Ogrzewanie
willa

O dobrym projektowaniu w stylu nowoczesnym domów

Nowoczesne domy na dzień dzisiejszy można zauważyć coraz częściej. Można zauważyć różnicę pomiędzy nowoczesnymi obiektami a domami starymi, na przykład wybudowanymi przed wojną. Budownictwo z tamtych lat również ma swoje zalety i stale ma duża liczbę miłośników. Równocześnie wzrasta jednak liczba zwolenników nowoczesnych pomysłów, zarówno w sprawach budowania, jak i urządzania domów. W dużych ośrodkach miejskich budowane są nowoczesne apartamentowce, czasami kilkupiętrowe, które wyróżniają się na tle pozostałych.
wnętrze domu

Sporo artykułów wyekwipowania wnętrz należy kupić już na etapie budowy

Decyzja o wybudowaniu domu jest jedną z istotniejszych w przypadku wielu ludzi i przygotowują się oni na nią nadzwyczaj długo. Nie sposób ukryć, że w znacznej części przypadków zasadnicze są finanse, jakie na nieszczęście często zdołają tworzyć istotne ograniczenie. Jeżeli wobec tego zamierzamy poprawnie przygotować się do tej inwestycji warto odpowiednio wcześnie zacząć planowanie razem z uwzględnianiem artykułów wyposażenia wnętrz, bo to pozwoli nam właściwie rozciągnąć wydatki w czasie.
gruntowe pompy ciepła

Gorący temat ogrzewania. Instalacje grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie ekologiczne?

Bardzo wiele osób szuka najrozsądniejszego rozwiązania problemu grzania mieszkania, które naprawdę będzie idealne pod względem kosztów montażu głównej instalacji, kosztów użytkowania i bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła wpisuje się w jedno z optymalnych rozwiązań?

Jeśli kochasz ciepło i chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe
koniecznie przeczytaj ten artykuł

ogrzewanie podłogowe
Jesteś zmarzluchem? Uwielbiasz, gdy w twoim domu jest ciepło i przytulnie? Zobacz, jakie plusy i minusy ma ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie podłogowe znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach, w których przebywamy okresowo. Z jakiego względu? Ponieważ to, co cechuje ogrzewanie podłogowe, to jego spora bezwładność cieplna. Co to dokładnie znaczy w praktyce?
pensjonat

Gdzie mają zastosowanie reguły znane z zajęć fizyki?

Niewielu z nas docenia zajęcia z fizyki w szkole, jakaś część z nas uważa ją za mało atrakcyjną. Tymczasem sporo maszyn jak też przyrządów działa na niezwykle prostych zasadach o który uczyliśmy się w szkole podstawowej bądź szkole średniej, po prostu nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przykładowo chłodziarka lub chłodnica samochodowa a również urządzenia których używamy prawie w każdym mieszkaniu. Takim przykładem może być chłodziarka albo kaloryfer które to działają na skutek różnicy temperatur pomiędzy dwoma środowiskami (powietrzem we wnętrzu a cieczą w kaloryferze). Takie urządzenia to tak zwane wymienniki ciepła.
pompa

Jak prezentuje się kwestia finansowa odnośnie pompy ciepła? Czy one się opłacają? Od jakich kwestii jest to uzależnione?

Czy wiesz jak wiele można zaoszczędzić zamieniając kocioł na pompę ciepła?Jeżeli jednak planujesz rzeczywiście tak zrobić musisz mieć na uwadze, iż wiele zależy od współczynnika COP. Jest to stosunek ilości energii przekazywanej do instalacji grzewczej w skraplaczu pompy do tego, ile pobierze ona energii elektrycznej. Nie do końca zrozumiałe? W tej sytuacji, zapraszam do lektury.
kominek

Chcesz cudownego klimatu w swoim domu? Co powiesz na kominek? To pomysł na oszczędność i niezwykłą atmosferę

Pragniesz mieć kominek? Wszystko przed Tobą, przede wszystkim powinieneś jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wolisz kominek otwarty, czy bardziej ekonomiczny będzie wkład kominkowy. Jaki rodzaj kominka będzie dla Ciebie lepszy? Sprawdź nasze podpowiedzi.
Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.

Jakiego typu metodę ogrzewania domów i mieszkań wybrać?

Zimy w naszym kraju może nie należą do bardzo mroźnych, lecz nawet jak będą łagodniejsze to bez dobrego ogrzewania w domu raczej się nie obejdzie. Sposobów na to jest co najmniej parę, a na to, na który się zdecydować, wpływa sporo czynników.
złączka

Złączki montażowe mają różny wygląd

Musimy powiedzieć, że od czasu do czasu trzeba ze sobą powiązać różne części, aby miały szansę one prawidłowo działać. Dlatego gdy chcemy mieć gwarancję, że włączony do kranu wąż ogrodowy będzie odpowiednio funkcjonował, a woda nie będzie leciała obok, to musimy zaznaczyć, że konieczna będzie dobra złączka, która takie połączenie zapewnia.
grzejnik elektryczny

Rozmaitość modeli grzejników w ofertach producentów

Kaloryfery rurkowe, to naścienne urządzenia przeznaczone do montażu w łazienkach. Są bardzo funkcjonalne, nie tylko ocieplają, ale za sprawą swojej struktury umożliwiają również suszenie ręczników, bądź bielizny. Tworzą konieczne wyposażenie łazienki.
1 2 3 4