Ogrzewanie
zęby

Obowiązkowo powinniśmy wykonać ocieplenie poddasza

Kiedy posiadamy nasz domek, to powinno nam zależeć na tym, żeby zimą gorąco nie uciekło z niego nazbyt mocno, bo wówczas będziemy przepłacali za ogrzewanie.
ogrzewanie podłogowe

Jak umiejscowić kaloryfer w kanale i o czym myśleć?

Parkiet nadaj się nie tylko do użytkowania oraz dekoracji wnętrza. Coraz częściej jest elementem, gdzie wkłada się ogrzewanie. O wiele opłacalniej jest przecież pomyśleć wcześniej i ukryć niepasujące do wystroju wnętrza elementy, tego typu jak wspomniany kaloryfer. Przed rozpoczęciem planowania zainstalowania w swojej posadzce grzejnika powinno się mieć świadomość, jak zainstalować ogrzewanie kanałowe, a także jak brzmią elementarne normy przystosowywania kanału, w którym montuje się grzejnik?
pokój z kominkiem

W jaki sposób odpowiednio dobierać kominek do domu?

Widok rzeżącego się drewna w kominku z pewnością nada całemu wnętrzu przyjemnego charakteru. Tego rodzaju rozwiązanie nie tylko okaże się dodatkową ozdobą pomieszczenia, lecz również ogrzeje je. Trzeba jednakże przeanalizować jakie wkłady kominkowe Wrocław okażą się w naszym przypadku najkorzystniejsze.
Grzejniki

Defro – rekomendowane kotły o najlepszych właściwiościach

Marka Defro jest to polska firma działająca na arenie międzynarodowej. Jednostka trudni się sprzedażą kotłów. Nazwa przedsiębiorstwa jest utożsamiana z niebywałą jakością ich towarów. Przedsiębiorstwo kładzie duży nacisk na rzetelność, ale i ciekawe desenie swych produktów, co pozwala na traktowanie urządzeń grzewczych nie tylko w wymiarze praktycznym.
pompa ciepła

Bardzo dobry i przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania budynku dla tych, którzy nie mogą stosować gazu bądź węgla

Jednym ze sposobów ogrzewania budynków mieszkalnych są pompy ciepła. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie i ma mnóstwo zalet, jednak związane jest z dosyć dużymi wydatkami w porównaniu do pozostałych form ogrzewania.
willa

O dobrym projektowaniu w stylu nowoczesnym domów

Nowoczesne domy na dzień dzisiejszy można zauważyć coraz częściej. Można zauważyć różnicę pomiędzy nowoczesnymi obiektami a domami starymi, na przykład wybudowanymi przed wojną. Budownictwo z tamtych lat również ma swoje zalety i stale ma duża liczbę miłośników. Równocześnie wzrasta jednak liczba zwolenników nowoczesnych pomysłów, zarówno w sprawach budowania, jak i urządzania domów. W dużych ośrodkach miejskich budowane są nowoczesne apartamentowce, czasami kilkupiętrowe, które wyróżniają się na tle pozostałych.
wnętrze domu

Sporo artykułów wyekwipowania wnętrz należy kupić już na etapie budowy

Decyzja o wybudowaniu domu jest jedną z istotniejszych w przypadku wielu ludzi i przygotowują się oni na nią nadzwyczaj długo. Nie sposób ukryć, że w znacznej części przypadków zasadnicze są finanse, jakie na nieszczęście często zdołają tworzyć istotne ograniczenie. Jeżeli wobec tego zamierzamy poprawnie przygotować się do tej inwestycji warto odpowiednio wcześnie zacząć planowanie razem z uwzględnianiem artykułów wyposażenia wnętrz, bo to pozwoli nam właściwie rozciągnąć wydatki w czasie.
gruntowe pompy ciepła

Gorący temat ogrzewania. Instalacje grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie ekologiczne?

Bardzo wiele osób szuka najrozsądniejszego rozwiązania problemu grzania mieszkania, które naprawdę będzie idealne pod względem kosztów montażu głównej instalacji, kosztów użytkowania i bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła wpisuje się w jedno z optymalnych rozwiązań?

Jeśli kochasz ciepło i chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe
koniecznie przeczytaj ten artykuł

ogrzewanie podłogowe
Jesteś zmarzluchem? Uwielbiasz, gdy w twoim domu jest ciepło i przytulnie? Zobacz, jakie plusy i minusy ma ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie podłogowe znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach, w których przebywamy okresowo. Z jakiego względu? Ponieważ to, co cechuje ogrzewanie podłogowe, to jego spora bezwładność cieplna. Co to dokładnie znaczy w praktyce?
pensjonat

Gdzie mają zastosowanie reguły znane z zajęć fizyki?

Niewielu z nas docenia zajęcia z fizyki w szkole, jakaś część z nas uważa ją za mało atrakcyjną. Tymczasem sporo maszyn jak też przyrządów działa na niezwykle prostych zasadach o który uczyliśmy się w szkole podstawowej bądź szkole średniej, po prostu nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przykładowo chłodziarka lub chłodnica samochodowa a również urządzenia których używamy prawie w każdym mieszkaniu. Takim przykładem może być chłodziarka albo kaloryfer które to działają na skutek różnicy temperatur pomiędzy dwoma środowiskami (powietrzem we wnętrzu a cieczą w kaloryferze). Takie urządzenia to tak zwane wymienniki ciepła.
1 2 3 4