gdzie wkłada się ogrzewanie. O wiele opłacalniej jest przecież pomyśleć wcześniej i ukryć niepasujące do wystroju wnętrza elementy, tego typu jak wspomniany kaloryfer. Przed rozpoczęciem planowania zainstalowania w swojej posadzce grzejnika powinno się mieć świadomość, jak zainstalować ogrzewanie kanałowe, a także jak brzmią elementarne normy przystosowywania kanału, w którym montuje się grzejnik?
1 2 3 4